۱۰  ترفند و توصیه برای جستجوی پیشرفته در گوگل

ترفندهای مخفی کمک می‌کند سریعتر به نتایج دلخواه برسید.

0

مهم نیست که چه چیزی را می‌خواهید در گوگل جستجو کنید. با توجه به تغییرات ثابت گوگل همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. این تغییر وضعیت در Chrome بسیار مشهود است، Google می‌تواند قابلیت جستجو را با مرورگر خود ادغام کند. برای جستجوی پیشرفته بازی‌ها، یا فقط کشف نکات پنهان، این ترفندهای مهم را بررسی کنید.

نسخه ذخیره شده (cached) یک صفحه را ببینید

جستجوی پیشرفته با کش گوگل
به ماشین زمان Google بروید تا ببینید که سایت چه زمانی را نمایش می‌دهد.

توانایی‌های همه جانبه گوگل به نسخه‌های قبلی وب سایت باز می‌گردد. اگر روی پیکان در زیر نتایج جستجو بر روی یک لینک خاص کلیک کنید، می‌توانید نسخه ذخیره سازی شده (cached) صفحه را مشاهده کنید. از این طریق گوگل تصویری از سایت‌های ذخیره شده پیشین را به شما نمایش می‌دهد.

این روش برای یک جستجوی سریع و زیرکانه مفید است. زیرا شما فقط باید یک صفحه از سرورهای Google را به جای تبلیغات معمولی بارگیری کنید. اگر سایت مشکلات شبکه‌ای داشته باشد می‌توان از این روش استفاده کرد.

برای پیدا کردن سایت‌های مشابه گزینه‌هایی دیگر وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

نتایج مرتبط را پیدا کنید

جستجوی پیشرفته مرتبط در کش گوگل
گوگل می‌تواند در پیدا کردن سایت‌های مشابه به شما کمک کند.

 

اگر عبارت “related: searchterm” را در نوار جستجو تایپ کنید، گوگل برای وبسایتی مشابه جستجو خواهد کرد. نتایج به دست آمده می‌تواند مطابق با تحقیق شما باشد یا دیدگاه وسیع‌تری در مورد یک موضوع نشان دهد. اگر این ترفندها مناسب نبود، می‌توان از روش بهتر مانند جستجو در توییتر استفاده کرد.

این تصویر را نگاه کنید

جستجوی پیشرفته تصویر
چه کسی به کلمات نیاز دارد؟ گوگل می‌تواند نمونه‌های دیگری از تصویر را با قدرت جستجو خود پیدا کند.

زمانی که بر روی تصویر در مرورگر کروم کلیک راست کنید و گوگل را برای جستجوی این تصویر انتخاب کنید. گوگل همان تصویر مورد نظر را نشان می‌دهد.

این کار را می‌توان با کشیدن تصویر به صورت دستی انجام داد: در مثال بالا، گوگل Acer Chromebook  را برای  MacBook Pro رد کرد. با این حال، هنگامی که شما در جستجوی چیز کوچکی در پهنه گسترده‌ای از اینترنت هستید، هر کمکی می‌تواند موثر باشد.

جستجو با صدا

جستجوی پیشرفته با صدا
این Home Google نیست، اما شما هنوز هم می‌توانید اطلاعات زیادی از طریق جستجوی صوتی در دسکتاپ دریافت کنید.

برای گفتگو با جستجوی Google روی دسکتاپ، یک برگه جدید را باز کنید، روی میکروفون کلیک کنید و پرس و جو را انجام دهید. به همین سادگی!

هنوز از امکانات  Google Assistantدستیار گوگل و یا ادغام خانه‌های هوشمند که با Google Home می‌آیند، استفاده نمی‌شود اما عملکردهای جزئی را انجام می‌دهد.

جستجو برای نتایج نزدیک‌تر(nearby)

جستجوی پیشرفته اماکن نزدیکتر
اضافه کردن کلمه، ” nearby” می‌تواند پیشنهادات محلی را جلو و مرکز قرار دهد.

