۶ روش رایگان برای استفاده از مایکروسافت آفیس

خدمات رایگان office

مایکروسافت آفیس استاندارد طلایی برنامه های اداری است. چند نوع برنامه برای جایگزین کردن مایکروسافت آفیس وجود دارد ولی هنوز به صورت جدی نمی باشد.

۱-از دفتر آنلاین استفاده کنید

مایکروسافت یک مجموعه قابل توجهی از خدمات رایگان Office را ارائه می دهد. Office Online آخرین نسخه مرورگر مجموعه می باشد.

نسخه های آنلاین موارد محدودی را ارائه می دهند. برای مثال Word Online شامل گزینه های ویرایش متن، WordArt، معادلات، نمودارها می باشد. با استفاده از این امکانات شما می توانید مقاله های دوره ای را بنویسید ولی قادر به انجام پروژه های سنگینی مانند کامپایل کردن گزارش های شرکت نخواهید بود.  به طور مشابه، شما قادر خواهید بود صفحه گسترده اکسل خود را باز کرده و مشاهده کنید، اما ماکروهای سفارشی شما بارگذاری نخواهند شد.

در حالی که Office Online فاقد برخی قابلیت ها است، ولی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد که اجازه ویرایش و حفظ فرمت سند را می دهد.

۲ -نرم افزار Microsoft Office Mobile

یک نوع دفتر تلفن همراه می باشد که عملکرد آن همانند تلفن های موبایل است. مایکروسافت آفیس موبایل نامیده می شود. دارای ویژگی های بسیار شبیه به Office Online می باشد. قادر به انجام ویرایش و ایجاد اسناد است. اما به شدت به اندازه صفحه نمایش وابسته است.

به عنوان مثال، ویرایش یک سند Word در گوشی سامسونگ S8 منطقی است، اما برای کار در صفحه گسترده اکسل خسته کننده  است. در مقابل، ویرایش یک سند Word یا Excel بر روی یک صفحه بزرگتر واقعا لذت بخش است.

برای برخی از برنامه های مایکروسافت آفیس موبایل چند نوع وجود دارد.

اندروید

کاربران Android 4.4 و قبل از آن باید نرم افزار Microsoft Office Mobile را دانلود کنند. برنامه برای نسخه های قدیمی اندروید طراحی شده است.

نسخه رایگان مایکروسافت آفیس برای اندروید

کاربران آندروید پس از ۴.۴ باید برنامه های جدیدتر، برنامه های شخصی را دانلود کنند:

iOS

برای کاربران iOS ساده تر است. بسته نرم افزاری Microsoft Office Mobile به تدریج به نفع برنامه های فردی کاهش یافت. با این حال، هیچ نسخه مادی از برنامه، مانند اندروید وجود دارد.

در اینجا برنامه های فردی را توضیح نمی دهیم، مانند اندروید چون تفاوت های بین نسخه های iPad و iPhone وجود دارد. اما شما می توانید صفحه فروشگاه مایکروسافت برنامه فروشگاه را پیدا کرده و دانلود کنید.

توجه داشته باشید: کاربران iPad Pro نیاز به یک اشتراک مکمل Office 365 برای ایجاد و ویرایش اسناد دارند.

۳- ثبت نام برای office 365 (مدت استفاده ۳۰ روز رایگان می باشد)

دفتر ۲۰۱۶ تغییرات متعددی را در مجموعه ایجاد کرده است. اگر قبلا از Office 2016 در جای دیگری استفاده نکرده اید، می توانید آن را امتحان کنید.

office 365 مایکروسافت آفیس

به همین ترتیب، می توانید یک ماه آزمایشی Office 365  به صورت رایگان کار کنید. با انجام این کار شما به مجموعه آفیس ۲۰۱۶ و ۱ تبلت Cloud Storage دسترسی پیدا می کنید. زمانی که مدت استفاده به پایان رسید حساب شما بسته می شود و برای استفاده باید هزینه ای را پرداخت کنید.

۴-Office 365 ProPlus (مدت استفاده رایگان ۶۰ روز)

زمان استفاده ۶۰ روز می باشد و دارای حق بیمه استاندارد می باشد، این محدودیت آزاد هیچ اطلاعات پرداخت نیاز ندارد. می توانید یک ترفند مخفی برای گسترش دوره آزمایشی رایگان و به دست آوردن زمان بیشتر استفاده کنید.

۵-خرید سخت افزار با دفتر همراه

مایکروسافت آفیس به ندرت با دسکتاپ یا لپ تاپ جدید همراه می شود. Office به عنوان یک افزونه خریداری خواهد شد. و اگر شما در حال ساختن رایانه شخصی خود هستید، می توانید استفاده کنید.

برای استفاده از مایکروسافت آفیس شما نیاز به یک trifecta circumstance دارید: سخت افزار جدید همراه با قرارداد،  برای ارتقاء سخت افزار هزینه نیاز است.

یکی از گزینه های سری Acer Aspire One Cloudbook است. اکثر این لپ تاپ ها دارای یک سال اشتراک یک ساله مایکروسافت آفیس ۳۶۵ هستند. این کار راه حل خوبی است ولی شما باید اشتراک را ادامه دهید تا به دفتر دسترسی داشته باشید.

به همین ترتیب، برخی از لپ تاپ های Dell Inspiron 2 وجود دارد که با نصب کامل مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶ بدون اشتراک می باشند.

۶-کارفرمای خود را چک کنید

همه اینها به شما امکان می دهد تا از مایکروسافت آفیس به صورت رایگان بهره ببرید اما محدودیت هایی نیز وجود دارد: در دسترس بودن، قابلیت ها، سخت افزار. با این حال، این گزینه نهایی به شما فرصت استفاده از یک نسخه کامل از مایکروسافت آفیس ۲۰۱۶ را به طور کامل رایگان ارائه می دهد.

هزینه مایکروسافت آفیس

ابتدا شما باید کارفرمای خود را چک کنید، بسیاری از شرکت ها و مدارس می توانند مجوز مایکروسافت آفیس کم هزینه را ارائه دهند: افرادی که در آنجا مشغول به کار یا تحصیل هستند می توانند استفاده کنند. شرکت ها مجبور به پرداخت هزینه می شوند و یک گزینه ارزان را انتخاب می کنند.

علاوه بر این، مایکروسافت مدت هاست که مدارس را با بسته های آموزش Office 365 پشتیبانی می کند.

شما می توانید به طور مستقیم پرس وجو کنید.

نسخه کامل  Microsoft Office به صورت رایگان برای همه امکان پذیر نیست. مایکروسافت آفیس چند گزینه عالی مانند  Office 365 و Office 365 ProPlus را به شما ارائه می دهد.

پس انتخاب با شماست. من فکر می کنم ۶۰ روز یک زمان عالی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما نیاز به کل طیف مایکروسافت آفیس را دارید یا اینکه یک گزینه رایگان مانند Office Online کافی است.

منبع makeuseof.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.