۵ توصیه برای مرتب کردن خانه

گام به گام و مرحله به مرحله خانه را مرتب کنید

بسیاری از ما از داشتن کلی خرت و پرت در خانه آشفته و عصبی می شویم. بهار فصل خوبی برای شروع است . می توانید شروع کنید به مرتب کردن و دور ریختن وسایلی که عملا استفاده نمی شوند. یادتان باشد مرتب کردن به معنای دور ریختن همه چیز نیست. شما به منظور بهبود کیفیت زندگی اقدام به مرتب کردن خانه می کنید. ببینید کدام یک از وسایل را استفاده می کنید و از کدامیک استفاده نمی کنید و چرا. از نظر کارشناسان سر و کله زدن با یک قسمت از خانه می تواند استراتژی خوبی باشد.

اتاق پذیرایی را چگونه مرتب کنیم؟

مرتب کردن اتاق پذیرایی

به اطرافتان نگاهی بیندازید و فکر کنید که اولین بار است که به این مکان می آیید. آیا اتاقی امروزی است یا بنایی تاریخی را نشان می دهد؟ همه چیز را جلوی خود بچینید و تصمیم بگیرید که می خواهید کدامیک را نگه دارید و از شر کدامیک راحت شوید. از خودتان بپرسید که آیا این به کار من می آید؟ آیا خراب شده؟ از آن استفاده می کنم؟ اگر کسی هستید که همه هدایا و یادگاری ها را نگه می دارید، این کار رانکنید. هدف این است که خانه جای راحت تری برای شما باشد. با دور ریختن آنها, تغییری در علاقه و توجه شما به کسی که این هدایا را به شما داده است، ایجاد نمی شود.

آشپزخانه را چگونه مرتب کنیم؟

مرتب کردن آشپزخانه

پیشخوان آشپزخانه شما پر از تابه در اندازه های مختلف، وسایل برقی مختلف و انواع فنجان است. از شر وسایلی که خراب شده اند، زشت و قدیمی شده اند و به خاطر استفاده نکردن طولانی مدت فراموش شده اند راحت شوید. فقط وسایلی که در طول روز برای آشپزی استفاده می کنید در دسترس قرار دهید. وسایل شیرینی پزی، آبمیوه گیری و پخت و پز را در طبقات بالای کابینت قرار دهید. اینکه شاید روزی به دردتان بخورد دلیل خوبی برای نگهداشتن وسایل نیست. از هر ۱۰ وسیله ای که کناری افتاده نهایتا یکی از آنها را روزی مورد استفاده قرار دهید. جا را برای وسایلی که امروز و نه آینده استفاده می کنید، باز بگذارید.

حمام را چگونه مرتب کنیم؟

مرتب کردن حمام

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، از بالای حمام شروع کنید تا برسید به پایین. داروهای استفاده نشده را به داروخانه و لوازم آرایش باز نشده را به مراکز زنان اهدا کنید. همه چیز را طبقه بندی کنید و سعی کنید به جای خرید کردن بیشتر، از چیزهایی که دارید استفاده کنید.

اتاق کار را چگونه مرتب کنیم؟

مرتب کردن اتاق کار

اغلب اتاق کار با کتاب ها و کلاسورهایی که نامرتب این طرف و آن طرف افتاده اند، بهم می ریزد. گاهی بدون برخی از آنها هم می توانید کار خود را به خوبی انجام دهید. ببینید کدام یک از آنها را سال هاست که استفاده نکرده اید.

منبع readersdigest.ca
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.