نحوه Logout شدن از وب‌سایت‌هایی که خروج از آنها مشکل است  

برخی از وبسایت‌­ها روزها، هفته‌ها و حتی ماه­‌ها اکانت شما را به صورت login  حفظ می­‌کنند.

برخی از وبسایت‌­ها برای کاربران عملکرد login شدن به سیستم را ارائه داده‌­اند، با این وجود خبری از دکمه Logout نیست و یا پیدا کردن آن مشکل است و می‌­تواند اکانت کاربر را در معرض خطر قرار دهد.

در صورتی که از سیستم شخصی استفاده می­‌کنید، خطر چندانی ندارد ولی در غیر اینصورت باید هر چه سریعتر از اکانت خود خارج شوید. در ادامه چند ترفند به کار می‌­بریم که ممکن است در رفع مشکل مفید باشد.

مرورگر را ببندید و مجددا باز کنید

در حالت کلی، بستن و باز کردن مرورگر نمی‌­تواند مشکل  Logout و یا Sing out شدن را رفع کند، چرا که برخی از وبسایت‌­ها روزها، هفته‌ها و حتی ماه­‌ها اکانت شما را به صورت login  حفظ می­‌کنند. این عملکرد به نحوه طراحی سایت بستگی خواهد داشت. همچنین، سایت‌هایی وجود دارند که با هر بار بسته و باز شدن مرورگر نیاز به login  دارند که در این صورت با بستن مرورگر مشکل رفع خواهد شد.

دکمه و یا لینک Logout/Signout را جستجو کنید

در بسیاری از موارد عملکرد خروج از سیستم وجود دارد ولی قابل مشاهده نیست و یا پیدا کردن آن مشکل است. در بیشتر سایت‌­ها می‌توانید دکمه و یا لینک Logout/Signout را در بالای صفحه سمت راست به تنهایی و یا در منویی همانند settings، profile، account و یا مواردی شبیه به آن بیابید.  سعی کنید با کمی جستجو آن را بیابید.

login شدن و دکمه logout

Session و کوکی مرورگر را حذف کنید

همچنین، می‌­توانید برای Logout شدن کوکی­‌های مرورگر را حذف کنید. در اکثر وب سایت‌­ها، اطلاعات ورود به سیستم در کوکی ذخیره می­‌شوند و در صورت حذف شدن کوکی، از سیستم نیز خارج خواهید شد. برای اینکه تمام کوکی­‌ها را از دست ندهید، کوکی سایت مورد نظر خود را حذف کنید. مراحل حذف کوکی­‌ها در بین مرورگرهای مختلف متفاوت است، بنابراین روش حذف کردن آن را بررسی کنید.

 Logout شدن را با سایر مرورگرها و دستگاه‌­ها امتحان کنید

ممکن است مشکل از مرورگر و یا دستگاهی که استفاده می­‌کنید باشد. در این صورت با استفاده از یک مرورگر / دستگاه دیگر وارد شوید و از آن خارج شوید.

همچنین فراموش نکنید که دستگاه و مرورگر اول نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند.

در صورتی که مشکل Logout شدن، به یک مرورگر و یا دستگاه خاص مرتبط باشد، استفاده از آن را متوقف کنید و  از یک مرورگر دیگر استفاده نمایید.

خروج از SSO

بسیاری از وب سایت­‌ها از قابلیت SSO پشتیبانی می­‌کنند، در این صورت می­‌توانید از اکانت‌­های معتبری همانند فیسبوک و یا گوگل پلاس، login شوید و از طریق فیسبوک، گوگل پلاس از سایت مورد نظر خارج شوید و در آخر با رفرش کردن سایت، Logout شدن خود را بررسی نمایید.

login شدن و خروج از SSO

در سایت­‌های معتبر و پرطرفدار، انجمن­‌های آن را بررسی کنید

ممکن است کاربران زیادی با مشکل خروج از یک سایت خاص مواجه باشند. در این صورت، اگر سایت دارای یک انجمن است، آن را بررسی کنید و در صورتی که این مشکل را دارند سؤالات خود را مطرح کنید.

منبع maketecheasier.com