اثاث تاکیدی در دکوراسیون خانه

در استفاده از اثاث تاکیدی روش‌های مختلفی پیش رو دارید

اثاث تاکیدی بخشی از اثاثیه خانه است که بیشتر به چشم می‌آید زیرا کامل‌کننده دکوراسیون اتاق است. کلمه تاکیدی به معنای پررنگ و بااهمیت است.

هر یک از مبلمان و اثاثیه خانه صرف نظر از عملکرد آن می‌تواند تاکیدی باشد. در واقع تاکیدی بودن آن به دلیل ارزش دکوراتیو آن است. حتی لزوما ممکن است هیچ نیازی به آن نداشته باشید اما اینگونه اثاث نظرها را به خود جلب می‌کنند مانند رنگ دیوار تاکیدی (چگونه دیوار تاکیدی را رنگ کنیم؟). در واقع هدف آن افزودن رنگ و نقش و نگار به دکوراسیون داخلی است.

در استفاده از اثاث تاکیدی روش‌های مختلفی پیش رو دارید. بسته به اینکه می‌‌خواهید تاکید و توجه روی چه چیزی باشد می‌تواند نوع اثاث تاکیدی متفاوت باشد. بسته به نوع دکوراسیون خانه می‌توانید اینگونه اثاث را از مغازه‌ها خریداری کرده یا خودتان درست کنید. مهم این است که آن اثاث شما را به ذوق آورد و با افزودن آن به دکوراسیون اتاق بخواهید نظر بقیه را نیز به آن جلب کنید.

به روش‌های مختلفی می‌توانید از اثاث تاکیدی در خانه استفاده کنید:

از راهرو ورودی شروع کنید

راهروی ورودی خانه می‌تواند بر شکل و شمایل کل خانه اثرگذار باشد به همین خاطر جای مناسبی برای استفاده از اثاث تاکیدی است. برای مثال صندوقچه چوبی، طلاکاری شده، رنگ شده یا پر نقش و نگار می‌تواند یک اثاث تاکیدی برای راهروی خانه باشند. صندوقچه‌ای را انتخاب کنید که پررنگ باشد یا شکل برجسته داشته باشد.

میزهای کوچک انتخاب کنید

میزهای کوچک می‌توانند گزینه‌های خوبی به عنوان اثاث تاکیدی باشند. میزهای کوچکی که رنگ شده‌اند، منبت‌کاری شده‌اند یا تزیینات خاصی دارند می‌توانند به عنوان اثاث تاکیدی استفاده شوند. ممکن است این میزها از مواد خاصی ساخته شده باشند یا طرح و رنگ منحصر به فردی داشته باشد. انتخاب‌ها نامحدود است. فقط میزهایی را انتخاب کنید که خاص هستند و جلب توجه می‌کنند.

از این میزها می‌توان در هر جایی استفاده کرد از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق‌های خواب.

اثاثیه بزرگ و مجلل

اثاث تاکیدی می‌تواند بزرگ و مجلل باشد. می‌تواند یک گنجه، یک کابینت چینی یا یک صفحه پارچه‌ای نقاشی شده بزرگ باشد. اگر اتاق شلوغی دارید اثاث تاکیدی باید ساده باشد اما باید پررنگ و گیرا باشد و کامل‌کننده دکوراسیون اتاق. اما اگر بقیه اثاث کوچک هستند به دنبال اثاثیه بزرگ و مجلل و تزیین شده باشید.

صندلی برازنده و زیبا

به ندرت از صندلی به عنوان اثاث تاکیدی استفاده می‌شود. اگر به دنبال صندلی به عنوان اثاث تاکیدی هستید، صندلی را انتخاب کنید که ظاهر شیک داشته باشد یا ویژگی منحصر به فردی داشته باشد و یا رنگ آن نظرها را به خود جلب کند.

این صندلی می‌تواند سبک متفاوتی از دیگر اثاثیه اتاق داشته باشد تا بدین صورت کنتراست خوبی ایجاد کند. ترکیب دو سبک کاملا متفاوت نتیجه شگفت‌انگیزی حاصل می‌کند. بنابراین اگر سبک بقیه اثاث اتاق سنتی است، یک صندلی مدرن انتخاب کنید یا برعکس.

بگذارید میز نهارخوری خود را نشان دهد

میز نهارخوری نیز می‌تواند یک اثاثیه تاکیدی باشد. میزی را انتخاب کنید که به خاطر جنس، رنگ یا طرح آن نظرها را به خود جلب کند. میز نهارخوری در هر سبک و اندازه‌ای که فکر کنید وجود دارد. میز نهارخوری انتخاب کنید که می‌دانید تکمیل‌کننده  مدل صندلی‌های میز نهارخوری و دیگر اثاثیه منزل است. یک نورپردازی مخصوص میز نهارخوری نیز ترتیب دهید (نکات مهم در انتخاب صندلی میز نهارخوری).

منبع thespruce.com