۷ نوع مختلف از کیف پول­ های بیت کوین

کیف پول مناسب را انتخاب کنید

کیف پول بیت کوین همانند حساب بانکی شما به صورت ارز دیجیتال و سنتی معامله می­ شود و به شما اجازه ارسال، دریافت، ذخیره بیت کوین ­ها را می­ دهد. کیف پول انواع مختلفی دارد که ویژگی ها و دستگاه های قابل استفاده باعث تفاوت آنها شده است. با دانستن این نکات می­ توانید کیف پول مناسب را انتخاب کنید. در اینجا انواع کیف پول را معرفی خواهیم کرد:

۱.کیف پول سرد و گرم

تمام کیف پول­ها دو نوع هستند: سرد و گرم! نوع اول با اتصال به اینترنت کار می ­کند یا اصطلاحا آنلاین می­باشد و به آن “گرم” گفته  می­ شود. نوع دوم آفلاین است و بدون اتصال به اینترنت کار می­ کند و به آن سرد گفته می ­شود.

از لحاظ امنیت “سرد” بهترین گزینه است و برای ذخیره مقادیر زیادی از بیت کوین مناسب است، کیف پول گرم برای نظم دادن و جلوگیری از گم شدن بیت کوین ها استفاده می ­شود.

۲.کیف پول دسکتاپ

کیف پول دستکاپ برای دانلود و استفاده در لپ تاپ ها و رایانه های شخصی طراحی شده است. بدون اتصال کامپیوتر به اینترنت نیز می ­توان به آن دسترسی داشت.

کیف پول دستکاپ با سیستم عامل های مختلف  مانند ویندوز، مک و اوبونتو سازگار است. Armory با توجه به ویژگی های امنیتی که دارد یکی از امن­ترین کیف پول های دسکتاپ می­ باشد،  Multibit، mSIGNA و Hive نوع دیگری از کیف پول های مناسب دستکاپ هستند.

۳.کیف پول موبایل

امروزه بیشتر کارهای خود را با تلفن انجام می­ د­هیم. این نوع کیف پول­ها توسط گوشی های هوشمند به آسانی قابل حمل هستند. کیف پول های Mycelium و Blockchain هر دو با سیستم عامل های اندروید و IOS سازگار هستند. Blackberry، Bitcoin Wallet  دو نوع دیگر از کیف پول موبایل می ­باشند.

کیف پول های موبایل به جز ویژگی های امنیتی پیشرفته، دارای قابلیت کد QR است. که پرداخت های فوری را ممکن می­ سازد.

۴.کیف پول آنلاین تحت وب

این خدمات توسط شرکت های خدمات خصوصی  ارائه می­ شود که تنها  از طریق اتصال به اینترنت قابل دسترسی است. Coinbase و Circle بعضی از ارائه دهندگان خدمات هستند. کیف پول Bitgo توسط موسسات مورد اعتماد  طراحی شده که از الگوریتم امنیتی قفل شدن حساب ها استفاده کرده است.

از سوی دیگر، کیف پول  Counning به شما اجازه ایجاد حساب های چند کاربره را می ­دهد.

۵.کیف پول فیزیکی

به جز کیف پول های دیجیتال، کیف پول های سنتی نیز داریم. این نوع کیف پول ها کاغذی هستند و می­توان تعداد بیت کوین ها را برای مدت طولانی به صورت “آفلاین” نگهداری کرد. شما می­ توانید این نوع کیف پول را در گاو صندوق به شکل سنتی نگهداری کنید.

برای ایجاد کیف پول کاغذی، می­توانید از سایت هایی مانند Bitaddress.org یا Blockchain.info استفاده کنید. زمانی که تولید می ­شوند، توسط دستگاه پرینتر آنها را بر روی کاغذ چاپ کنید.

۶.کلاینت های Bitcoin

یکی از اصلی ترین کیف پول ها، کلاینت بیت کوین است که مورد استفاده ارائه دهندگان این صنعت بود. رایانه های نصب شده به این کیف پول بخشی از شبکه اصلی هستند و به همین دلیل به تمام معاملات بلاک چین دسترسی دارند.

BitcoinQt، اولین کلاینت بیت کوین بود که توسط  Satoshi Nakamoto مورد استفاده قرار گرفته است. یکی دیگر از کیف پول ها با قابلیت بهتر  Electrumاست.

۷.کیف پول سخت افزاری

Trezor و Ledger HW دو نوع از کیف پول های سخت افزاری هستند که بین کاربران به صورت فیزیکی قابل حمل و محبوب هستند که دارای دستگاه های کوچکی می­ باشند. برای ذخیره سازی امن و قابل اعتماد هستند، که برای دریافت و ارسال بیت کوین ها به صورت آنلاین استفاده می ­شوند. توسعه دهندگان آنها از رمزنگاری سطح بالا استفاده می­ کنند و آنها را به روز و مورد بررسی قرار می­ دهند.

منبع coinoutletatm.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.