جوان تر ماندن پوست با کمترین هزینه

به تصاویر زیبا نگاه کنید

به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند!!! زنان همواره با استفاده از ماسک انواع میوه جات و سبزیجات و حتی مواد شیمیایی برای جوان تر ماندن پوست تلاش می کنند. اما جالب است بدانید تنها استفاده از انواع ماسک های طبیعی و مصنوعی برای جوان تر ماندن پوست صورت کافی نیست، چرا که به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند! روزنامه دیلی اکسپرس در صفحات علمی خود به این موضوع جالب پرداخته است:

براین اساس نه تنها زیبایی تحت تاثیر محیطی است که ما آن را مشاهده می‌کنیم، بلکه دیدن تصاویر ناراحت کننده، انتقال احساس کسالت و ناراحتی از دیگران به ما و بودن در کنار افراد مبتلا به بیماری های سخت نیز می‌تواند بر این ژن اثر گذار بوده و افراد را تا میزان قابل توجهی پیرتر کند! علاوه بر این، نحوه برداشت و طرز تفکرمان از میزان جوانی و پیری خود، تا حد زیادی بر جوانی یا پیری اثر گذار است.محققان دریافتند افرادی که از موهبت داشتن صورتی جوان برخوردارند بیش از کسانی که پیرتر از سن خود به نظر می‌رسند عمر می‌کنند.

دانشمندان دانمارکی پس از مطالعه ۳۸۷ جفت دوقلو به این نتیجه رسیدند که شادابی طبیعی صورت می‌تواند نشانه ای برای پیش بینی طول عمر باشد. براساس این تحقیق کسانی که صورتی جوان تر دارند در بسیاری موارد از دوقلویی که پیرتر به نظر می‌رسند بیشتر عمر می‌کنند. محققان در خصوص توضیح بیولوژیکی این پدیده می گویند: قطعات مهم دی ان ای به نام تلومرها، که توانایی سلول ها برای تکثیر را نشان می‌دهند، از عوامل تعیین کننده شادابی چهره و جوان تر ماندن هستند. تصور می‌شود تلومری که کوتاه تر است بر روند سریع تر پیری دلالت داشته باشد و به شماری از بیماری ها پیوند زده شده است.در طول این مطالعه که طی دوره ای هفت ساله انجام شد، محققان دریافتند که هرچه اختلاف در برداشت از سن دوقلوها بیشتر باشد، احتمال آن که دوقلویی که ظاهری پیرتر دارد و انتظار می‌رود زودتر فوت کند بیشتر است.
پس می بینید که برای جوان ماندن تنها روی آوردن به استفاده از ماسک ها یا انجام اعمال جراحی کافی نیست. بلکه باید تلاش کنید نوع دید خود را به زندگی عوض کرده و محیط را آن گونه تغییر دهید که یاس و ناامیدی از آن به دور باشد! همچنین جالب است بدانید محققان به تازگی موفق شدند با استفاده از تکنولوژی نانو و ترکیب آن با نانو ذرات آهن و کاربرد این ترکیب در لوازم آرایشی و بهداشتی به جوان ماندن پوست کمک کنند.وجود نانو ذرات سیلوور نیز در کرم های آرایشی و ضد آفتاب سبب می شود علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط در پوست، اشعه فرابنفش خورشید را جذب نکرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری کند.مکانیزم اثر این کرم ها بدین گونه است که یون های فلزی موجود در کرم جذب پوست شده، بدون این که به پوست آسیب برسانند.
یون ها در بافت های زیرین پوست قرار گرفته و باعث حفظ آب یون های هیدراته زیر پوست می شوند. درست به همین دلیل است که پوست شاداب به نظر می‌آید. کرم های تهیه شده به کمک فناوری نانو با قابلیت جذب بالا توسط پوست، و به دلیل خاصیت دو گانه آن، در محیط های گوناگون می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد بدون این که آکنه یا جوش را بر روی پوست به دنبال داشته باشد. جالب تر آن که برای تمام گروه های سنی نیز قابل استفاده است. دانشمندان امیدوارند با تکمیل این تحقیقات در آینده نسل های جدیدی از کرم ها را ارائه کنند که بسیاری از مشکلات پوستی نظیر پیسی را با یک بار استفاده از این کرم ها مرتفع کند!
منبع پارس ناز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.