مناطق عجیب و شگفت انگیز سراسر دنیا

طبیعت یک چیز غیرقابل پیش بینی و در عین حال زیبا و آرامش بخش است

طبیعت یک چیز غیرقابل پیش بینی و در عین حال زیبا و آرامش بخش است. گاهی در مواجهه با برخی شگفتی های طبیعت، درک زیبایی آن برایمان سخت می شود. این جهان سرشار از شگفتی است که می توان در گوشه گوشه آن این عجایب را نظاره کرد. طبیعت سرشار از چیزهای شگفت انگیزی است که باور آن گاهی بسیار سخت است. در این مطلب ۱۰ طبیعت شگفت انگیز دنیا را معرفی می کنیم که شاید باور نکنید چنین جاهایی وجود دارند.

ساحل چراغانی Vaadho، مالدیو

جاذبه شگفت انگیز ساحل چراغانی Vaadho
مالدیو

این ساحل درست مثل صحنه نمایش است. چیزی باورنکردنی. این پدیده به دلیل میکروب های کوچکی به نام فیتوپلانکتون هاست که ماسه ها را شستشو می دهند. این امواج آبی براق شگفت انگیز است. درخشندگی این فیتوپلانکتون ها همچون ستاره ها در پهنای اقیانوس به چشم می خورد.


اکالیپتوس یا صمغ رنگین کمانی در Kailua، هاوایی

جاذبه شگفت انگیز اکالیپتوس یا صمغ رنگین کمانی در
هاوایی

این درختان بلند، معروف به اکالیپتوس رنگین کمانی هستند. این درختان با پوسته های رنگین بسیار منحصر به فردند. پوسته آنها به صورت سالانه و در زمان های مختلف می ریزند و به درخت رنگ های آبی، نارنجی، بنفش و بلوطی می دهند.


درختان ارواح، پاکستان

جاذبه شگفت انگیز درختان ارواح
پاکستان

وقوع سیل در سال ۲۰۱۰ میلیونها عنکبوت را مجبور کرد به سطح بالاتر از آب و در بالای درختان پناه ببرند. به مرور زمان آنها خانه های زیبای درهم تنیده ای را شکل دادند. این سبب شده درختان به لانه های عنکبوتی تبدیل شوند و همچون خانه ارواح باشند.


دریاچه صورتی، استرالیا

جاذبه شگفت انگیز دریاچه صورتی
استرالیا

رنگ دریاچه اغلب آبی، آبی تیره یا سبز است. اما هیچوقت فکر می کردید دریاچه صورتی رنگ باشد؟ رنگ آن به دلیل خطای دید یا نور نیست بلکه یک دلیل علمی دارد و آن هم این است که این دریاچه ۱۰ برابر شورتر از اقیانوس است.


دشت نمک آینه ای، بولیوی

جاذبه شگفت انگیز دشت نمک آینه ای
بولیوی

در جنوب غربی بولیوی دشتی قرار دارد که شاید لازم است پیش از مرگ حتما آن را ببینید. در این دشت ادغام نمک با زمین پهنه شگفت انگیزی را ایجاد نموده است. این آب نیست بلکه لایه های نمک است که آنقدر روشن است که تصویر را در خود منعکس می کند.


حباب های هوای یخ زده، دریاچه آبراهام

جاذبه شگفت انگیز حباب های یخ زده
دریاچه آبراهام

باید ببینید تا باورتان شود. گاز متان زیر سطوح یخ زده به دام میفتد. این گاز به صورت حباب های در زیر سطح یخ زده آب خود را نشان می دهد.


رعد و برق کثیف

جاذبه شگفت انگیز رعد و برق آتشفشانی
ایسلند

این پدیده در ایسلند تحت عنوان رعد و برق آتشفشانی نیز شناخته می شود. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که تکه های سنگ همچون خاکستر درون توده های آتشفشانی با قطعات یخ برخورد می کنند. این انفجار آتش فشانی اگر بزرگ باشد گاه همراه خود آب نیز آزاد می کند که به تشدید این تندر و رعد و برق عظیم کمک می کند.


ستون نور، مسکو

جاذبه شگفت انگیز ستون نور، مسکو
مسکو

این پدیده بصری به واسطه بازتاب نور توسط کریستال های یخ در ستون های افقی موازی نزدیک به هم اتفاق می افتد. این نور می تواند ناشی از خورشید، ماه یا نور خیابان باشد.


طبیعت بهاری زیر آب، مکزیک

جاذبه شگفت انگیز طبیعت زیر آب
مکزیک

طبیعت شگفتی های بسیاری می آفریند، این یکی از آنهاست. اینجا معروف به کانت است. یک بهار طبیعی که ناشی از تغییر شکل سنگ آهک است که در آب های زیرزمینی موجودند.


جنگل زیر آب در دریاچه  Kaindy، قزاقستان

جاذبه شگفت انگیز جنگل زیر آب
قزاقستان

این جنگل تنها قسمتی از دریاچه ۴۰۰ متری کیندی است. این دریاچه حاصل زمین لرزه ای است که در سال ۱۹۱۱ اتفاق افتاده است. این دریاچه به خاطر منظره زیبایی که دارد شهرت پیدا کرده است، درختان رشد کرده و از سطح آب دریاچه بیرون آمده اند. اگر آب تمیز باشد می توانید عمق آب را ببینید و از منظره زیبای آن لذت ببرید.

منبع travelplanet.in
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.