دریاچه و رودخانه‌هایی به شکل قلب

عجایب طبیعی در جهان که به شکل قلب هستند

0

دنیا پر از شگفتی است و گاهی دور از ذهن است که آنها واقعی باشند. از جمله اینکه در میان جزایر و پهنه‌های آبی بعضا شکل سمبل عشق یا همان قلب دیده می‌شود.

تپه قلبی، کوئینزلند استرالیا

تپه قلب شکل کوئینزلند استرالیا

این تپه در میان تپه حصار بزرگ Whitsundays قرار گرفته است. این تپه قطری حدود ۵۵ فیت دارد و یکی از عجایب طبیعت است. مرجان‌ها در طول سالیان این شکل قلبی را به تپه داده‌اند و نهایتا در سال ۱۹۷۵ توسط یک خلبان کشف شده است. متاسفانه شنا و غواصی در این جزیره ممنوع است. تنها راه بازدید از این منطقه از طریق هواپیما و هلی‌کوپتر است.

جزیره Galesnjak، کرواسی

جزیره Galesnjak قلب شکل

این جزیره که با عنوان جزیره عشق یا عشاق معروف شده، ابتدا در قرن نوزدهم توسط نقشه‌نگاران ناپلئون کشف شد. این جزیره دورافتاده در کانال پاسمان (Pasman) برای کسانی که به دنبال فضای رمانتیک و آرام هستند، امنیت و آرامش به ارمغان می‌آورد. از آنجا که جزیره خصوصی و غیرمسکونی است، هیچگونه سازه و امکانات ساخته بشر در آن وجود ندارد. این جزیره تنها شامل درختان و گیاهان وحشی است.

دریاچه اولر (Ouler)، ویکلو ایرلند

دریاچه اولر قلب شکل

دریاچه اولر در پارک ملی کوهستانی ویکلو قرار گرفته و از این رو امکان بازدید از آن وجود دارد. البته بازدید از دریاچه زمانی امکان‌پذیر است که بتوانید از سی و سومین کوه بلند ایرلند بالا بروید. شکل‌گیری این دریاچه به عصر یخبندان برمی‌گردد. این دریاچه به واسطه یخچال‌های طبیعی شکل گرفته و اکنون کنار کوه Tonelagee قرار دارد. این کوه ارتفاعی حدود ۲۶۸۰ فیت دارد.

خلیج سنت پل، لیندا رودس یونان

خلیج سنت پل قلب شکل

در کناره جنوب شرقی رودس، خلیج سنت پل قرار گرفته است که دارای دو ساحل است. هر دو ساحل جایگاه استراحت، کافه و چشم‌انداز بسیار زیبایی دارند. آب گرم و تمیز آن برای کسانی که عاشق شنا و غواصی هستند، بسیار مناسب است. بهترین زمان برای بازدید از این خلیج ساعت ۱۰ صبح است. پس از آن ساحل شلوغ می‌شود و چترها و سایبان‌ها پر می‌شوند.

دریاچه کالوارسک (Calvaresc)، گریسون سوئیس

دریاچه کالوارسک به شکل قلب

دریاچه کالوارسک که با عنوان “دریاچه قلب” معروف است، بین دو جلگه Calanca و Mesolcina در آلپ سوئیس قرار گرفته است. بیشتر مسافران برای رسیدن به این دریاچه سه روز کوهنوردی از مسیر کوهستانی کالانکا را پشت سر می‌گذارند و در مسیر خود در کلبه‌های کوهستانی توقف می‌کنند. پس از بالا رفتن از کوه و رسیدن به ارتفاع ۷۰۰۰ پایی، مسافران می‌توانند دریاچه کالوارسک را ببینند. گل‌های رز آلپی در ماه‌های تابستان، درختان سیاه کاج در پاییز و درختان سایه‌دار در ایام دیگر سال دورتادور این دریاچه را دربر می‌گیرند.

دریاچه Trnovačko، مونته نگرو

دریاچه Trnovačko قلب شکل

این دریاچه که درمیان کوه های Maglić پنهان شده است، ۲۳۰۰ فیت طول و ۱۳۰۰ فیت عرض دارد. دسترسی به این دریاچه از دو راه امکان‌پذیر است: ۴-۵ ساعت کوهنوردی از Prijevor یا مستقیما پایین آمدن از قله کوه Maglić که ۷۸۲۸ فیت ارتفاع دارد. همین که مسافران به دریاچه می‌رسند، می‌توانند نفسی تازه کنند و مشغول شنا شوند و بالتبع از مناظر زیبای اطراف دریاچه استفاده کنند.

Isla Corazón، پاتاگونیای آرژانتین

Isla Corazón جزیره به شکل قلب در آرژانتین

Isla Corazón که به معنی “جزیره قلب” است، در دریاچه ماسکاردی واقع در پارک ملی Nahuel Huapi در ناحیه باریلوچه‌ی پاتاگونیای آرژانتین قرار گرفته است. بسیاری از ماهیگیران و قایق‌رانان به این دریاچه آرام و زیبا می‌آیند. مساحت آن ۲۲ کیلومتر است و چشم‌اندازهای زیبایی از کوه‌ها و جنگل‌های اطراف ارائه می‌دهد.

Rodrigo de Freitas، ریودوژانیرو، برزیل

Rodrigo de Freitas به شکل قلب

در قسمت جنوبی ریو، تالاب Rodrigo de Freitas قرار گرفته که توسط یک کانال به اقیانوس اطلس وصل می‌شود. به این تالاب اغلب “قلب ریو” می‌گویند. گرچه آب آن برای شنا مناسب نیست، اما قایق‌هایی برای گشت زدن دور دریاچه اجاره داده می‌شود. همچنین دوچرخه نیز در دسترس است. دوچرخه سواری و پیاده روی در اطراف تالاب یکی از فعالیت‌های محبوب گردشگران است.

جزیره Makepeace، کوئینزلند استرالیا

جزیره Makepeace به شکل قلب

جزیره Makepeace به طول ۲۵ هکتار به موازات ساحل آفتابی استرالیا قرار گرفته است. این جزیره مکان خوبی برای فرار از شلوغی و ازدحام است. این جزیره دارای زمین تنیس، استخر، تئاتر، آلاچیق، استخر آب گرم، حمام‌های سنگی آتشفشانی و حتی منطقه حفاظت از کوالا است که موجب شده گردشگران بسیاری به آن رفت و آمد داشته باشند.

منبع readersdigest.ca

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.