۶ روش برای از بین بردن موهای زائد شکم

مزایا و معایب روش‌های مختلف را بدانید

چه مرد باشید و چه زن برخی ممکن است بخواهید موهای زائد شکم خود را از بین ببرید. موهای زائد شکم ممکن است مشکی و زشت باشد و برای فرد ناخوشایند باشد. برای برخی این موها کم و برای برخی زیاد است، به هر صورت می‌توان به یکی از روش‌های زیر این موها را از بین برد.

شیو کردن

موهای زائد شکم و شیو کردن

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های از بین بردن موهای زائد، استفاده از انواع تیغ‌های اصلاح است. انواع مختلف تیغ‌ها از جمله یکبار مصرف، دستی، برقی و دولبه وجود دارد (اشتباهات رایج در شیو کردن موهای زائد پا).

مزایا: روشی ساده و سریع است و می‌توان داخل یا بیرون از حمام انجام داد. گرچه معمولا بعد از یک روز یا بیشتر موها شروع به رشد می‌کنند، اما برای صاف و نرم شدن شکم روش خوبی است.

معایب: برای آنکه بدن شما همیشه تمیز باشد، باید مدام موهای زائد را شیو کنید. معمولا بعد از مدتی از شیو کردن مداوم خسته می‌شوید به خصوص اگر موهای ضخیم دارید و زود به زود رشد می‌کند. احتمال ایجاد موهای زیرپوستی نیز زیاد است.

کرم‌های موبر

موهای زائد شکم و استفاده از کرم موبر

اغلب این محصولات به صورت کرم ارائه می‌شوند اما به صورت ژل، لوسیون و اسپری نیز موجود هستند.

مزایا: استفاده از آن بسیار آسان است، به راحتی یافت می‌شود و ارزان است. برخی از آنها در عرض چند دقیقه موهای زائد را از بین می‌برند.

معایب: همانند شیو کردن، این روش نیز تنها موهای سطح پوست یا کمی زیر پوست را از بین می‌برد. این روش بسیار موقتی است و تنها دو روز دوام دارد. کرم‌های موبر بسیار قوی هستند و فولیکول‌های مو را از بین می‌برند، بنابراین اغلب موجب سوختن پوست یا قرمز شدن پوست می‌شود، حتی اگر به هیچ یک از مواد آن حساسیت نداشته باشید.

وکس کردن

موهای زائد شکم و وکس کردن

وکس و محصولاتی که بر پایه رزین هستند در آرایشگاه‌ها و مراکز اپیلاسیون بسیار رایج هستند. اگر بخواهید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، می‌توانید همین مواد را تهیه کرده و در خانه استفاده کنید.

مزایا: این روش مناسبی است برای از بین بردن همه مو از فولیکول‌های مو. اگر کامل و دقیق استفاده کنید، به مدت سه هفته یا بیشتر از شر موهای زائد راحت می‌شوید. اگر به طور مداوم از وکس استفاده کنید، موهای زائد روی شکم نازکتر شده و ضخامت خود را از دست می‌دهد.

معایب: اگر به درستی وکس را انجام ندهید، موجب سوختگی، قرمزی و موهای زیرپوستی می‌شود.

Sugaring

موهای زائد شکم و روش Sugaring

Sugaring به دو شکل است: خمیر و ژل. خمیر در جهت رشد مو استفاده می‌شود و ژل در جهت مخالف رشد مو (مانند وکس).

مزایا: گرچه این روش فولیکول‌های مو را از ریشه از بین می‌برد (مانند وکس) اما نسبت به وکس درد کمتری دارد و ملایم‌تر است. روش سنتی استفاده از خمیر، یکی از قدیمی‌ترین روش‌های از بین بردن موهای زائد است.

معایب: گرچه به آن شدت نیست اما معمولا پس از استفاده از این روش با همان عوارض جانبی وکس مواجه می‌شوید. ممکن است پیدا کردن متخصص انجام این کار در نزدیکی خانه کار سختی باشد. داغ کردن مواد خمیر آن در خانه ممکن است سخت باشد.

لیزر

موهای زائد شکم و روش لیزر

لیزر و دیگر تکنولوژی‌های مبتنی بر نور، فولیکول مو را از بین می‌برند (همه چیز درباره لیزر موهای زائد).

مزایا: سازمان غذا و دارو این روش را به عنوان روش دائمی کاهش مو تایید کرده است. موهای زائد قسمت‌های بزرگی از بدن را می‌توان در یک نوبت از بین برد و ابزار خانگی آن نیز موجود است.

معایب: برای بیشتر انواع لیزرها شما باید موهای تیره و پوست روشنی داشته باشید تا به نتیجه برسید. لیزر موهای زائد می‌تواند گران باشد زیرا به چند جلسه کار نیاز دارد. عوارض آن می‌تواند شامل اسکار پوستی، تاول، سوختگی، تجمع رنگدانه‌های پوستی و درد باشد.

الکترولیز

موهای زائد شکم و روش الکترولیز

اگر می‌خواهید موهای زائد روی شکم برای همیشه از بین برود، از این روش استفاده کنید.

مزایا: این تنها روش مورد تایید سازمان غذا و دارو برای از بین بردن دائمی موهای زائد است. بر خلاف لیزر، در این روش رنگ و تن پوست تحت تاثیر الکتریسیته قرار نمی‌گیرد.

معایب: این روش نیاز به چند جلسه کار دارد و ممکن است دردناک باشد.

منبع liveabout.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. Pesarak می گوید

    سلام
    موهای زیرشکم من خیلی زیاد شده طوریکه حدود دو انگشت روی شکمم نیز وجود داره(بدلیل تماس ژیلت)
    برای اینکه محدوده موی زیرشکم من به حالت عادی برگرده ،راهکاری خانگی برای این مشکل دارین؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.