۷ ترفند آرایشی برای خانم‌های چشم قهوه‌ای

معرفی فوت و فن آرایشی که به رنگ چشم قهوه‌ای بخورد

تا به حال سعی کرده‌اید طوری آرایش کنید که چشمان قهوه‌ای شما بهتر دیده شود؟ آرایش کرده‌اید اما طوری که می‌خواستید نشده؟ اغلب زنان احساس می‌کنند در آرایشی که کرده‌اند به خوبی حق چشم‌ها ادا نشده! نگرانی آنها بیشتر از آن جهت است که از رنگی که به آنها می‌آید استفاده نکرده‌اند. تقریبا همه خانم‌ها بلدند آرایش کنند اما درست آرایش کردن یک مهارت است. یک آرایش خوب باعث می‌شود همیشه زیبا به نظر برسید و بهترین تصویر از خود را برای بقیه به نمایش بگذارید. در این مقاله به معرفی ۷ ترفند می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند بهترین آرایش چشم را داشته باشید.

رنگ چشم خود را بشناسید

تنها اینکه می‌دانید چشمتان قهوه‌ای است، کافی نیست. باید بدانید رنگ چشم شما در چه طیفی قرار می‌گیرد. برای اینکه بهتر متوجه شوید بیشتر توضیح خواهیم داد.

  • قهوه‌ای تیره:

    رنگ چشم‌ها بسیار نزدیک به مشکی است. قهوه‌ای بودن چشم با تابش نور مشخص می‌شود.

  • قهوه‌ای متوسط:

    این رنگ چشم بسیار متداول است. این رنگ نزدیک به شاه بلوطی است.

  • قهوه‌ای روشن:

    این رنگ چشم قهوه‌ای مایل به خاکستری با رگه‌هایی از طلایی است.

بهترین رنگ سایه را انتخاب کنید

باز هم شناخت رنگ چشم تنها نیمی از راه است. ما می‌خواهیم به شما بگوییم چه رنگ سایه‌ای برای هر یک از طیف رنگ چشم مناسب است؟ چشم‌هایی که رنگشان قهوه‌ای تیره است، باید از سایه‌های متوسط یا تیره استفاده کنند. رنگ‌های کمی روشن‌تر کمک می‌کند تا از تیرگی زیاد رنگ چشم کاسته شود.

قهوه‌ای متوسط طیف متنوع‌تری از رنگ سایه را می‌تواند استفاده کند. خط چشم باید خیلی ریز و ظریف استفاده شود تا از زمخت شدن چشم پرهیز شود. استفاده از سایه سبز اثر چشمگیری می‌گذارد.

کسانی که چشمانی به رنگ قهوه‌ای روشن دارند، نباید از خط چشم سیاه استفاده کنند. خط چشم قهوه‌ای تیره می‌تواند رنگ چشم‌ها را بهتر نشان دهد. می‌توانید هایلایت زرد کمرنگ را هم اضافه کنید که به درخشش چشم‌ها کمک می‌کند.

همیشه از رنگ پایه استفاده کنید

هنگام استفاده از سایه چشم شتابزده عمل نکنید. اگر از یک سایه چشم پایه استفاده کنید، سایه چشم شما مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند و دیگر نیازی به تجدید آرایش ندارید. علاوه بر این دیگر نگران این نخواهید بود که سایه چشم به صورت تکه‌ای برآمده روی پلک قرار گیرد. برای این کار بهتر است یک سایه چشم که رنگ آن به رنگ پوست شما بسیار نزدیک است، انتخاب کنید. سپس با انگشت یا پد سایه آن را پشت چشم بزنید.

ترتیب رنگ‌ها را رعایت کنید

همیشه توصیه می‌شود که ابتدا از سایه‌های روشن‌تر شروع کنید و کم کم به سمت رنگ‌های تیره‌تر بروید. رنگ روشن را از پایین ابرو بزنید. به سمت پایین‌تر و پشت پلک‌ها که می‌رسید، از رنگ متوسط استفاده کنید و در نهایت گوشه پلک‌ها را تیره‌تر کنید. به این صورت راحت‌تر می‌توانید از طیف رنگ‌ها استفاده کنید. از طرفی اگر می‌خواهید چندین رنگ سایه استفاده کنید، در صورتی که از سایه تیره‌تر شروع کنید، پاک کردن آنها بسیار سخت‌تر می‌شود. سعی کنید سایه‌ها را به سمت بالای چشم بکشید اینگونه حالت چشم نیز زیباتر به نظر می‌رسد.

از خط چشم درست استفاده کنید

انتخاب درست رنگ خط چشم می‌تواند نمای کلی چشم شما را تغییر دهد. برای چشم‌هایی با رنگ قهوه‌ای تیره، خط چشم مشکی یا بنفش تیره مناسب است، برای چشم‌های قهوه‌ای متوسط خط چشم سبز فوق‌العاده است، کسانی که رنگ چشم آنها قهوه‌ای روشن است به هیچ وجه نباید از خط چشم تیره استفاده کنند.

به ابرو توجه کنید

هنگام آرایش چشم از ابروها غافل نشوید. یک ابروی مرتب به علاوه ترفندهای آرایشی که گفته شد، به چشم‌ها زیبایی فوق‌العاده‌ای می‌بخشند. ابروی اصلاح شده ظاهر مرتب‌تر و تمیزتری می‌دهد. همیشه کیت آرایش ابرو همراه داشته باشید و از مداد یا سایه ابرو برای زیباتر شدن ابروها استفاده کنید.

ریمل را فراموش نکنید

ریمل نه تنها مژه‌های شما را زیبا می‌کند بلکه زیبایی کل صورت را تکمیل می‌کند.

دیگر از کس دیگری برای آرایش کردن خودتان کمک نگیرید. با این ترفندهایی که گفته شد می‌توانید به راحتی خودتان را آرایش کنید و تیپ خاص خودتان را بزنید.

منبع socialifestylemag.com