آموزش ساخت پادری با کاموا و گونی

پادری از وسایل مورد نیاز هر خانه‌ای است

پادری از وسایل مورد نیاز هر خانه‌ای است. ساخت پادری با کاموا و گونی کار سختی نیست. برای این کار به توپک‌های کاموایی نیاز دارید. از کنار هم قرار دادن تعدادی از این توپک‌ها می‌توانید پادری‌های زیبا با طرح و رنگ دلخواه خود را بسازید. تا به حال به این فکر کرده‌اید که وسایل منزل‌تان را خودتان با ساده‌ترین و کم‌ هزینه‌ترین روش‌ها بسازید؟! یکی از چیزهایی که بسیار هم مورد علاقه خانم‌هاست پادری است. این شبه فرش‌های کوچک را هر کجای خانه می‌توانید قرار دهید اما معمولا برای جلوی درب حمام و دستشویی کاربرد بیشتری دارد. ممکن است بارها به بازار رفته و نتوانسته باشید طرح و رنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. خب، ما امروز قصد داریم شیوه‌ای بسیار آسان به شما یاد دهیم تا بتوانید به تنهایی زیباترین پادری‌ها را مطابق سلیقه خودتان تهیه کنید. این کار تنها به کمی صبر و حوصله شما نیاز دارد.

آموزش ساخت پادری با توپک‌های کاموایی

ابزار اصلی که برای تهیه این پادری زیبا نیاز دارید کامواست. استفاده از کامواهای رنگی، زیبایی کار شما را دو چندان می‌کند. اما با این وجود می‌توانید از یک رنگ هم استفاده کنید. این کاملا به سلیقه شما و هماهنگی رنگ انتخابی‌تان با دکور و سایر وسایل منزل‌تان بستگی دارد. قبل از اینکه دست به کار شوید، وسایل زیر را آماده و کنار دستتان قرار دهید:

  • کاموا با ضخامت متوسط
  • استوانه‌های مقوایی یا پلاستیکی (۲ عدد)
  • قیچی
  • تور کوبلن

شروع کار

۱. مرحله اول مربوط به ساخت توپک‌های کاموایی است. مطابق شکل ابتدا دو استوانه را کنار یکدیگر قرار داده و نخ کاموا را به دور آن بپیچید. هر چقدر نخ را بیشتر به دور استوانه‌ها بپیچید، درنهایت توپک کاموایی پرتری خواهید داشت. توجه داشته باشید که ابتدا حدود ۱۰ سانتی‌متر از نخ کاموا را برای گره زدن آخر کار آزاد بگذارید

پادری

پادری

پادری

۲. پس از اینکه کاموا را به دور استوانه‌ها پیچیدید کمی از نخ آن را نگه داشته و نخ کاموا را قیچی کنید. در این مرحله باید دو نخ ابتدا و انتهای کاموا را به یکدیگر گره بزنید.

پادری

پادری

پادری

پادری

پادری

۳. حال باید استوانه‌هایی که درون کامواها قرار دارد، خارج کرده و گره‌ای که در مرحله دو زده بودید محکم‌تر کنید.

پادری

پادری

پادری

۴. با قیچی دو طرف کاموای پیچیده شده را برش زده و آن را از یکدیگر جدا کنید. برای تمیزی کار بهتر است اضافی نخ‌های کاموا را با قیچی ببرید.

پادری

پادری

پادری

۵. به اندازه مساحت تور کوبلنی که برای این کار در نظر گرفته‌اید به ترتیبی که گفته شد توپک‌های کاموایی درست کنید.

پادری

پادری

۶. حال توپک‌ها را یکی یکی روی تور قرار داده و نخ‌های آن را از پشت تور محکم گره بزنید.

پادری

پادری

۷. مرحله شماره ۷ را تا جایی ادامه دهید که تمام سطح تور از توپک‌ها پوشیده شود.

پادری

پادری

۸. پادری شما به این شکل بسیار زیبا آماده می‌شود. به همین سادگی!

پادری

پادری

اگر طرح خاصی در نظر دارید می‌توانید قبل از قرار دادن توپک‌ها روی تور آن را با ماژیک روی تور کوبلن کشیده و طبق طرح جلو بروید. برای ساخت پادری اتاق کودک بهتر است از طرح‌های عروسکی یا شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه‌شان استفاده کنید. امیدواریم از این آموزش ساده برای ساخت پادری استفاده لازم را برده باشید و بتوانید پادری‌های زیبایی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف برای منزل‌تان تهیه کنید.

منبع: ستاره

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.