آرایش چشم ها از چه طریقی زیباتر دیده می شود؟

ترفندهای آرایش چشم

چشم عضو بسیار مهمی است که آرایش درست آن، جلوه خوبی به چهره می دهد. بهتر است به گونه ای آرایش چشم تان را انجام دهید که به چهره تان حالت طبیعی بدهد. البته این کار، مهارت می خواهد. اگر می خواهید بدانید که چشم های تان را چگونه آرایش کنید، راهنمایی های زیر را بخوانید.

  • ابتدا کل صورت تان را با پاک کننده ای ملایم بشویید و آرایش های قبلی را از صورت و چشم های تان پاک کنید. با کمک پنبه و آب سرد و یا لوسیون معمولی می توانید چشم تان را از هر نوع آرایش چشم قبلی تمیز نمایید. اگر پوست اطراف چشم تان خشک شده، زیر چشم و گوشه های بیرونی چشم تا شقیقه تان، کرم مرطوب کننده بمالید. روی پلک چشم تان مرطوب کننده نزنید، زیرا این کار باعث می شود که چرب شود و آرایش به خوبی روی آن نماند. (تصویر۱)
آرایش چشم و شستشوی صورت
کل صورت را با پاک کننده بشویید
  • اگر مایل بودید، به روی پلک تان، کرم پودر بزنید. این کرم در واقع حکم بتونه کردن پوست را دارد و باعث می شود، پوست تان نرم شود و آرایش روی آن باقی بماند. کرم را روی تمام سطح پلک تا استخوان ابرو بمالید. (شکل۲)
آرایش چشم و کرم پودر
روی پلک کرم پودر بزنید
  •  با استفاده از کانسیلر، رنگ پوست اطراف چشم تان را – از دایره های زیر چشم گرفته تا گوشه های داخلی چشم و نزدیک بینی – یکدست کنید. با استفاده از انگشت تان، کانسیلر را بمالید و سپس آن را تا استخوان گونه و بینی ادامه دهید. علاوه بر آن کمی پودر به پلک های تان بمالید. ( شکل۳)
آرایش چشم و کانسیلر دور چشم
اطراف چشم را کانسیلر بزنید
  •  اکنون با استفاده از یک و یا چند رنگ، به چشم های تان سایه بزنید. ابتدا یک رنگ ملایم روی پلک می مالید و سپس با یک سایه صورتی رنگ، قهوره ای روشن و یا هر رنگ ملایم دیگر روی آن سایه می زنید. (شکل۴)
آرایش چشم و سایه ملایم
سایه رنگ ملایم به پلک بزنید
  •  کمی رنگ روشن به روی استخوان ابروی تان، بالای پلک، بمالید. روشن و برجسته کردن این قسمت، باعث می شود که نور بیشتری از روی آن منعکس شود و جلوه چشم تان را بیشتر کند. (شکل۵).
آرایش چشم و سایه نقره ای
سایه رنگ روشن به استخوان ابرو بزنید
  • اکنون روی چین های پلک، سایه ای با رنگ تیره تر بزنید. سپس از گوشه های بیرون پلک تان شروع کنید و تا حدود دو سوم از پلک تان به سمت گوشه های داخلی چشم ، سایه بزنید. از رنگ های هماهنگ استفاده کنید. (شکل ۶)
آرایش چشم و سایه قهوه ای
سایه تیره تر به چین های پلک بزنید
  • در آرایش چشم اگر بیش از چند رنگ سایه استفاده می کنید، با کمک انگشتان تان یا یک قلم مو، رنگ ها را کاملا با یکدیگر ترکیب کنید. این کار جلوه طبیعی تری به چشم تان می دهد.
  • با استفاده از خط چشم مایع، مداد چشم یا حتی سایه مرطوب روی فرچه خط چشم گوشه دار، خط چشم های تان را بکشید. از هرچه که استفاده می کنید، از روی مژه های پلک بالا، خط بکشید و البته با ضربات کوتاه، درست مانند اینکه خطی نقطه چین می کشید. چند بار عقب و جلو بروید و تمام نقاط خالی را پر کنید. اگر مایل بودید می توانید روی مژه های پایینی را هم بکشید. (شکل ۷).
آرایش چشم و خط چشم
خط چشم گوشه دار بزنید
  • اکنون با استفاده از فرمژه، مژه های تان را کمی حالت بدهید. سپس ریمل بزنید. مراقب باشید از ایمل با کیفیت استفاده کنید، تا زود از بین نرود و زیر چشم نریزد. (شکل ۸)
آرایش چشم و ریمل مژه
به مژه ها فرمژه و ریمل بزنید
منبع zendegionline.ir
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.