۸ روش موثر برای از بین بردن موهای زائد صوررت

روشی متناسب با پوست و موی خود انتخاب کنید

شاید از بین بردن موهای زائد صورت برای شما یکی از فعالیت‌های ناخوشایند باشد اما اگر روشی که برای این کار استفاده می‌کنید متناسب با ظاهر، جنس مو و نیازهای آن باشد، چندان سخت نخواهد بود. اگر می‌خواهید از شر موهای پشت لب، موهای روی چانه یا بین ابروها خلاص شوید، به شما چند متود موثر معرفی می‌کنیم:

استفاده از موچین

از بین بردن موهای زائد صورت و موچین

استفاده از موچین یکی از محبوب‌ترین روش‌هاست. موچین در هر جا یافت می‌شود و قیمت مناسبی دارد، از این رو بسیار در دسترس است.

موچین برای قسمت‌های کوچک و متمرکز مانند ابرو و چانه که موهای متمرکز دارد، مناسب‌تر است. اما حتما قبل از استفاده، موچین را تمیز کنید. بهتر است یک بار در روز، موچین را با آب گرم و صابون بشویید سپس آن را در جای خشک نگه دارید.

اگر می‌خواهید بدانید ابروهای خود را چطور بر اساس فرم صورت بردارید، این متن را بخوانید.

وکس کردن

از بین بردن موهای زائد صورت و وکس کردن

چه از وکس نرم استفاده کنید و آن را با استفاده از نوارهای باریک روی صورت بزنید یا وکس‌های سفت‌تر که روی صورت قرار می‌گیرند و به راحتی کنده می‌شوند، به راحتی می‌تواند موهای زائد پشت لب، چانه، ابرو و گونه‌ها را از بین ببرد. اما این روش برای همه افراد مناسب نیست.

اگر پوست به این محصول حساسیت داشته باشد، پس از استفاده دچار التهاب می‌شود. اگر درست از وکس استفاده نشود، می‌تواند موجب کنده شدن ناقص فولیکول‌های مو شده و مو را بشکند، بنابراین پوست اطراف آن ملتهب می‌شود. اگر فولیکول موی کنده نشده به هم گره بخورد، سبب رشد مو می‌شود. حتما در خصوص مرکزی که برای اپیلاسیون مراجعه می‌کنید، تحقیق کنید.

اگر می‌خواهید درباره وکس کردن بیشتر بدانید، این مطلب را بخوانید.

شیو کردن

شیو کردن و از بین بردن موهای زائد صورت

 

گرچه شیو کردن برای صورت کمتر توصیه می‌شود، اما این روشی است که بسیاری از زنان برای از بین بردن موهای زائد به کار می‌برند. برخی گمان می‌کنند موهای صورت با شیو کردن ضخیم‌تر می‌شود. آیا این درست است؟

این باوری اشتباه است که موها پس از شیو ضخیم‌تر و متراکم‌تر می‌شوند. از آنجا که فولیکول مو از نیمه بریده می‌شود، احساس زبری ایجاد می‌کند اما ضخیم‌تر نمی‌شود.

اگر می‌خواهید کمتر دچار مشکل شوید، احتیاط و نکاتی را قبل از شیو کردن رعایت کنید تا پوست نرمتر و التهاب کمتری داشته باشید.

شیو کردن در حمام یا بلافاصله بعد از آن کمک می‌کند پوست نرم‌تری داشته باشید. به خصوص اگر موی زبر و ضخیمی دارید، بخار آب به نرم شدن رشته‌های مو کمک می‌کند. قبل از شیو از روغن یا کرم مخصوص شیو که معمولا مخصوص آقایان است، استفاده کنید زیرا از سوزش پوست جلوگیری می‌کند. از ژیلت‌های دوتیغه استفاده کنید چرا که این تیغ‌ها مناسب مناطق حساس پوست هستند و معمولا از قرمزی و سوزش جلوگیری می‌کنند.

یک ناحیه از پوست را مدام تیغ نزنید چرا که موجب التهاب می‌شود. پس از شیو کردن نیز کرم مرطوب‌ک