گاهی اوقات فقط یک کلمه می‌تواند تاثیر زیادی را در جستجو ایجاد کند. به عنوان مثال، اضافه کردن کلمه ” nearby”در جستجو به Google می‌گوید شما بیشتر علاقه‌مند به پیدا کردن یک کافی شاپ محلی محبوب در تاریخ جهان هستید. در هنگام جستجو برای رستوران‌ها یا دیگر مکان‌های محله، آن را امتحان کنید و نتایج جستجوی خود را تا حد زیادی بهبود دهید.

سند Google خود را سریعتر پیدا کنید

جستجوی پیشرفته سند گوگل
برای پیدا کردن فایل از طریق جستجوی Google به درستی کار می‌کند.

به جای فشردن Drive، می‌توانید آن را به طور مستقیم جستجو کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات رفته و به قسمت  search engines Search > Manage بروید و متن زیر را تایپ کنید

https://drive.google.com/drive/search؟q=٪s

به لیست موتورهای جستجو دیگر بروید. چند لحظه‌ای به این فکر کنید که چه ادواتی اضافه شده است زیرا  بر اساس سایت‌هایی که بازدید می‌کنید برخی از آنها در طول زمان به مرورگر شما اضافه خواهند شد.

بیشتر مواقع در گوگل جستجو کنید

جستجوی پیشرفته بیشتر در گوگل
محتوای مورد نظر را در لیگ‌های ورزشی مورد علاقه خود بخوانید.

Knowledge Graph گوگل یکی از ابزارهای بزرگ جستجو است که به شما اطلاعات مربوط به جستجوی دسکتاپ را ارائه می‌دهد. در این مثال از NBA، چندین پست از مقالات اخیر را در زیر نتایج اصلی مشاهده خواهید کرد.

جستجو توسط یک کلمه چگونه است؟

جستجوی پیشرفته یک کلمه
جستجوی یک کلمه در گوگل سریع‌ترین راه برای به دست آوردن معنی و دیگر tidbits در مورد آن است.

همانند Merriam-Webster و دیگر سایت‌های بزرگ فرهنگ لغت، سریع‌ترین راه برای دریافت یک کلمه، اغلب از طریق Google درست است. filetype: و سپس کلمه مورد نظر را وارد کنید.

برای کلمات اصلی روی فلش کلیک کنید. یک نمودار خطی از محبوبیت کلمه را در طول زمان خواهید دید و می‌توانید آن را به یک زبان دیگر ترجمه کنید. این فقط یک ترفند است که گوگل می‌تواند همکار تحقیقاتی شما باشد.

با نوع فایل جستجو کنید

جستجوی پیشرفته با نوع فایل
اگر دنبال فایل‌های PDF هستید، نوع فایل را در گوگل وارد کنید تا بداند چه چیزی باید جستجو کند.

معلمان، دانش‌آموزان و سایر افراد برای انجام تحقیقات به دنبال PDF، سند ورد و یا یک فایل که به راحتی قابل اشتراک باشد هستند. اگر یک نوع خاصی وجود دارد که می‌خواهید، در filetype: اضافه کنید و سپس بعد از عبارت جستجو pdf، docx یا فرمت دیگری را اضافه کنید.

کمی لذت ببرید

breakout در جستجوی پیشرفته
استفاده از Breakout می‌تواند یکنواختی روز کاری را از بین ببرد.

با بازی قدیمی Atari Breakout، از کارهای تحقیقاتی دور شوید. متنBreakout Google در نوار جستجو تایپ کنید و سپس بر روی نتیجه با برچسب “Atari breakout – Google Search – G.co.” کلیک کنید. صفحه نمایش شما را به یک بازی مشهور توپ و آجر می‌برد.

یکی دیگر از گزینه‌های سرگرم‌کننده Google Pac-Man می‌باشد، که برای سرگرمی کوتاه مدت مناسب است.

منبع pcworld.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.