۱۵ جاده خطرناک دنیا

می خواهیم شما را با ۱۵ جاده خطرناک و صعب العبور دنیا آشنا کنیم.

0
هیچ چیز به اندازه گردش در مناطق روستایی و خارج از هیاهوی شهرها به انسان آرامش نمی بخشد. رانندگی در جاده های خارج از شهر بسیار لذت بخش است زیرا در این مناطق خبری از ترافیک آزار دهنده و ماشین های پر سرو صدا نیست. با این وجود جاده هایی در دنیا وجود دارند که عبور کردن از آن ها مو را بر تن شما سیخ خواهد کرد. رانندگی کردن در جاده های خطرناک و صعب العبور با هیچ کار مشکل دیگری  قابل مقایسه نیست. بسیاری از این راه ها با استفاده از دست ساخته شده و برخی دیگر با آب پوشیده شده  یا به پرتگاه های  عمیقی مشرف هستند.
کمربندهای خود را ببندید! می خواهیم شما را با ۱۵ جاده خطرناک و صعب العبور دنیا آشنا کنیم.

 جاده زوجی لا (Zoji La) در هند

جاده زوجی لا و جاده خطرناک
عبور همزمان ماشین و احشام روستاییان از این جاده صعب العبور به زحمت امکان پذیر است.

این جاده ۹ کیلومتری شهرهای لاداخ (Ladakh) و کشمیر هند را به هم متصل می کند. گذشته از دیگر خطرات این جاده می توان به باریک بودن بیش از حد آن اشاره کرد. عبور همزمان ماشین و احشام روستاییان از این جاده صعب العبور به زحمت امکان پذیر است.


 جاده ترانسفاگاراشان (Transfăgărășan) در رومانی

جاده ترانسفاگاراشان و جاده خطرناک
بالاترین نقطه این جاده در ارتفاع ۲۰۳۴ متری قرار دارد

این جاده خطرناک در کوهستان های کاراپاسیان (Carpathian) قرار دارد و از وسط کوه های صعب العبور فاگاراش (Făgăraș) می گذرد. بالاترین نقطه این جاده در ارتفاع ۲۰۳۴ متری قرار دارد و طولانی ترین جاده در کشور رومانی است. جاده ترانسفاگاراشان به خاطر چشم انداز بسیار زیبا و البته مسیر خطرناک خود معروف است.


بزرگراه دالتون (Dalton Highway) در آلاسکا

جاده خطرناک و بزرگراه دالتون
این بزرگراه به برفگیرترین بزرگراه جهان مشهور است.

بزرگراه دالتون خلوت ترین بزرگراه جهان است. طول آن ۶۶۶ کیلومتر و تنها سه روستا را به هم وصل می کند. این بزرگراه به برفگیرترین بزرگراه جهان مشهور است.


 جاده خاردونگ لا (Khardung La) در هند

جاده خطرناک و جاده خاردونگ لا
مسئولین گینس و نشنال جئوگرافیک جاده خاردونگ لا را بلندترین جاده جهان اعلام کرده اند.

بنا به ادعای مقامات رسمی هند این جاده ۵۶۰۲ متر طول دارد. مسئولین گینس و نشنال جئوگرافیک جاده خاردونگ لا را بلندترین جاده جهان اعلام کرده اند.


جاده یونگاس (Yungas) در بولیوی

جاده خطرناک و جاده یونگاس
سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر جان خود را در این جاده خطرناک از دست می دهند

جاده یونگاس یکی از خطرناک ترین جاده های دنیاست. سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر جان خود را در این جاده خطرناک از دست می دهند. در یک طرف این جاده کوهی با شیب تند و در طرف دیگر دره ای به عمق ۶۰۰ متر قرار دارد. حتی فکر کردن به رانندگی در چنین جاده ای نیز ترسناک است!


 جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Ocean Road) در نروژ

جاده خطرناک و جاده اقیانوس اطلس
این جاده به خاطر منظره فوق العاده زیبایش از مکان های مورد علاقه گردشگران است.

جاده اقیانوس اطلس روستاهای کوچک کنار ساحل را به هم متصل می کند. با وجود خطرناک بودن، این جاده به خاطر منظره فوق العاده زیبایش از مکان های مورد علاقه گردشگران است.


 تونل گوولیانگ (Guoliang Tunnel) در چین

تونل گوولیانگ و جاده خطرناک
تونل گوولیانگ توسط افراد محلی ساخته شده است

تونل گوولیانگ توسط افراد محلی ساخته شده است. این جاده که در دل کوه قرار دارد تنها راه ارتباطی بین روستای متعلق این افراد محلی و دنیای خارج بوده است. بعدها دولت با احداث یک تونل به طول ۱۲۰۰ متر در دل کوه مسیر بهتری را برای حمل و نقل این روستاییان فراهم کرد.


