لوکس ترین و عجیب ترین هتل‌های غاری در دنیا

بهترین نمونه از غارهایی که به هتل‌هایی مجلل و لوکس بدل شده اند

غارها یکی از زیباترین آثار طبیعی هستند که امروزه می‌توان نمونه‌های کوچک و بزرگی از آنها را در طبیعت مشاهده کرد. برخی از غارهای آبی با مناظر فوق العاده و همچنین زیبایی‌های خاص خود، گردشگران را در قالب تور مسافرتی به خود جذب می کنند. در این میان، هستند غارهایی که فضایی خشک دارند و صد البته زیبایی‌های خاص و منحصر به فردی که می‌شود از آن لذت برد. در این بین برخی کارآفرینان خوش ذوق، این غارها را به محلی برای اقامت بدل کرده اند. به طور حتم سکونتی چند روزه در این هتل‌های غاری می‌تواند خاص و خارق‌العاده باشد. در ادامه به بهترین نمونه از غارهایی که به هتل‌هایی مجلل و لوکس بدل شده اند، اشاره خواهیم کرد.

 ۱) Le Grotte della Civita | مترا، ایتالیا

هتل های غاری در ایتالیا
Le Grotte della Civita | مترا، ایتالیا

در ارتفاع صخره‌های منطقه‌ی باسیلیکاتا، روستایی با نام ماترا به چشم می‌خورد که در جنوب ایتالیا واقع شده. این روستا که به عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده، به دلیل غارهای متعدد و خوش نقش خود معروف است. این غارها به عنوان محل زندگی مردم بومی این روستا کاربردی فوق العاده داشته اند. امروزه ماترا به عنوان یکی از خاص ترین مناطق توریستی در ایتالیا مورد توجهتورهای مسافرتی است که به صورت توریک روزه و یا چند روزه وارد روستا می‌شوند. هتل Le Grotte della Civitaa از هتل‌های غاری دنیا، در این میان یک هتل فوق العاده است که توانسته به بهترین نحو ممکن از این غارها بهره برداری کند و با کمی خلاقیت، محیطی را طراحی کند که فضایی فوق العاده برای سکونت مهمانان و گردشگران تورهای مسافرتی باشد. این هتل توانسته فضای غار را به عنوان اتاق‌هایی راحت و دوست داشتنی به مهمانان خود عرضه کند و از جهت دیگر با سرو انواع غذاهای محلی و بین المللی، تمام آن چیزی باشد که گردشگران از تور مسافرتی خود انتظار دارند.

 ۲) Gamirasu | کاپادوکیا، ترکیه

هتل های غاری در ترکیه
Gamirasu | کاپادوکیا، ترکیه

این منطقه با طبیعت خاص خود همواره از جانب آژانس‌های مسافرتی و تورهای طبیعت گردی مورد توجه بوده است. اما به جرات می‌توان گفت که بزرگترین هتل‌های غاری جهان را می‌توان در کاپادوکیا مشاهده کرد. در این میان هتل Gamirasuu که قدمت آن به دوران امپراتوری روم می‌رسد، از معروف ترین هتل‌های غاری منطقه است. این منطقه به دلیل بهره مندی از طبیعت خاص، تپه های عجیب و ساختار صخره‌ای خود در یونسکو به ثبت رسیده است. می‌توانید در این منطقه سفر با بالون را تجربه کنید، از منظره لذت ببرید و اقامتی شیرین و خارق‌العاده را در هتل‌های غاری منطقه تجربه نمائید. این هتل با اختصاص ۳۵ مجموعه غار در قالب اتاق به مهمانان، اقامتی عالی را برای آنها فراهم آورده است. از این گذشته گردشگران تورهای مسافرتی می‌توانند از طعم غذاهای فوق‌العاده‌ی هتل هم لذت ببرند و از امکاناتی نظیر استخر شنا و یا سونا هم برخوردار شوند.

 ۳) Perivolas | سنتورینی، یونان

هتل های غاری در یونان
Perivolas | سنتورینی، یونان

بهتر از این نمیشود که دنیای مدرن را با طبیعت درهم آمیخت. تدارک دیدن این هتل فوق العاده در دل غارهای سنتورینی یکی از ناب ترین جاذبه‌های گردشگری در این منطقه را به وجود آورده است. این هتل فوق‌العاده توسط آب‌های آزاد منطقه احاطه شده است. طراحان، فضای داخلی غار را به سبک خانه‌های سفید یونانی تزئین کرده‌اند. می‌توانید امکاناتی از قبیل استخر را در این هتل رویایی مشاهده کنید و یا از مناظر فوق‌العاده‌ی طبیعت منطقه لذت ببرید. این هتل لوکس ۵ ستاره می‌تواند اقامتگاهی برای تورمسافرتی شما باشد. می‌توانید از طریقتور طبیعت گردی یک روزه‌ی محلی به طبیعت اطراف هم سری بزنید و اقامتی فوق العاده را در این منطقه تجربه کنید.

۴) Desert Cave | کوپر پدی ، استرالیا

هتل های غاری در استرالیا
Desert Cave | کوپر پدی ، استرالیا

این منطقه که فاصله‌ی قابل توجهی تا بندر سیدنی دارد، در میانه‌ی صحراهای جنوب این قاره واقع شده است. Desert Cave در سال ۱۹۱۵ کشف شد. در آن زمان، جمعیت قابل توجهی از مهاجرین به دنبال سنگ‌های قیمتی و طلا، راهی بیابان‌های استرالیا شدند. اما پس از کشف این سایت تاریخی به این نتیجه رسیدند که کار کردن درفضای این غارهای  زیر زمینی به مراتب منطقی تر از کار کردن در هوای گرم و خشک بیابان هایی است که در برخی اوقات تا ۱۲۵ درجه فارنهایت هم گرم می‌شوند. این مجموعه غارهای زیر زمینی به مرور زمان تبدیل به یک شهرک باشکوه شد، به گونه‌ای که این شهر زیر زمینی در حال حاضر حاوی بوتیک‌ها و فروشگاه‌های فوق العاده، رستوران‌های عالی، کلیسا و هتلی تراز اول می باشد. این هتل که سوئیتی تمام عیار را در اختیار گردشگران خود قرار می‌دهد، امکاناتی فوق العاده را نیز برای آنها ترتیب دیده است. از جهت دیگر گردشگران می‌توانند در طول تورمسافرتی خود از بوتیک‌های فوق العاده‌ی جواهرفروشی این شهر زیر زمینی  لذت ببرند و اقامتی خاص را در این فضا تجربه کنند.

منبع hamgardi.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.