۱۰ چیزی که برای موفقیت نباید انجام دهید

هرکس مسئول تعیین هدف خود برای موفقیت است.

موفقیت برای هرشخص معنای متفاوتی دارد

 موفقیت در معناهای مختلف تعریف می شود. مانند زیبایی که در چشم هر شخص یک جور دیده می شود. هر فردی برای موفق شدن باید معنای موفقیت و راه اجرا کردن آن را خودش بیابد. با این وجود، برای رسیدن به موفقیت قطعا موانعی بر سر راه تان قرار خواهد گرفت. این موانع در همه جا هستند تا شما را از رسیدن به موفقیت بترسانند. اما رنجیده خاطر نشوید، اگر به دنبال موفقیت هستید و می ترسید که اقداماتتان برای رسیدن به هدف مورد نظر بی نتیجه بماند باید قدرت و کنترل برای چیره شدن به موانع سر راهتان را داشته باشید. به همین منظور چند کار را که افراد موفق انجام نمی دهند را در این مطلب آورده ایم:

بهانه تراشیدن

از سرزنش دیگران دست بردارید که چرا به آنچه می خواهید نمی رسید. مسئولیت اشتباهتان را بپذیرید و قبول کنید خودتان انجام داده اید و خودتان اشتباه کرده اید. به طور کلی انتخاب های ضعیفتان را توجیه نکنید و عدم موفقیت تان را گردن مسائلی که کنترلشان در اختیار شما نیست نیندازید.

افراد موفق این کارها را نمی کنند. گمراه شدی! شکست خوردی! زمانی که این احساسات درونی رخ می دهد تجسم کنید دفعه بعد بهتر عمل خواهید کرد. وقت خودتان را با اینکه چه چیزی باعث شد تا موفق نشوید تلف نکنید.

تمرکز بر روی منفی ها

بله! موقعیت های منفی در زندگی وجود دارد که کنترلشان دست شما نیست. اما بسیاری از اتفاقات خوب نیز در زندگی رخ می دهد. من معتقدم اتفاقات خوب در زندگی بیشتر از بد پیش می آیند. شما می توانید با چشم انداز مثبت زندگی کنید. اگر می خواهید در زندگی موفق شوید باید روی اتفاقات خوب تمرکز کنید. نباید به چیزهای منفی بی اعتنا باشید اما بیشتر توجه تان را روی آن ها نگذارید. در غیر این صورت هیچ وقت راضی نخواهید بود زیرا بر روی وضعیت بد زندگیتان خیلی تمرکز کرده اید. حتی اگر به موفقیت قابل توجهی رسیدید چون روی مسائل منفی تمرکز می کنید از موفقیت تان لذت نمی برید.

ترس از شکست

شکست می خوری! هیچ دلیلی برای شکست وجود ندارد. در عوض باید آن را در آغوش گرفته و درکش کنید و در نهایت بهبودش ببخشید. زمانی که موفق هستید می دانید که باید تلاش کنید تا بهترین بمانید. زمانی که شکست می خورید بازتابی از این نیست که فردی شکننده هستید. شکست به عنوان یک فرصت برای رشد است نه چیزی که از آن بترسید.

پیدا کردن راه آسان

با این مقدمه می خواهم بگویم که رسیدن به موفقیت قرار نیست کار آسانی باشد بلکه باید سختی و مشقت زیادی را تحمل کنید. من معتقدم افراد موفق از طریق راه های راحت به موفقیت نرسیده اند. صرفا تنها قدم زدن در کنار دریا یک طرح موفقیت نیست. باید خودتان را به چالش بکشید خودتان را هل بدهید و ظرفیت تان را بالا ببرید. هدف، رسیدن به تمام توانایی هایتان است. فراتر بروید، این خود موفقیت است.

بالا بردن ضربان

شما هرگز به بدنتان آسیب نمی رسانید اما چرا به روح و احساستان ضربه می زنید؟ یاد بگیرید زمانی که برای موفق بودن در شرایط وخیم و نامطلوب هستید چگونه ماهرانه با افکار و احساساتتان مقابله کنید. اگر از همه چیز ناراحتید از راه درست احساساتتان را بروز دهید. خاطرات گذشته اتفاق افتاده اند با یادآوری آن ها فقط به خودتان ضربه روحی وارد می کنید. اتفاقات گذشته زمان و انرژی زیادی برای پرت کردن حواستان از تلاش های مهم برای پیشرفت هدفتان صرف می کند.

