چگونه آرایش کنیم که طبیعی به نظر برسد؟

ترفندهای یک آرایش ملایم و طبیعی

در این مطلب می‌خواهیم ترفندهایی را به شما آموزش دهیم که به کمک آنها می‌توانید ظاهری زیبا و بی‌عیب و نقص داشته باشید، بدون آنکه معلوم شود آرایش کرده‌اید. مراحل انجام یک آرایش طبیعی به شرح زیر است

از پوشش صورت شروع کنید

صورت و آرایش طبیعی
قبل از هر چیز صورت خود را بشویید و خشک کنید

برای آنکه کرم آرایش شما به خوبی روی صورت بخوابد و ظاهری طبیعی داشته باشد، بایستی پیش از هر چیز صورت خود را شسته و با یک پارچه کاملا خشک کنید.

مرطوب‌کننده و پوشاننده

کرم‌های مرطوب‌کننده که لوسیون رنگی دارند و برخی از آنها ضدآفتاب هم هستند، سریع‌ترین و طبیعی‌ترین راه است. حتی اینگونه کرم‌ها مانند کرم پودر نیازی به هماهنگی با رنگ پوست ندارند. می‌توانید مانند کرم پودر عمل کنید و بر روی این کرم‌ها آرایش خود را انجام دهید.

کانسیلر

برای پوشاندن لکه‌ها یا سیاهی دور چشم، می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. این کانسیلرها به خوبی روی پوست می‌خوابد و جلوه طبیعی دارد. اما باید مراقب باشید زیاد از کانسیلر استفاده نکنید، فقط برای مناطقی از پوست که لکه یا ایرادی دارد از آن استفاده کنید. برای محو کردن سیاهی زیر چشم، ابتدا پوست زیر چشم را بکشید سپس با انگشتانتان کانسیلر را روی قسمت‌های تیره به آهستگی بمالید.

در صورت نیاز از پودر پنکیک استفاده کنید

اگر صورت شما براق شده، می‌توانید از پودرهای روغنی جاذب استفاده کنید ( اگر صورت شما بسیار چرب است، به جای مرطوب‌کننده رنگی فقط از پودر و کانسیلر استفاده کنید). با یک برس مخصوص پودر پنکیک را به صورت دایره‌ای بر روی پوست صورت بزنید، بدین صورت جلوه‌ای طبیعی می‌بخشد و حالت پودری بودن آن روی صورت مشخص نمی‌شود.

رژگونه رنگ گرم

استفاده از رژگونه‌هایی با رنگ گرم یا صورتی جلوه ظریف و طبیعی به صورت می‌دهد.

حال نوبت چشم‌ها و لب‌هاست

صورت و آرایش طبیعی
سعی کنید در نور روز و کنار پنجره آرایش کنید

برای آنکه آرایش لایت و خوبی داشته باشید، سعی کنید آرایش خود را در نور روز انجام دهید. ترجیحا آینه را در کنار پنجره قرار دهید.

سایه چشم

یک رنگ ملایم مایل به قهوه‌ای جلوه طبیعی به چشمان شما می‌دهد، بدون آنکه مشخص باشد از سایه استفاده کرده‌اید. از رنگ سایه‌ای که کمی از رنگ پوست شما تیره‌تر است، استفاده کنید. سایه را پشت پلک تا مژه‌ها بکشید. مطمئن شوید که زاویه گوشه‌های سا