۹ مهارت که یک کارآفرین باید داشته باشد

یک کارآفرین باید چه مهارت‌هایی را داشته باشد؟

اگر می‌خواهید کارآفرین موفقی باشید، باید روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید و مدام در حال کسب مهارت باشید. اما یک کارآفرین باید چه مهارت‌هایی را داشته باشد؟

توانایی مدیریت پول

برای آنکه در پیشبرد کسب و کار موفق شوید، باید مدیریت مالی را بلد باشید. ابتدا به این سوالات در حوزه اقتصاد شخصی پاسخ دهید: آیا می‌دانید هر ماه پول شما صرف چه چیزهایی می‌شود؟ آیا تولید پول شما بیش از مصرف آن است؟ اگر پاسخ شما به هر دو سوال منفی است، در مدیریت کسب و کار خود نیز دچار مشکل خواهید شد. اما گمان نکنید این انتهای راه است، روش‌های بسیاری وجود دارد که به شما در مدیریت پول کمک می‌کند. ابتدا اقتصاد شخصی خود را مدیریت کنید و آن را تمیرین کنید تا بتوانید بودجه کسب و کار خود را نیز مدیریت کنید.

توانایی تولیدگری

اگر تولیدکننده نباشید هیچگاه نمی‌توانید یک کارآفرین موفق باشید.  یک کارآفرین تمام وقت به طور متوسط ۵۲ ساعت در هفته کار می‌کند (۱۲ ساعت بیشتر از متوسط ساعات کاری کارمند تمام وقت). برای آنکه در کسب و کار خود رشد کنید باید بیشترین استفاده را از هر ساعت کاری ببرید. اگر تولیدکننده نباشید حتی اگر ۸۰ ساعت در هفته هم کار کنید همان نتیجه را خواهید گرفت (و حتی کمتر). تولیدکننده بودن برای هر کس روش متفاوتی دارد پس باید ببینید برای شما کدام روش بهتر است. آیا کار و تولید شما صبح‌ها بهتر است؟ آیا در سکوت کامل بهتر کار می‌کنید؟ آیا زمان زیادی را صرف این می‌کنید که همه چیز کامل باشد؟

توانایی ایجاد برند شخصی

امروزه شغل‌های موقت و قراردادهای کوتاه مدت بیش از هر زمان دیگری رواج یافته است. کارآفرینان و کسانی که کار آزاد انجام می‌دهند مدام بین ایده‌ها، استارتاپ‌ها و کارمندی از این شاخه به آن شاخه می‌پرند. امروز دیگر تصدی شغل مطرح نیست بلکه برند شخصی بیشتر اهمیت دارد. این بستگی به خودتان دارد: حضور شما در فضای مجازی، اعتبار حرفه‌ای، چرخه تاثیرگذاری و اعتمادی که از فالورها، همتایان خود، مشتریان و کارمندان و عموم مردم کسب می‌کنید. باید روی ایجاد برند شخصی خود کار کنید، همانطور که بر روی نام تجاری کسب و کار خود کار می‌کنید. به عنوان یک کارآفرین با یک برند شخصی قوی وارد بازار می شوید و در مقابل سایر رقبا قرار می‌گیرید (شش تکنیک جالب برای توسعه بازاریابی برندتان در اینستاگرام).

توانایی تشخیص نقاط قوت و ضعف

به عنوان صاحب کسب و کار، نمی‌توانید در همه چیز بهترین باشید. اما باید بدانید نقاط قوت و نقاط ضعف شما چه هستند. داشتن فهم درستی از نقاط قوت و ضعف به شما کمک می‌کند بهترین تصمیم‌ها را بگیرید چه در انتخاب شریک تجاری و یا استخدام کارمندان و چه در ریسک‌های کاری که می‌پذیرید. برای تعیین نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها یک آنالیز SWOT برای خود طراحی کنید.

توانایی به کارگیری افراد موثر و کارآمد

همینکه نقاط ضعف خود را شناختید خواهید فهمید چه کسانی را باید استخدام کنید تا تیم شما قوی شود. این یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که یک کارآفرین باید داشته باشد، زیرا هر چه کارمندان