ناسپاس بودن

بهترین راه برای ایجاد رضایت بیشتر در زندگی سپاس گزاری است. اگر می خواهید شادی، سعادت وخوشبختی را از خودتان دور کنید ناسپاسی کنید . سپاس گزاری گونه ای از سعادت است و سعادت گونه ای از موفقیت. اگر شما بخاطر زندگیتان و همه چیز سپاس گزار باشید در مدت کمی خواهید دید چطور به ثروت، و موفقیت در اهدافتان می رسید. منظور فقط موفقیت مالی نیست بلکه هر چیز با ارزش می تواند موفقیت باشد.

من نمی گویم افراد پولدار سپاس گذار و موفق هستند اما مردم ضعیف (از لحاظ مالی) سپاس گزار و موفق نیستند. سپاس گزاری تنها، به معنی پیشرفت کردن نیست و باید برای هر چیزی که سپاس گذار هستید تلاش کنید. قدردانی شما همانند چراغ راه می ماند. به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند.

فقط روی نیازها متمرکز بودن

برای رسیدن به هدف تنها تمرکز کردن روی نیاز ها به شما کمک نمی کند. می توانید ثروتمند ترین فرد در دنیا باشید و این آشکار است که خیلی موفق هستید. اگر ثروت تان را با بهره گیری از مردم، خودخواهی و خودپسندی به دست آورده اید جزء انسان های موفق نیستید و نمی توانید خوشحال باشید. بهترین چیز برای موفقیت کمک به دیگران است.

پریشان شدن

قرار بود شروع به نوشتن کتاب کنید، اما …! قرار بود با ایده های خود کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنید، اما …! قرار بود به خارج از کشور سفر کنید، اما … ! دلیل تمام انجام ندادن چیز هایی که دوست دارید را می دانم، چیزهایی که پیش می آیند. زندگی شما را در دوره های مختلفی قرار داده است. این شرایط گاهی اوقات پیش می آیند اما به خودتان اجازه ندهید در رسیدن به رویاهایتان پریشان بشوید. وقتی که این شرایط حواستان را از چیزی که دوست دارید پرت کرد شما بیشتر و بیشتر برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید. این روش را با زندگی روزانه شروع کنید. برای مثال: چک کردن ایمیل و فیس بوک جالب و سرگرم کننده است اما نباید مانع از انجام کارهای مربوط به آن روزتان شود.

زندگی بی هدف

این وظیفه و مسئولیت شماست تا هدف و مقصودتان را مشخص کنید. موفق بودن به این معنی است که هر روز برای هدف زندگیتان کار کنید. آیا هدف شما خیلی بزرگ است مثل سیر کردن گرسنگان جهان یا بیشتر عملی است مثل شاد بودن. مهم نیست. نکته اینجاست شما به بهترین خودتان می رسید. به طور خلاصه سرگردان و بدون هدف یا آرزو بودن در زندگی و یا کمک نکردن به دیگران کاری نیست که افراد موفق انجام می دهند.

تسلیم شدن

هنگامی که با یک وضعیت غیرمتحمل روبه رو هستید به آن چه پاسخی می دهید؟ آیا فشار را تحمل می کنید و یا تسلیم می شوید؟ افراد موفق دست بردار نیستند. آن ها خود را متعهد می کنند برای رسیدن به مقصد نهایی تلاش کنند. ممکن است هیچ وقت به آنجا نرسند اما آن ها اجازه نمی دهند موانع مانع از تلاش آن ها شود این به این معناست که با وجود ناامیدی و شکست باز هم می شود ادامه داد.

موفقیت شامل عرصه های مختلفی است. کارهایی که برای موفقیت مالی می کنید ممکن است برای موفقیت در رابطه مناسب نباشد. موفق بودن در ورزش لزوما عامل موفقیت شما به عنوان یک دانش آموز نیست. با توجه به جایگاهی که در آن قرار دارید موفقیت به درجات مختلف تقسیم می شوند. ستون موفقیت تلاش کردن بسیار است. اگر با تمام تلاشتان پیش بروید بدون آسیب رساندن به دیگران قطعا شما یک فرد موفق هستید.

  • جان چوبی گفت: موفقیت یک آرامش ذهن است که نتیجه مستقیم از داشتن رضایت از خود است. از اینکه می دانید بهترین خود را برای بهترین شدن انجام داده اید. شما زیبنده این توانایی هستید.
منبع lifehack.org
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.