با کارایی خمیر دندان در منزل آشنا شوید

خمیر دندان فقط برای تمیز کردن دندان نیست

خمیر دندان با داشتن قدرت تمیزکنندگی بسیار زیاد، علاوه بر مسواک‌زدن در موارد دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با کاربردهای جالب خمیر دندان در این مقاله آشنا شوید. تصور اغلب ما این است که خمیر‌ دندان فقط باید در کنار مسواک و برای تمیزی و سلامت دندان‌ها استفاده شود. اما جالب است بدانید که خمیر‌ دندان کاربرد‌های شگفت‌انگیز زیادی دارد و به عنوان مثال می‌تواند در خانه‌داری به یاری شما بیاید. در اینجا چند مورد از کاربردهای دیگر خمیر‌ دندان را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. سینک دستشویی را با خمیر دندان تمیز کنید

شاید برای همه ما حداقل یک بار پیش‌ آمده که موقع مالیدن خمیر‌ دندان روی مسواک، خمیر‌ دندان کف سینک دستشویی افتاده باشد. دفعه بعد اگر این اتفاق افتاد، از این فرصت استفاده کنید و برای تمیز‌کردن سینک دستشویی از آن استفاده کنید. کافی است با یک اسفنج، یک تکه دستمال توالت و یا حتی با انگشت، خمیر دندان را روی سینک بمالید.

۲. خمیر دندان، راه حل از بین بردن بخار آینه حمام

همیشه بعد از دوش‌گرفتن با آینه بخار گرفته روبرو می‌شویم. اگر قبل از دوش‌گرفتن مقداری خمیر‌ دندان معمولی روی آیینه حمام بمالید دیگر آینه شما بخار نمی‌گیرد و لازم نیست برای دیدن خود در آینه چند دقیقه منتظر بمانید.

۳. کفش‌های قدیمی را از کمد در بیاورید

اگر کفش‌های قدیمی‌تان هنوز قابل پوشیدن است اما به خاطر کثیف شدن آنها را کنار گذاشته‌اید، بدون انداختن آن در ماشین لباسشویی هم می‌توانید آن‌ها را تمیز کرده و دوباره بپوشید. کافی است به شیار‌های پلاستیکی و کف کفش مقداری خمیر‌ دندان بمالید و با یک پارچه خیس آن را پاک کنید. خمیر‌دندان سیاهی و کثیفی قسمت‌های پلاستیکی کفش را به راحتی تمیز می‌کند.

۴. تمیز کردن کف اتو با خمیر‌دندان

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که یک لباس تمیز را اتو کنید و بعد از اتو زدن ببینید لباس شما رنگ گرفته و لک شده است. خوشبختانه می‌توانید به راحتی کف اتو را تمیز کنید تا دیگر شاهد چنین اتفاقی نباشید. برای این کار وقتی اتو سرد است مقداری خمیر‌ دندان را با یک تکه پارچه کف اتو بکشید و آن را تمیز کنید. به همین راحتی.

۵. پاک‌کردن مداد‌شمعی از دیوار

آیا فرزندتان موقع نقاشی‌ کشیدن از خود خلاقیت به خرج داده و دیوارها را با مداد‌ شمعی خط‌خطی کرده است؟ نگران نباشید. با استفاده از یک مسواک کهنه یا یک فرچه نرم و مقداری خمیر‌ دندان می‌توانید دیوار‌ها را تمیز کنید. حتی از آنجایی که از مواد شیمیایی خبری نیست می‌توانید از فرزندتان بخواهید خودش خراب‌کاری که به بار آورده را تمیز کند.

۶. پاک کردن حلقه آب روی میز چوبی

اگر لیوان نوشیدنی را بدون زیر‌لیوانی روی میز چوبی قرار دهید، ردی از لیوان خیس روی میز باقی می‌ماند. برای از بین‌بردن آن مقداری خمیر دندان روی میز بمالید و با دستمال پاک کنید. فقط مواظب باشید که پارچه را زیاد روی میز نکشید چون ممکن است رنگ خود میز هم پاک شود!

۷. جلا دادن فلزات با خمیر‌‌ دندان

دوده و گرد و غبار موجود در هوا ممکن است جواهرات، لوازم آشپزخانه و همین‌طور دستگیره‌های در خانه را کدر و مات کند. اما می‌توانید با استفاده از خمیر‌ دندان خیلی راحت جلا و تمیزی این سطوح را بازگردانید. تنها با یک دستمال خیس خمیر‌دندان را روی سطح مورد نظر مالیده و بعد آن را با آب بشویید.