۱۱ ترفند برای پرپشت نشان دادن موها

از موهای خود مراقبت کنید

هیچ‌کس نمی‌خواهد موهایی نرم و شل داشته باشد. اگر به زنانی که موهای خوش‌حالت و پرپشت دارند، حسودی می‌کنید، شما هم می‌توانید موهایی شبیه آنها داشته باشید، تنها با دنبال کردن چند راهکار که در ادامه به شما معرفی می‌شود.

شامپو و نرم‌کننده مخصوص برای پرپشت کردن مو بزنید

شامپو و پرپشت شدن مو

اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای برای اکستنشن مو بپردازید یا از قرص و دارو استفاده کنید، روشی برای پرپشت و ضخیم کردن موها وجود دارد و آن هم استفاده از شامپو و نرم‌کننده ضخیم‌کننده مو است.

موها را تا شانه یا بالاتر کوتاه کنید

اگر موهای نازک دارید، موها را متوسط یا کوتاه کنید. حتی اگر موهای خوبی داشته باشید، اگر بلند باشد مو را نازک‌تر نشان می‌دهد. بهترین مدل مو مناسب با موهای نازک خود انتخاب کنید.

موها را پوش بدهید

پوش دادن مو و پرپشت شدن مو

اگر موهای شما صاف و به هم چسبیده است، با استفاده از یک مسواک تمیز، ریشه موها را پوش دهید. با این کار موها پرحجم‌تر دیده می‌شود.

موها را از ریشه با سمت بالا حالت دهید

موهایی که به سر چسبیده است، کمتر به نظر می‌رسد اما با انگشتان خود موها را از ریشه به سمت بالا حالت دهید.

موها را هایلایت کنید

اگر با رنگ کردن موها مشکلی ندارید، با افزودن کمی هایلایت می‌توانید حجم بیشتری به موها بدهید. هایلایت به موها بعد می‌دهد، درنتیجه موهای شما را پرپشت‌تر نشان می‌دهد. هایلایتی که به چهره‌تان می‌آید، انتخاب کنید.

کف سر یا اسکالپ مو را رنگ کنید

پرپشت شدن مو و کف سر

هرچه اسکالپ مو بیشتر دیده شود، نازکی مو بیشتر به نظر می‌رسد. با استفاده از سایه چشم یا اسپری زنگی و یا پودر مو، کف سر را رنگ کنید. اسپری را به فاصله چند سانتیمتر از اسکالپ نگه دارید و ریشه‌ها را اسپری بزنید.

برای خشک کردن موها از برس سرامیکی استفاده کنید

محصولاتی که پس از حمام استفاده می‌کنید، در ضخیم یا نازک نشان دادن موها بسیار موثرند. از برس گرد سرامیکی هنگام خشک کردن موها استفاده کنید.

از مکمل‌هایی که برای مو مفیدند، استفاده کنید

مکمل مو و پرپشت شدن مو

نازکی موی خانم‌ها به هورمون‌ها و حساسیت فولیکول‌های مو به هورمون‌ها مربوط می‌شود. داروهای هورمونی مانند قرص‌های ضدبارداری و اسپیرونولاکتون در ضخیم‌تر شدن موها بسیار موثرند. همچنین داروی ماینوکسیدیل و داروی ریزش مو برای برخی خانم‌ها موثر است. گرچه می‌تواند عوارض جانبی مانند التهاب و سوزش یا ریزش موی بیشتر داشته باشد.

روش جدید استفاده از شامپوی خشک

شامپوی خشک یکی از وسایل آرایشی-بهداشتی جدید است که در دنیا مورداستفاده خانم‌ها قرار گرفته است. اما می‌توان از آن علاوه بر تمیز کردن موها به روش دیگری نیز استفاده کرد. کمی از شامپوی خشک را روی ریشه موها اسپری کنید، سپس آن را ماساژ دهید، بدین صورت به موها حجم داده می‌شود.

اکستنشن باکیفیت استفاده کنید

اکستنشن مو و پرپشت شدن مو

استفاده از اکستنشن مو کمک می‌کند تا موها ضخیم و طبیعی دیده شود. آنچه مهم است استفاده از اکستنشن موی باکیفیت است که هزینه نسبتا بالایی دارد.

به سلامت موها توجه کنید

اگر مدام به موها آسیب برسانید، نمی‌توانید موهایی خوش‌حالت و ضخیم داشته باشید. اگر موهایی پرپشت می‌خواهید باید از استفاده مدام از اتوی مو و نرم‌کننده بپرهیزید. از محافظ حرارتی برای سشوار استفاده کنید و از شستن بیش از حد موها بپرهیزید و همیشه پیش از قرار گرفتن در معرض خورشید، به موها SPF بزنید تا از موها حفاظت کند و موها را ضخیم‌تر نشان دهد.

منبع goodhousekeeping.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.