۱۰ عادت روزانه که مانع از موفقیت هستند

اگر می خواهید به موفقیت دست پیدا کنید، این عادت ها را از سر خود بیرون کنید

موفقیت به میزان زیادی به انتخاب های ما بستگی دارد. از انتخاب های بزرگ و خارق العاده گرفته تا انتخاب های کوچک و روزمره زندگی. افراد موفق خودآگاهی دارند و به تکامل فردی بسیار اهمیت می دهند. آنها به طور مداوم عادات خود را ارزیابی می کنند و در جهت بهتر شدن تلاش می کنند. شما چند وقت یکبار عادت های خود را ارزیابی می کنید؟ چند وقت یکبار به مسیر رشد خود، ساختن و جشن گرفتن پیروزی ها که بر تلاش، انگیزه، انرژی و موفقیت شما می افزایند، نگاهی می اندازید؟

اگر می خواهید در کار و زندگی موفق باشید، از تغییرات روزانه آغاز کنید. به عادت یا عادت هایی که باعث شده است از موفقیت بازبمانید نگاهی بیندازید. کنار گذاشتن عادات بد و جایگزین کردن عادت های خوب اولین قدم در جهت موفقیت های بزرگ است.

برنامه صبحگاهی درستی ندارید

وقتی با عجله صبحانه را آماده می کنید و میل می کنید و فقط می خواهید با سرعت از خانه بیرون بزنید، در واقع یکی از فرصت های مهم برای موفقیت خود را از دست می دهید. می توانید یک برنامه روتین صبحگاهی مختص به خودتان طراحی کنید که شما را از لحاظ فیزیکی و روانی برای فعالیت های روزانه آماده کند. اگر تنها ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان بیشتری برای بهبود برنامه های روتین صبحگاهی خود که انرژی و تمرکز بیشتری به شما می دهد، اختصاص دهید، اعتماد به نفس بیشتر و عملکرد موثرتری در طول روز خواهید داشت به جای آنکه روز خود را با دستپاچگی شروع کنید.

در زمان سختی ها و مشکلات، توانایی های خود را از یاد می برید

اغلب وقتی با موانع غیرمنتظره مواجه می شوید، شروع می کنید به تقلا کردن و یا قدرت انجام هر کاری را از دست می دهید. اما اگر هر روز توانمندی های خود را به خود یادآوری کنید، به جای شک و دودلی مستقیم به سراغ راه حل بهتر و سریعتر می روید.

به مسائل فرعی می پردازید

به جای آنکه هر روز برای کارهای مهمی که باید در طول روز انجام شود اولویت بندی کنید. یکی از روش هایی که بهره وری و شادی شما را افزایش می دهد، ایجاد تغییرات تدریجی در نحوه مدیریت زمان است. این کار بسیار ساده است، هر روز صبح به سه کار مهمی که باید در طول آن روز انجام دهید، فکر کنید یا اینکه تنها ۶۰ دقیقه روی یک موضوع تمرکز کنید.

زمان خود را صرف چیزهایی می کنید که انرژی شما را می گیرد

چک کردن مداوم ایمیل ها، یا ملاقات و گفتگو با افرادی که نمی گذارند کارتان را انجام دهید نمونه هایی از کارهایی است که وقت شما را تلف می کنند. با گام های کوچکی می توانید برنامه روزانه خود را مدیریت کنید مثلا موبایل خود را در حالت ” مزاحم نشوید” قرار بدهید و یا زنگ هشدار برای یادآوری انجام وظایف روزانه تنظیم کنید.

سه عادت دیگری که در ادامه توضیح داده می شوند مختص افراد کمال گراست. اما خبر خوب این است که هر کس می تواند در جهت غلبه بر این عادت ها بکوشد.

روی چیزهایی کار می کنید که می تواند به فرد دیگری محول شود

فکر می کنید شما آن کار را بهتر از هر کس دیگری انجام می دهید بنابراین آن را به تنهایی انجام می دهید. یا مدام تیم خود را اصلاح می کنید و زیر ذره بین می برید چرا که فکر می کنید ممکن است انگیزه خود را از دست بدهند و یا شما را از انجام کاری که در آن خبره اید بازمی دارند.

زمان زیادی را صرف جبران لغزش و شکست خود می کنید

به جای آنکه یک ارزیابی سریع از شرایط انجام دهید و نقشه ای طراحی کنید، در یک چرخه باطل که از انرژی و تمرکز شما می کاهد گیر می کنید. فراموش می کنید که همه افراد موفق، شکست ها و لغزش های بسیاری را تجربه کرده اند.

پشت گوش می اندازید

اغلب کمال گراها پشت گوش اندازند. آنها تظاهر می کنند که اعتماد به نفس ندارند و یا از اشتباه و مورد انتقاد قرار گرفتن می ترسند. کمال گراها به آهستگی ابتکار جدیدی را به کار می بندند و یا از یک مرحله به مرحله جدیدی می روند چرا که می خواهند مطمئن شوند که استراتژی و یا نقشه آنها بی نقص است.

از مشاجره پرهیز می کنید

مشاجره می توانند فرصت مغتنمی باشند برای شفاف سازی، گوش کردن و یاد گرفتن . مکالمه و گفتگو رابطه را قوی تر می کند. پرهیز از مشاجره به معنی این است که از شناسایی، مواجهه و حل مشکلات که بدون آنها اشتباه خواهیم کرد فرار می کنیم.

تشکر نمی کنید

شما به تنهایی موفق نخواهید شد. روزانه افراد بسیاری در تیم شما هستند که سزاوار سپاسگزاری اند؛ از همکاران رده بالا و رده پایین گرفته تا رؤسا. و البته در حین تشکر به آنها لبخند بزنید. تحقیقات نشان داده است که این کار منافع بسیاری برای شما و اطرافیانتان دارد.

فراموش می کنید که حالات درونی شما تعیین کننده موفقیت های شماست

ما از درون احساس رضایت و شادی می کنیم و این بر زندگی ما تاثیرگذار است. برای تقویت حالات درونی باید روی نقاط مثبت زندگی و کار و هر آنچه به ما انرژی می بخشد، متمرکز شد. این در واقع همان تمرین خوش بین بودن است.

اگر برای شناسایی و برطرف کردن عادات بد خود که مانع موفقیتتان شده است زمان بگذارید، مسیر موفقیت شخصی و کاری شما هموارتر می شود.

منبع success.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.