استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون

صورتی رنگ پیچیده‌ای است

گرچه صورتی رنگی لطیف و دخترانه به حساب می‌آید، اما امروزه توانسته جایگاه و ارزش خود را در دکوراسیون خانه پیدا کند. زمانه و مد عوض شده و در دکوراسیون‌های امروزی بیشتر از رنگ صورتی در جای جای خانه از جمله اتاق غذاخوری استفاده می‌شود.

در نمایشگاه مد لباس در پاییز ۲۰۱۶ رنگ صورتی بسیار خودنمایی می‌کرد. از طرفی دیگر کم کم استفاده از رنگ صورتی در اماکن مختلف از جمله یک رستوران معروف در آمریکا رواج پیدا کرد.

صورتی رنگ پیچیده‌ای است. در عین حال که رنگ بسیار ظریفی است اما می‌تواند مردانه نیز باشد. در زیر کارشناسان مد و دکوراسیون روش‌هایی را پیشنهاد داده‌اند که با کمک آنها می‌توانید صورتی را به زیباترین شکل در دکوراسیون منزل استفاده کنید.

تناژهای رنگ صورتی با هم متفاوتند

تناژهای صورتی هر یک احساسات متفاوتی را القا می‌کنند. برای مثال صورتی ملایم نرمی، خلوص، ظرافت و آرامش را القا می‌کند و صورتی روشن زنانگی، قدرت و جذابیت جنسی را نشان می‌دهد.

صورتی می‌تواند رنگی خنثی باشد

صورتی ملایم جایگزین خوبی برای رنگ بژ است و می‌تواند در آثار هنری نقش رنگ مکمل را داشته باشد. صورتی که تناژ سیر نداشته باشد و با سفید ترکیب شده باشد می‌تواند به عنوان رنگ خنثی استفاده شود. بهترین راه برای انکه صورتی را طبیعی جلوه دهد این است که در کنار دیگر رنگ‌های ملایم قرار بگیرد. طیف رنگ‌های سفید تا صورتی ملایم می‌توانند جلوه‌ای طبیعی به اتاق ببخشند.

در اثاث لوکس از رنگ صورتی استفاده کنید

استفاده از رنگ صورتی در چرم و جیر بسیار جذاب است. رنگ صورتی در پارچه‌هایی مانند پارچه‌های مخمل بسیار شیک و مجلل می‌شود (نکاتی در خصوص خرید مبلمان چرم).

رنگ صورتی در تخت خواب
می‌توانید از رنگ صورتی در طرح پارچه‌ها و یا روی سطوح مانند نوار باریکی بر روی کوسن یا تزیین پرده استفاده کنید

از رنگ صورتی در کنار دیگر رنگ‌های خنثی استفاده کنید

روش دیگر در استفاده از رنگ صورتی این است که آن را در تضاد با دیگر رنگ‌های خنثی مانند مشکی، زغالی، سفید و بی‌رنگ است. این کمک می‌کند پالت رنگ‌ها از حالت تکراری و خسته‌کننده بودن خارج شود. اگر می‌خواهید رنگ صورتی شما واضح‌تر و تاثیرگذارتر باشد، صورتی انتخاب کنید که در کنار دیگر رنگ‌ها جلوه روشن‌تری بدهد.

در جای جای خانه از صورتی استفاده کنید

می‌توانید از رنگ صورتی در طرح پارچه‌ها و یا روی سطوح مانند نوار باریکی بر روی کوسن یا تزیین پرده استفاده کنید. رنگ صورتی در طرح فرش یا روکش آباژور نیز بسیار زیباست. از به کار بردن رنگ صورتی در طرح‌های گلدار و موج‌دار و راه راه بپرهیزید و آن را به صورت ساده استفاده کنید.

صورتی رنگ دخترانه‌ای نیست

صورتی می‌تواند رنگی مردانه باشد. استفاده از رنگ صورتی-هلویی در چیدمان دکوراسیون منزل می‌تواند تضادی هوشمندانه و زیبا ایجاد کند.

رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق نشیمن
تناژهای صورتی هر یک احساسات متفاوتی را القا می‌کنند

صورتی را می‌توان در هر اتاقی استفاده کرد

صورتی می‌تواند رنگ زیبایی برای دکوراسیون اتاق تعویض لباس باشد. صورتی هم رنگ مناسبی برای فضای پشت جارختی است و هم فضا را گرم می‌کند و انعکاس آن بر روی پوست صورت بسیار جذاب است. راهروها هم محل خوبی برای استفاده از رنگ صورتی هستند. راهرو اولین قسمت از خانه است که به آن قدم می‌گذارید بنابراین صورتی شفاف و لاکی می‌تواند احساس هیجان‌انگیزی را در بدو ورود ایجاد کند. برای آشپزخانه می‌توانید رنگ صورتی را در اجزای کوچکی چون گل‌ها و کارد و چنگال یا وسایل روی میز نهارخوری استفاده کنید. از رنگ صورتی می‌توانید در پارچه‌های داخل طبقات کشو و کابینت نیز استفاده کنید (انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه).

منبع architecturaldigest.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.