۸ اشتباه که دکوراسیون خانه را خراب می کند

اشتباهات دکوراسیون خود را بشناسید

در دکوراسیون منزل ممکن است مرتکب اشتباهات کوچکی شویم، از چیدن اسباب و لوازم خانه گرفته تا انتخاب رنگ دیوارها و استفاده از وسایل دکوری. بی دقتی در این موارد بر زیبایی و نظم خانه اثر می گذارد. در این مقاله به چند مورد از این اشتباهات و راه حل هایی برای برطرف کردن آنها اشاره می کنیم.

تابلو دیواری های بی نظم

تابلو در ردکوراسیون خانه

دکور کردن خانه با تابلوهای هنری کار دشواری است. هر تکه از تزیینات هنری باید با دیگر قسمت های اتاق مرتبط باشد. مثلا باید برای کاناپه یک متر و نیمی از تابلو یک متری استفاده کرد. باید اندازه تابلو با اندازه دیواری که تابلو روی آن قرار می گیرد همخوانی داشته باشد. اگر تابلو خیلی کوچک باشد ممکن است به نظر نیاید و اگر خیلی بزرگ باشد، فضا را کوچک و به هم ریخته نشان می دهد. هنر باید با همه چیز تناسب داشته باشد.

استفاده کردن از وسایلی که زود کثیف می شوند

استفاده از اثاثیه نامناسب در دکوراسیون خانه

اگر وسایلی دارید که زود کثیف می شوند، پیش از هر چیز آنها را تمیز کنید. گرد و خاک بر روی چوب های تیره خود را بیشتر نشان می دهد و جای اثر انگشت بر روی آینه و شیشه زود مشخص می شود. پس اگر می خواهید خانه شما تمیز به نظر برسد، قبل از هر چیز اثاث و لوازمی که زودتر کثیف می شوند را تمیز کنید.

ظاهر کهنه دیوارها

ظاهر کهنه دیوار در دکوراسیون خانه

با انتخاب درست رنگ دیوار، خانه جلوه ای روشن و زنده پیدا می کند اما رنگ هایی مانند قهوهای جلوه ای قدیمی و کثیف به خانه می دهد. البته این خیلی هم بد نیست. گاهی افراد خانه را با وسایل قدیمی ست می کنند.

نامناسب بودن قاب عکس ها

قاب عکس نامناسب در دکوراسیون خانه

اگر می خواهید از چند قاب عکس کنار هم استفاده کنید، یک کاغذ بزرگ به اندازه فضایی که می خواهید قاب عکس ها را در آن قرار دهید، روی زمین بگذارید، قاب عکس ها را طوری روی این کاغذ جاگذاری کنید تا به شکل دلخواه خود دست پیدا کنید. دور قاب عکس ها یک خط ترسیم کنید و مکانی را که می خواهید قاب عکس ها را به آن آویزان کنید، علامت بزنید. سپس کاغذ یا صفحه بزرگتان را روی دیوار بچسبانید و روی قسمت های علامت گذاری شده، میخ بزنید و سپس صفحه را از روی دیوار بردارید.

در معرض دید بودن سیم و کابل ها

ظاهر بد سیم و کابل در دکوراسیون خانه

قرار گرفتن رشته های سیم و سه راهی های برق در هر گوشه خانه بسیار خطرناک است و ظاهری به هم ریخته به خانه می دهد. قسمت های به هم ریخته هر اتاق را شناسایی کنید و راه حلی برای رفع آن پیدا کنید. مثلا سه راهی کامپیوتر شما می تواند روی سبد زیر میز آویزان شود.

استفاده بیش از حد از لوازم دکوری

وسایل دکوری و دکوراسیون خانه

هنگام چیدن لوازم دکوری روی میز سعی کنید آنها را به گروه های سه، پنج یا هفت تایی تقسیم کنید. یک نقطه کانونی در نظر بگیرید و یک قسمتی را خالی باقی بگذارید. برای جذابیت بیشتر از اشیائی با ارتفاع متفاوت استفاده کنید و اگر میز دایره ای دارید، اشیاء را در زاویه ۴۵ درجه کنار هم قرار دهید.

اندازه نادرست قالیچه

قالیچه و دکوراسیون خانه

برای آنکه کل اتاق نشیمن یکدست باشد و هر قسمت از هم جدا نباشد، مطمئن شوید که پایه هر یک از مبل ها بر روی قالیچه قرار گرفته باشد.

صاف بودن کاناپه و کوسن ها

کاناپه و کوسن در دکوراسیون خانه

همه تشک ها و کوسن ها را طوری حالت دهید تا مواد داخل آنها شکل خوبی پیدا کند و حالت پف کرده به خود بگیرد. چروک بودن روبالشی ها ظاهر شلخته به خانه می دهد.

منبع readersdigest.ca
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.