چگونه در یک هفته به لاغری صورت دست پیدا کنیم؟

لاغری صورت یکی از فاکتورهای زیبایی است

0

چگونه می‌توان ر‌ؤیای لاغری صورت در یک هفته را به واقعیت تبدیل کرد؟ لاغری صورت از نگاه مردان، یکی از فاکتورهای جذابیت و زیبایی به‌شمار می‌رود. شاید تاکنون به این نکته دقت نکرده‌اید که چرا چهره همه افراد با عینک آفتابی جذاب‌تر می‌شود؟! علت این جذابیت، بیشتر به‌خاطر این است که عینک آفتابی باعث می‌شود تا چهره فرد استخوانی‌تر و لاغرتر نشان داده شود. امروزه بسیاری از کسانی‌که در آرزوی جذابیت بیشتر هستند، برای استخوانی‌کردن چهره‌شان بلافاصله به‌سراغ بوتاکس و عمل‌های جراحی خطرناک می‌روند؛ در حالی‌که بهترین کار، تقویت عضلات صورت با ورزش است. در ادامه این مطلب قصد داریم چند تمرین ورزشی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید لاغری صورت در یک هفته را تجربه کنید.

تمریناتی برای لاغری صورت در یک هفته

تمرین گرم‌کردن صورت

لاغری صورت

برای شروع تمرین، عضلات صورتتان را کمی گرم کنید تا در حین انجام تمرینات، عضلات شما دچار گرفتگی نشود.

چگونگی انجام حرکت

ابتدا بایستید یا برروی صندلی بنشینید. برای شروع تمرین گرم‌کردن، بهتر است اصوات مختلف را تکرار کنید. اصواتی مانند «آ»، «ای»، «او» و «آی» را تا جایی‌که می‌توانید به‌صورت کشیده ادا نمایید. این کار برای شروع تمرینات ورزشیِ صورت، فوق‌العاده کارساز خواهد بود؛ پس تا جایی ادامه دهید که حس کنید کاملاً صورتتان گرم شده است.

تمرین لاغری صورت شماره ۱

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

ابتدا برروی صندلی بنشینید و گردنتان را کمی به سمت عقب خم کنید. حال تصور کنید که باید لب پایینی‌تان را به سقف برسانید. تا جایی‌که می‌توانید، لب پایینی خود را به سمت بیرون بکشید و ۵ تا ۱۰ ثانیه آن را در همین حالت نگاه دارید. استراحت کوتاهی داشته باشید و سپس حرکت را ۲ تا ۳ بار تکرار کنید.

تمرین لاغری صورت شماره ۲

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

ابتدا صاف بایستید و دست‌های خود را به‌صورت ضربدری، روی قفسه سینه قرار دهید. به‌آرامی چانه خود را بالا برده و زمانی‌که حس کردید چانه‌تان را بیش از این نمی‌توانید بالا ببرید، نفس عمیقی بکشید و ۱۰ تا ۱۵ ثانیه بشمارید. سپس آرام‌آرام به حالت ابتدایی انجام حرکت بازگردید.

تمرین لاغری صورت شماره ۳

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

شاید این تمرین، در نگاه اول ساده به‌نظر برسد؛ ولی در عین سادگی، دارای اثربخشیِ فوق‌العاده‌ای است. این کار تاثیر فراوانی در رفع غبغب صورت داشته و باعث افزایش قوام پوست صورت و فرم‌گرفتنِ گونه‌هایتان خواهد شد. به یاد داشته باشید که در کل زمان تمرین، سر شما باید در حالت صاف قرار داشته باشد و روبه‌رو را نگاه کنید. حال، لبه‌های کناری چانه و لب پایینیِ خود را به سمت پایین بکشید و آرام‌آرام به حالت اولیه بازگردید. این حرکت را حداقل ۵ بار تکرار کرده تا کاملاً انقباض عضلات چانه‌تان را احساس کنید.

تمرین لاغری صورت شماره ۴

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

این حرکت، تأثیر بسیار زیادی برروی عضلات لب‌ها و گونه‌هایتان خواهد داشت. برای انجام این تمرینِ لاغری، ابتدا برروی صندلی بنشینید و یک مداد را با لب‌هایتان بگیرید. حالا سعی کنید اسم خودتان و دوستانتان را با مدادی که به لب‌ها گرفته‌اید، روی هوا بنویسید.

دقت کنید که حتماً مداد را با انقباض لب‌ها نگاه دارید؛ اگر برای انجام این تمرین از دندان‌های خود کمک بگیرید، هیچ تأثیری روی تقویت عضلات صورت شما نخواهد داشت. سه دقیقه حداقل این حرکت را انجام دهید و سپس استراحت کوتاهی کرده و چند بار دیگر، به همین صورت تکرار کنید. دقت داشته باشید که حتماً بعد از تمرین، باید انقباض عضلات را حس کنید. در صورتی‌که هیچ حس خاصی نداشتید، باید تمرین را چالشی‌تر و در مدت زمان طولانی‌تری انجام دهید.

تمرین لاغری صورت شماره ۵

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

این حرکت برای تقویت عضلات گردن، مفید بوده و به لاغرشدن صورتتان کمک بسیاری خواهد کرد. ابتدا سر خود را به سمت راست خم کرده و گوشتان را به شانه نزدیک کنید. دست راست خود را به سمت راست سرتان بچسبانید و با سر و گردن،‌ به دستتان فشار وارد کنید. ۱۰ ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را با سمت دیگر بدنتان تکرار کنید.

تمرین لاغری صورت شماره ۶

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

ابتدا نفس عمیقی بکشید و لب‌هایتان را محکم به‌هم فشار دهید. حالا با دست، دو طرف صورت را گرفته و سعی کنید هوا را به داخل دهانتان بکشید. سپس با دست‌هایتان، گونه‌های خود را به سمت داخل فشار داده و عضلات صورتتان را کاملاً منقبض کنید. ۵ تا ۱۰ ثانیه در همین حالت مانده و استراحت کوتاهی داشته باشید. حال این حرکت را ۵ تا ۶ بار تکرار کنید.

تمرین لاغری صورت شماره ۷

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

دهان خود را باز کرده و با کمک لب‌ها، دندان‌هایتان را بپوشانید. حال سعی کنید چانه پایینی خود را به سمت جلو فشار داده و از طرف دیگر با انگشت، چانه را به سمت داخل فشار دهید. با عضلات صورتتان، جلوی فشارهای وارده از سمت انگشتانتان را بگیرید و کاملاً منقبض کنید. این تمرین را در ۱۰ تکرار انجام دهید.

تمرین لاغری صورت شماره ۸

لاغری صورت

چگونگی انجام حرکت

این حرکت، سخت‌ترین تمرینی است که باعث می‌شود عضلات چانه‌ شما کاملاً منقبض و قوی شود. برای شروع، دست‌های خود را مشت کرده و در زیر چانه‌تان قرار دهید. هم‌زمان با این کار، سعی کنید زبانتان را به سقف بالایی دهان خود بچسبانید (دقیقاً در پشت دندان). چانه را با استفاده از مشت‌ها، به سمت بالا فشار داده و با کمک زبانتان، نیروی مخالفی ایجاد کنید. ۳۰ ثانیه در همین حالت مانده و بعد از استراحت کوتاهی، این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.

منبع: فیتامین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.