چطور بشقاب‌ها و ظروف شیشه‌ای را بسته‌بندی کنیم؟

بهتر است برای شکستنی‌ها جعبه‌های مخصوص شکستنی تهیه کنید.

ترفندهایی که در این مطلب ارائه خواهد شد، نگرانی‌های شما را بابت بسته‌بندی شکستنی‌ها کاهش خواهد داد. برای بسته‌بندی چینی‌ها، ظروف شیشه‌ای و شکستنی حتما جعبه مناسب پیدا کنید. برای جعبه‌های نازکتر سعی کنید از مواد بسته‌بندی بیشتری استفاده کنید. بهتر است برای شکستنی‌ها جعبه‌های مخصوص شکستنی تهیه کنید.

نکاتی در بسته‌بندی ظروف شکستنی:

محافظ بشقاب گزینه بسیار خوبی است. آنها از تکه‌های مقوای ضخیم و محکم ساخته شده‌اند که ظروف را در برابر حرکت و ضربه شدید محافظت می‌کند (نکات مهم بسته بندی وسایل برای اثاث کشی).

جعبه‌ها را درست آماده‌سازی کنید و کف آن را نوار چسب بزنید. از نوار چسب معمولی یا چسب برق استفاده نکنید، حتما از چسب‌های پهن مخصوص بسته‌بندی اثاث استفاده کنید. دستگاه‌ها یا چسب‌های تفنگی کار را برای شما راحت‌تر می‌کنند. انتها و بالای جعبه‌ها را تا یک سوم جعبه چسب بزنید.

در بسته‌بندی ظروف شکستنی به روزنامه نیاز دارید اما هنگام بیرون آوردن ظروف از بسته‌بندی، باید حتما ظروف را بشویید.

برچسب‌هایی برای روی کارتن‌ها تهیه کنید و سعی کنید جعبه‌های قابل جا به جایی و حمل تهیه کنید.

از کمک اعضای خانواده استفاده کنید. کودکان بالای هفت سال اگر خوب آموزش دیده باشند می‌توانند در بسته‌بندی ظروف شکستنی کمک کنند. آنها احساس می‌کنند مفید هستند و به کمک آنها نیاز است.

بسته بندی ظروف شیشه‌ای در کارتن

برای محافظت از ظروف داخل کارتن بهتر است از کاغذهای مچاله شده استفاده کنید نه روزنامه و کاغذ تا شده. کاغذ مچاله شده بهتر ضربه و حرکت را دفع می‌کند. برای انتهای هر جعبه، ۶ ورق کاغذ قرار دهید.

همیشه بسته‌بندی کارتن را با ظروف شیشه‌ای سنگین و محکم شروع کنید و نیمه بالایی جعبه را ظروف شکننده و نازک قرار دهید. برای مثال سینی‌های شیشه‌ای یا ماگ‌های سنگین شیشه‌ای می‌توانند در لایه‌های پایینی جعبه قرار گیرند. بهتر است کاغذ و لوازم بسته‌بندی را هم برای پایین جعبه و هم بالای آن استفاده کنید و هر آیتم را جداگانه خوب بپوشانید.

ظرف شیشه‌ای را روی کاغذ مچاله شده بخوابانید، از یک ورق کاغذ استفاده کنید و چند کاغذ را داخل ظرف پر کنید. همه قسمت‌های ظرف انتها و اطراف آن را با کاغذ بپوشانید. اضافه کاغذهایی که از اطراف ظرف جمع کرده‌اید به سمت داخل ظرف ببرید. برای ظرف‌های شیشه‌ای نازک و کریستال، بهتر است دو لایه پوشش قرار دهید و این مراحل را تکرار کنید.

بسته بندی ظروف شیشه‌ای و فنجان

همین روش بسته‌بندی که گفته شد را با کاغذهای مخصوص بسته‌بندی انجام دهید. بدین صورت ظروف به خوبی محافظت می‌شود. بسته‌بندی ظروف کریستال و ظریف با چند لایه برگه بسته‌بندی، اطمینان را بیشتر می‌کند. هرچه کاغذها مچاله‌تر و تعداد لایه‌ها بیشتر باشد، محافظت بیشتری صورت می‌گیرد.

همین روش بسته‌بندی را برای لیوان و جام‌های پایه دار نیز به کار ببرید. هر ظرفی که جداگانه بسته‌بندی کرده‌اید را روی بستری از کاغذ مچاله شده قرار داده و بپیچید و سپس در کارتن قرار دهید. آیتم‌ها را کنار هم داخل جعبه جا دهید و در صورت نیاز در گوشه‌ها و اطراف کارتن کاغذ بگنجانید چرا که در این قسمت‌ها ریسک ضربه به کارتن بیشتر است. بین طبقات ظروفی که در جعبه قرار داده‌اید، کاغذ بسته‌بندی بگذارید و در فضاهای خالی ظروف شیشه‌ای کوچک را جای دهید.

بسته بندی ظروف شیشه‌ای و لیوان

اگر هنگام قرار د