جرم دندان را می توان با ذغال چوب برطرف کرد؟

زیبا لبخند بزنید

اگر عاشق خوردن قهوه هستید و یا احتمالا سیگار می کشید، مسلما رنگ دندان های تان رو به زردی می گذارد. روش های مختلفی برای ازبین بردن جرم دندان وجود دارد که عمدتا به مینای دندان صدمه می زنند و یا ممکن است تاثیر چندانی نداشته باشند. اما روش های طبیعی ازبین بردن جرم دندان که به آن صدمه ای وارد نکند و در عین حال موثر باشد هم وجود دارد. یکی از این روش ها، استفاده از زغال چوب فعال است.البته تصور بردن زغال به درون دهان می تواند کمی ترسناک باشد، اما زغال فعال با استفاده از اکسیژن و کلراید روی و یا کلراید کلسیم فرآوری و تصفیه شده است.

بدین علت ایمن است و حتی در بیمارستان ها و تسهیلات پزشکی به منظور درمان سم، کاربرد دارد. ویژگی سفید کنندگی زغال چوب در توانایی جسبندگی آن نهفته است. زغال چوب فعال، ترکیبات تانین ( جوهر مازو) موجود در لکه هایی که بر اثر استفاده از قهوه، چای گیاهی، غذا و غیره به وجود می آید را به خود جذب می کند.استفاده دایمی از زغال چوب به مدت چند هفته، نتیجه خوب آن را نشان می دهد. از مزایای استفاده از زغال چوب برای ازبین بردن جرم دندان ها، ارزان و ایمن بودن آن است و اینکه به مینای دندان صدمه ای نمی رساند. در هر حال، برای گرفتن نتیجه بهتر و سریع تر، مصرف نوشیدنی قهوه را در این زمان باید محدود کنید.

روش کار:

می توانید زغال چوب فعال را به شکل کپسول از داروخانه ها خریداری نمایید.

 1. مسواک تان را مرطوب کنید.
 2. محتویات کپسول زغال چوب را روی مسواک بریزید.
 3. به مدت چند دقیقه پودر زغال را به روی دندان بکشید.
 4. پس از آن دهان تان را شستشو دهید و تمام دانه های سیاه پودر زغال را از روی دندان های تان بشویید.
 5. سینک دستشویی را هم به سرعت بشویید، زیرا ممکن است زغال، سینک را لکه دار کند.

روش دیگر استفاده از زغال چوب، استفاده از مسواک های زغالی است. برس این مسواک ها حاوی زغال است و تمیز کردن دندان ها با این نوع مسواک، آنها را سفید و درخشان می کند.

سفید کردن دندان با روغن نارگیل:

روغن نارگیل علاوه بر اینکه خاصیت سفیدکنندگی دندان دارد، می تواند موجب خوشبویی دهان شده و از احتمال پوسیدگی دندان و بیماری های لثوی بکاهد. می توانید به جای استفاده از خمیردندان های تجاری، از روغن نارگیل برای سلامت و بهداشت دهان تان استفاده کنید و در عین حال دندان های سفید و درخشانی داشته باشید.

برای درست کردن خمیردندان نارگیلی مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در ظرفی کوچک، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل آب شده را با ۳ قاشق غذاخوری بی کربنات سدیم ترکیب کنید و به شکل خمیر درآورید. آنقدر این ترکیب را هم بزنید تا به شکل خمیردندان های معمول درآید. ( تصاویر ۱ و ۲ )
 2. جرم دندان
  تصویر۱
 3. جرم دندان
  تصویر۲
 4. مسواک تان را با آب گرم مرطوب کنید و مقداری از خمیردندان نارگیلی ساخت خود را به روی آن قرار دهید و سطح دندان های تان را مسواک بزنید. روی دندان تان را دایره وار مسواک بزنید. در ضمن با استفاده از مسواک از این خمیردندان به روی زبان تان هم بکشید تا با برداشتن باکتری ها، نفس تان خوشبو شود.
 5. سپس دهان تان را با استفاده از یک لیوان آب بشویید. البته نباید آب را درون سینک بریزید. روغن نارگیل موجود در خمیر دندان، در دماهای سرد، سفت می شود  و ممکن است رسوب هایی از این روغن در زهکش فاضلاب تان باقی بماند و به مرور موجب گرفتگی مسیر آب سینک شود.
 6. دندان های تان را چند هفته با این نوع خمیر دندان بشویید تا شاهد نتایج عالی آن باشید.
منبع زندگی آنلاین
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.