 جاده لا پاساژ دو گویس (Le Passage du Gois) در فرانسه

جاده لا پاساژ دو گویس و جاده خطرناک
قبل از عبور از این بزرگراه ۴٫۵ کیلومتری باید از ساعات جذر و مد اطلاع داشته باشید

با توجه به شرایط سخت این جاده تنها در ساعات محدودی از روز می توان از آن برای عبور استفاده کرد زیرا در بیشتر ساعات شبانه روز به زیر آب فرو می رود. قبل از عبور از این بزرگراه ۴٫۵ کیلومتری باید از ساعات جذر و مد اطلاع داشته باشید در غیر این صورت ماشین شما غرق خواهد شد.


 جاده کوهستانی تیانمن (Tianmen Mountain road) در چین

جاده کوهستانی تیانمن و جاده خطرناک
رانندگی در این جاده به اعصابی پولادین نیاز خواهد داشت

این جاده خطرناک کوهستانی ۱۰ کیلومتر طول و ۹۹ پیچ تند دارد و تفاوت ارتفاع بین ابتدا و انتهای آن در حدود ۱٫۰۰۰ متر است. رانندگی در این جاده به اعصابی پولادین نیاز خواهد داشت.


 جاده هانا (Hana) در هاوایی

جاده خطرناک و جاده هانا
این جاده اغلب اوقات به دلیل رانش زمین بسته است.

این جاده خطرناک که در جزیره ماوی (Maui) هاوایی واقع شده است و کاهولوی (Kahului) را به هانا متصل می کند. مسیر پر پیچ و خم این جاده ۵۹ پل را به هم وصل می کند که ۴۶ عدد از ان ها یک طرفه هستند. این جاده اغلب اوقات به دلیل رانش زمین بسته است.


 جاده کول دِلا بونِته (Col de la Bonette) در فرانسه

جاده کول دلا بونته و جاده خطرناک
جاده کول د لا بونته شیب های تند و پیچ های بسیار خطرناکی دارد.

این جاده کوهستانی خطرناک در ارتفاع ۲٫۰۰۰ متری کوه های آلپ فرانسه و در کنار مرز ایتالیا واقع شده است. جاده کول د لا بونته شیب های تند و پیچ های بسیار خطرناکی دارد.


 جاده گوتهارد (Gotthard) در سویس

جاده خطرناک و جاده گوتهارد
این جاده یکی از طولانی ترین جاده های کوهستانی در قلب کوه های آلپ است

این جاده یکی از طولانی ترین جاده های کوهستانی در قلب کوه های آلپ است. جاده گوتهارد ۶۴ کیلومتر طول داشته و به صورت زیگزاگ از این طرف به آن طرف می رود. منظره زیبای این جاده خطرناک و محیط اطراف آن مسافران را شگفت زده می کند.


 جاده قفقاز (Caucasus) در روسیه

جاده قفقاز و جاده خطرناک
جاده قفقاز زیبا و در عین حال ترسناک است

این جاده باریک کوهستانی شهرهای سوچی (Sochi) و ریتسا (Ritsa) را به هم متصل می کند. جاده قفقاز زیبا و در عین حال ترسناک است و ارزش دستکم یک بار دیدن را خوهد داشت.


 پل اِشیما اوهاشی (Eshima Ohashi bridge) در ژاپن

جاده خطرناک و پل اشیما اوهاشی
از نمای دور بالا رفتن از این پل غیر ممکن به نظر می رسد.

اشیما اوهاشی اگرچه تنها یک پل است اما به اندازه موارد قبلی خطرناک به نظر می رسد. این پل شهرهای ساکایمیناتو (Sakaiminato) و ماتسوئه (Matsue) را به هم متصل می کند. طول این پل ۱٫۷ کیلومتر و عرض آن ۱۱۳ متر است. از نمای دور بالا رفتن از این پل غیر ممکن به نظر می رسد. ارتفاع زیاد این پل به کشتی ها امکان می دهد که به راحتی از زیر آن عبور کنند.


 جاده کولیما (Kolima) در روسیه

جاده خطرناک و جاده کولیما
مردم محلی آن را جاده مرگ می نامند

عنوان رسمی این جاده که شهرهای یاکوتسک (Yakutsk) و ماگدان (Magadan) را به هم متصل می کند کولیما است اما مردم محلی آن را جاده مرگ می نامند.۹۰ کیلومتر اولیه این جاده در سال ۱۹۳۲ توسط زندانیان ساخته شد و ساخت آن در سال ۱۹۵۳ به پایان رسید.

منبع rooziato.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.