آموزش تزئین شیشه خالی در مدل‌های مختلف (قسمت دوم)

با کمترین هزینه زیباترین دکوراسیون را خلق کنید

برای تزیین شیشه خالی از وسایل مختلفی می‌توان استفاده کرد. در اینجا روش تزیین شیشه خالی با چسب، اکلیل و اسپری در چند مدل متنوع یاد داده شده است که ساده و کم هزینه می‌باشد و برای کاربرد‌های مختلف مثل دکوراسیون عروس، تم تولد و ولنتاین می‌تواند استفاده شود. تزیین شیشه‌های خالی به جا مانده از مربا، ترشی، نوشابه و هرچیز دیگری می‌تواند یه ایده ارزان و زیبا برای دکوراسیون منزل، کافه و رستوران باشد. این کار می‌تواند به محیط زیست و چرخه بازیافت نیز کمک زیادی برساند. در این آموزش روش‌های ساده و جذابی برای تزیین شیشه‌های خالی با اکلیل و اسپری رنگ یاد داده است که انجام آن برای کودکان و نوجوانان نیز ساده است و در زمان کمی می‌توانند آن را درست کنند.

آموزش تزئین شیشه خالی در مدل‌های مختلف (قسمت اول) 

تزیین شیشه خالی با چسب و اکلیل 

وسایل مورد نیاز: 

  • چسب دو طرفه
  • اکلیل
  • قیچی
  • ظرف شیشه تمیز
  • قلموی نرم برای تمیز کردن
  • وسایل تزیینی مثل روبان یا گل (به صورت دلخواه)

توجه داشته باشید که قبل از شروع کار شیشه‌ها را با دقت بشویید و برچسب‌های روی آنها را بردارید.

روش تزیین ظرف شیشه‌ای تمام اکلیلی 

در این مدل تزیین شیشه خالی می‌خواهیم همه ظرف را با اکلیل پر کنیم. برای این کار می‌توانید از یک چسب دوطرفه پهن استفاده کنید و یا با نوار باریک به صورت تکه‌ای این کار را انجام دهید، ابتدا چسب را به اندازه پهنای شیشه خود برش بدهید.

شیشه خالی

شیشه خالی

حالا به آرامی روکش چسب را برداشته و دور شیشه بچسبانید. بعد از چند دقیقه چسب را از روی شیشه بردارید. همان طور که می‌بینید سطح چسبنده آن روی شیشه به جا مانده است.

شیشه خالی

اکلیل‌ها را به آرامی روی چسب بریزید و با دست آنها را روی شیشه ثابت کنید.

شیشه خالی

شیشه خالی

در انتها با قلمو اضافات اکلیل را از روی شیشه پاک کنید. با این روش می‌توانید به راحتی هر نوع ظرف شیشه‌ای را تزیین کنید و در دکور اتاق خواب، سالن، و برای مناسبت‌های مختلف استفاده نمایید.

شیشه خالی

می‌توانید از این شیشه‌ها به عنوان جا شمعی نیز استفاده کنید و در شب شعر و یا مناسبت‌های عاشقانه استفاده نمایید.

شیشه خالی

تزیین شیشه خالی با چسب حرارتی و اسپری رنگ 

این مدل تزیین خیلی ساده و جذاب است و حتی می‌توانید کار هنری خود را به دیگران هدیه دهید. در این مدل تزیین به بطری یا ظرف شیشه‌ای تمیز، چسب حرارتی و اسپری رنگ نیاز دارید.

شیشه خالی

ابتدا با چسب حرارتی روی شیشه هر طرحی که دوست دارید را بکشید. می‌توانید اسم خودتان، جمله‌ای زیبا و یا طرح گل یا هرچیز دیگری را روی شیشه طراحی کنید.

شیشه خالی

بعد با اسپری رنگ کل شیشه را رنگ آمیزی کنید. برای زیبایی بیشتر می‌توانید با لاک ناخن یا آبرنگ روی طرح های برجسته خود را رنگ کنید تا بیشتر مشخص بشوند.

شیشه خالی

منبع: ستاره

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.