نحوه اضافه کردن GIF های متحرک در Google Docs و Slides

برای اضافه کردن GIF های متحرک مراحل زیر را دنبال کنید

گیف ­های متحرک به راحتی در اسناد گوگل قابل استفاده هستند. شما می­توانید GIF های متحرک را با ابزارهای رایگان در عرض چند دقیقه ایجاد کنید.

با این حال، اگر به طور مستقیم GIF را به یک سند Google وارد کنید، GIF ها به درستی کار نخواهند کرد  و انیمیشن خود را از دست داده و به عنوان یک تصویر استاتیک ساده نمایش داده می­ شود! برای اضافه کردن GIF های متحرک مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه اضافه کردن GIF های متحرک در اسناد و اسلایدهای گوگل

برای انجام این کار می ­توانید از جستجوی تصویر در گوگل استفاده کنید. متاسفانه شما نمی ­توانید از جستجوی تصویر در Google Docs برای جستجوی GIF های متحرک استفاده کنید، بنابراین به مرورگر خود در موتور جستجوی Google بروید.

  • کلمه مورد نظر خود را در موتور جستجو قسمت image تایپ کنید.
  • در بخش Tools گزینه Type > Animated را انتخاب کنید و GIF های متحرک را از انواع تصاویر پیدا کنید.

GIF های متحرک و انیمیشن

  • تصویری که می­ خواهید استفاده کنید را انتخاب و روی آن کلیک کنید تا آن را در وضوح واقعی آن مشاهده کنید. آدرس تصویر را دریافت کنید: ابتدا بر روی تصویر کلیک راست کرده و گزینه Copy Image Address را انتخاب کنید.

GIF های متحرک و کپی آدرس تصویر

  • سند خود را باز کنید و مکان نما را در مکان مناسب قرار دهید. سپس در قسمت> Image Insert گزینه  By URL را انتخاب کنید.

GIF های متحرک و یو آر ال تصویر

  • آدرس تصویری که در مرحله قبل کپی کرده اید را وارد کنید. روی Insert در کادر تصویر که نمایش داده می­شود کلیک کنید. GIF متحرک در مکان موردنظر به سند شما اضافه خواهد شد.

شما همچنین می­توانید GIF های خود را ایجاد کرده و آنها را در اسناد و اسلایدهای Google وارد کنید. در واقع، انواع سند در Google Drive  گیف های متحرک را قبول می­ کنند، اما اسناد و اسلایدها رایج هستند.

منبع makeuseof.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.