پاکسازی پوست باعث شادابی پوست می شود

پاکسازی پوست بسیار در زیبایی اهمیت دارد

پاکسازی پوست صورت، بسیار خوب و آرامش بخش است، اما اگر بخواهید این کار را توسط متخصص انجام دهید، معمولا گران تمام می شود. خوشبختانه شما خودتان می توانید پاکسازی پوست را در خانه انجام دهید و بدون صرف هزینه ای گزاف، پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

بخش اول- شستن صورت:

همیشه به این موضوع که شستشوی صورت مهم است، توجه کنید.شستن صورت تمام چربی ها، کرم های ضدآفتاب و آلودگی های محیط، که هر روز روی پوست صورت می نشینند، را تمیز می کند.همچنین جلوی تشکیل دانه های سیاه روی پوست را می گیرد. در نتیجه پوست به سرعت از بین نمی رود.در ضمن شستن صورت، پوست تان را آماده جذب ترکیبات ماسک های مورد استفاده تان می کند. حتی اگر نمی خواهید از ماسک استفاده کنید، روزی دوبار صورت تان را با صابونی مناسب بشویید.

پاکسازی
پوست تان را تمیز کنید

۱– استفاده از محصولات پاکسازی:

برای تمیز کردن صورت می توانید از انواع محصولات پاکسازی پوست که در بازار وجود دارد و چندان گرانقیمت هم نیستند، استفاده کنید.

  • ژل فوم های پاک کننده برای پوست های چرب و ترکیبی، مناسب تر هستند و کرم های پاک کننده مناسب پوست های خشک و معمولی اند.این کرم ها کمی هم آبرسانی می کنند.
  • اگر کمی جوش روی صورت تان دارید، می توانید از کرم های حاوی  اسید سالیسیلیک استفاده کنید.این اسید در پاک کردن صورت تان، بدون اینکه اثر زخم و جای جوش روی صورت تان بماند، موثر است.

۲– ماسک خانگی پاکسازی پوست:

با استفاده از چند ماده ساده می توانید ماسک پاکسازی پوست، درست کنید. در اینجا دو روش ارائه شده است:

  • ۳ قاشق غذاخوری آب سیب تازه، ۶ قاشق غذاخوری شیرکامل و ۲ قاشق غذاخوری عسل را با هم ترکیب کنید.اگر می خواهید ماسک تان گرم باشد، عسل را به مدت ۱۰ ثانیه در مایکروویو قرار داده و گرم کنید.سپس به مواد دیگر بیفزایید. ماسک حاضر را روی پوست تان گذاشته و آن را تمیز کنید.
  • ۱/۲ قاشق غذاخوری پودر جوی دوسر، ۱ قاشق غذاخوری پودر بادام، ۱/۴ قاشق چایخوری عسل و ۱/۴ قاشق غذاخوری شیر سویا را با هم ترکیب کرده و با مخلوط آماده شده، صورت تان را تمیز کنید.
  • وقتی صورت تان را با محصولات بازاری یا ماسک های خانگی خودتان تمیز کردید، آن را با آب گرم نیز بشویید و به آرامی ضربه های ریز بزنید تا خشک شود. خشک کردن صورت با حوله، ممکن است باعث آزار پوست تان شود.

۳- از یک نقطه کوچک شروع کنید: