نحوه از بین بردن کپک سقف و دیوار

نگران لکه‌های منزل‌تان نباشید

بروز کپک در گوشه کنار خانه شما نشانه‌ای نگران کننده است از وجود باکتری‌ها، باکتری‌هایی که به دلیل رطوبت و فاکتورهای مشابه اصول کنار پنجره‌ها کنج سقف ظاهر می‌شود. تا زمانی که این لکه‌ها و نقاط مزاحم در خانه‌تان وجود دارند سلامتی شما و اعضای دیگر خانواده تهدید می‌شود پس بهتر است برای رفع آنها از روش‌های موثر و بی خطر استفاده کنیم یکی از راه‌حل‌های ساده و طبیعی را در این گزارش برایتان خواهیم گفت.

رفع کپک با استفاده از روغن درخت چای

در گذشته از این روغن گیاهی پر خاصیت برای درمان بریدگی و ظرف‌ها استفاده می شده است و امروزه بعد از مطالعات گسترده برای شناخت خواص روغن درخت چای کاربردهای جالب بسیاری از آن ثابت شده است که یکی از این خواص رفع کپک است. این روغن فوق العاده گیاهی قدرت بالایی در مبارزه با کپک و انواع قارچ‌ها دارند و بدون نگرانی از عوارض می‌توان از آن استفاده کرد

آنچه نیاز دارید بسیار ساده است:

  • دو قاشق چای‌خوری روغن درخت چای
  • دو فنجان آب
  • یک بطری اسپری

برای رفع کپک سقف ترکیب آب و روغن درخت چای را که داخل بطری اسپری خوب مخلوط شده‌اند به محل مورد نظر اسپری کنید. نیازی نیست بلافاصله بعد از اسپری کردن اسپری به محل مورد نظر آن را با دستمال خشک کنید و اجازه دهید تا لحظاتی روغن درخت چای روی کپک سقف باقی مانده و اثر کند.

اگر بطری اسپری در دسترس ندارید می‌توانید مایع پاک کننده کپک را با استفاده از یک دستمال روی کپک‌ها بکشید و اجازه دهید تا با تماس محلول پاک کننده محل مورد نظر به خوبی از میکروب‌های موجود پاک شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.