حذف یا غیرفعال کردن نمایش لیست آخرین اسناد در ورد

لیست اسناد که اخیرا باز شده در سمت چپ صفحه نمایش داده می­‌شود

زمانی که برنامه ورد را اجرا می­‌کنید، لیست اسناد که اخیرا باز شده در سمت چپ صفحه نمایش داده می­‌شود. شما می‌­توانید تمام نشانه‌های آخرین فایل­‌های باز شده را حذف کنید یا اینکه لیست را به طور کامل غیرفعال کنید تا دیگر اثری از فایل‌­های باز شده باقی نماند.

نحوه حذف کردن اسناد از Recent Documents

حذف کردن لیست اسناد از Recent Documents

زمانی که برنامه ورد را باز می­‌کنید در لیست باز شده روی یکی از اسناد کلیک راست کنید، سپس گزینه Clear Unpinned Documents را انتخاب کنید.

برای نهایی شدن این روند، در کادر ظاهر شده روی “Yes ضربه بزنید. اکنون در قسمت Recent Documents تمام اسناد باز شده اخیر حذف می‌­شود.

همچنین می­‌توانید تنها یک سند مشخص را حذف کنید. روی یک سند کلیک راست کرده و گزینه Remove From List را انتخاب کنید تا تنها آن سند حذف شود.

نحوه غیرفعال کردن لیست اسناد اخیر در ورد

غیرفعال کردن لیست اسناد در ورد

  • برای این منظور ابتدا، در ورد یک سند را باز کنید و در منوی File روی Options کلیک کنید.
  • در پنجره Word Options گزینه Advanced را انتخاب کرده و به بخش  Display مراجعه کنید.
  • برای غیرفعال کردن نمایش اسناد اخیر، گزینه Show this number of recent documents را روی عدد صفر تنظیم کنید. در نهایت روی OK کلیک کنید.

با انجام مراحل بالا، لیست اسناد اخیر در ورد حذف و غیر فعال خواهد شد.

غیر فعال کردن  اسناد اخیر در لیست پرش (Jump List) در نوار وظیفه ویندوز

در ویندوز ۱۰، به آدرس Start> Settings> Personalization  مراجعه کنید. اکنون در منوی سمت چپ روی Start کلیک کنید، سپس بر رویShow recently opened items in Jump Lists on Start or the taskbar  ضربه بزنید تا این لیست غیر فعال شود.

 

منبع makeuseof.com