استفاده از Smart Filter در فتوشاپ

هر اثر زیبا در فتوشاپ نتیجه ویرایش جادویی در چندین لایه است

هر اثر زیبا در فتوشاپ نتیجه ویرایش جادویی در چندین لایه است. لایه­‌ها، مانند ورق­‌های شفاف و ساده می‌­توانند به هم متصل شوند و اثر را تغییر دهند. آیا می‌­دانستید برای پدید آوردن جلوه­‌های جالب می‌­توان از Smart filter به جای regular filter در لایه‌­های مختلف استفاده کرد؟

regular filter، پیکسل‌­ها را در یک لایه تغییر می‌­دهد اما Smart Filter یک اثر فیلتر را به لایه‌­های غیر مخرب اعمال می‌­کند و برای صرفه جویی در وقت به شما کمک می‌­کند. در این مقاله نحوه اعمالSmart Filter بر روی چند لایه مختلف را آموزش خواهیم داد که هر زمان می‌­توان آن را ویرایش کرد و امکان حذف فیلتر و بازگشت به اثر نیز وجود خواهد داشت.

نحوه اعمال Smart Filter بر روی چند لایه در فتوشاپ

۱. به قسمت لایه‌­ها (Layers)  بروید و لایه‌هایی که تمایل دارید به آن فیلتر اضافه نمایید را انتخاب کنید.

انتخاب لایه‌ها در Smart Filter

۲. در منو به قسمت Filter مراجعه کنید، در لیست زیر گزینه Convert for Smart Filters را انتخاب کنید.

گزینه فیلتر در  Smart Filter

۳. در اینجا نرم افزار فتوشاپ توضیح می‌­دهد که Smart Filters قابل ویرایش هستند و لایه­‌ها به یکsmart object تبدیل می­‌شوند. روی OK کلیک کنید و فیلتر مد نظر را انتخاب کنید. برای مثال، در این مقاله فیلتر “Oil Paint” انتخاب شده است.

ویرایش Smart Filter در فتوشاپ

۴. اگر قبل یا بعد از اعمال فیلتر، قصد تغییر یکی از لایه‌ها را دارید طبق شکل بر روی ریز عکس لایه thumbnail) (smart object کلیک کنید. یک مجموعه از تصاویر در پنجره دوم باز می‌­شود که هر تصویر در لایه خاص خودش است.

تغییر یک لایه در Smart Filter

۵. لایه مورد نظر را برای ویرایش انتخاب کنید. برای ذخیره تغییرات انجام شده دکمه میانبر Ctrl + S ( ویندوز) یا Command + S (مک) را فشار دهید. با بستن پنجره دوم متوجه خواهید شد که smart object در پنجره اول با ویرایش‌­های شما به روز شده است.

Smart Filters به شما اجازه می‌­دهد تغییرات فیلتر را در یک مرحله اعمال کنید، به شرطی که لایه‌­های انتخاب شده همگی مسطح باشند. Smart Filters عکس‌های گروه بندی شده را به عنوان یک تصویر در نظر می­‌گیرد و فیلتر را به پیکسل­‌ها اعمال می­‌کند.

فیلتر عکس در Smart Filter

Smart Filters غیر مخرب هستند. با فیلتر هوشمند می­‌توانید در هر زمان دلخواه تنظیمات، پنهان کردن و حذف تصویر را انجام دهید. به طور مختصر:

شما می‌­توانید از هر فیلتر فتوشاپ که فعال است برای کار با Smart Filters استفاده کنید و می‌­توانید از جلوه‌­های زیبا مانند سایه، برجسته کردن و … به عنوان Smart Filters بر روی تصاویر استفاده کنید.

فیلترهای هوشمند، ساده اما قدرتمند هستند! شما می­‌توانید حالت‌های ترکیبی را تغییر دهید، از ماسک‌های فیلتر استفاده کرده  و از تنظیمات فیلتر برای جلوه‌های جالب استفاده کنید.

منبع makeuseof.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.