روش صحیح صاف کردن مو با اتوی مو

موهای صاف و زیبا داشته باشید

برخلاف سال‌ها پیش که موهای فر مد بود، چند سالی است که هر چقدر موهای صاف‌تر و یک دست‌تری داشته باشید، برای رفتن به یک مهمانی زنانه مشکل کمتری دارید. ولی بسیاری از محصولات جدید مثل اتوی مو کار خانم‌هایی را که موهای فر و مجعد دارند، راحت کرده است. دو نمونه از محصولاتی که می‌توان با آن‌ها در خانه موهایی صاف را برای خود فراهم کرد اتو و سشوار است. اگر شما هم از گروه خانم‌هایی هستید که هر روز اتو دست‌تان است، یک لحظه صبر کنید، دست نگه دارید و توصیه‌های مهم را درباره‌ی استفاده‌ی صحیح از اتوی مو بخوانید.

روش صحیح استفاده از اتو مو: 

اتوی مو

اگر شما از این روش‌ برای اتوی موهایتان استفاده کنید، علاوه بر این که موهایی صاف و براق خواهید داشت، موهایتان سالم نیز می‌مانند: ۱- پس از شستن موهایتان و خارج شدن از حمام، موهایتان را با حوله خوب خشک کنید. ۲- سپس با یک شانه و با کمک دستان‌تان موهایتان را شانه کنید و آن‌ها را صاف کرده و یا به صورت حلقه‌‌حلقه شکل دهید. ۳- از اتو برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید. فراموش نکنید شما نباید بیش از پنج دقیقه اتو را روی موهایتان نگه دارید.

۱- موهای تمیز را اتو کنید:

بهتر است هنگامی که موهایتان را به تازگی شسته‌اید و تمیز کرده‌اید، از اتوی مو برای حالت دادن و صاف کردن موهایتان استفاده کنید. وقتی موهایتان چرب است و چند روزی است حمام نرفته‌اید، اگر از اتوی مو استفاده کنید، این چربی‌ها و آلودگی با حرارت اتو به خورد موهایتان می‌روند و موهایتان آسیب می‌بینند.

۲- سشوار بکشید:

پس از صاف و یک دست کردن موهایتان با اتوی مو، روی آن‌ها سشوار بکشید. ولی به جای استفاده از باد داغ سشوار، از باد سرد آن استفاده کنید. این کار موهای شما را براق‌تر می‌کند و در عین حال چون از باد گرم سشوار استفاده نکرده‌اید، باز هم به نفع سلامت موهایتان کار کرده‌اید.

۳- پیش از‌ آن شانه کنید:

برای این که حرارت اتوی مو کمتر روی موهایتان باقی بماند، پیش از اتو کردن موهایتان، آن‌ها را شانه کنید. حتما قبول دارید که اتو کردن و صاف کردن موهای شانه شده بسیار راحت‌تر از موهای نامرتب و درهم است. شما در این صورت می‌توانید دفعات کمتری اتوی مو را روی موهایتان بکشید.

۴- شب بهتر از صبح:

بهتر است شب به حمام بروید و موهایتان را بشویید و تمیز کنید و سپس آنها را با اتوی مو صاف کنید و به رختخواب بروید، چون این کار موجب می‌شود صبح موهای مرتب‌تر و زیباتری داشته باشید. اگر با موهای خیس و نامرتب بخوابید، صبح روز بعد باید مدت بیشتری را برای صاف کردن موهایتان با اتوی مو صرف کنید و به طور مسلم، موهایتان حرارت بیشتری خواهند دید.

۵- از ژل استفاده کنید:

برای این که موهایتان بهتر حالت بگیرند با اتوی مو هر بخشی از آن را که می‌خواهید اتو بکشید، ژل بزنید، این کار موجب می‌شود موهایتان بهتر حالت بگیرند و زیبا و براق نیز به نظر بیایند.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.