فوت و فن کشیدن خط چشم متناسب با مدل چشم

ترفندهایی برای بزرگتر، جذابتر و روشن‌تر نشان دادن چشم‌ها

خط چشم مدت‌های طولانی است که به عنوان لوازم آرایشی مورد استفاده قرار گرفته و یکی از مهمترین لوازم آرایشی برای زیباتر کردن چشم‌هاست. خط چشم زیبایی چشم‌ها را دو چندان می‌کند و می‌تواند چشم‌ها را درشت‌تر نشان دهد اما در عین حال اگر آن را به درستی استفاده نکنید، تمام آرایش شما را به هم می‌ریزد.

ما در این مطلب به شما خواهیم گفت چگونه متناسب با فرم چشم خود خط چشم بکشید. چه خط چشم مایع باشد یا ژله‌ای و یا مدادی فرقی نمی‌کند، مهم آن است که نحوه استفاده از آن را بلد باشید (متناسب با فرم صورت آرایش کنید).

زمان گذاشتن برای کشیدن خط چشم درست و متناسب با فرم چشم‌ها ارزش دارد زیرا نتیجه کشیدن خط چشم بدشکل حتما برای شما آزاردهنده خواهد بود. ما می‌خواهیم شما همیشه زیبا باشید و بدرخشید و اگر اشتباهات کوچکی نیز در نحوه آرایش کردن خود دارید، در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که این اشتباهات را برطرف کنید. با ما همراه باشید تا نحوه کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم را آموزش دهیم:

چشم گرد

کشیدن خط چشم برای چشم گرد
از گوشه بیرونی  بالا و پایین چشم‌ها خط چشم بکشید

خط چشم برای کسانی که چشم‌های گرد دارند می‌تواند کمک کند که چشم‌ها پهن‌تر به نظر برسد. خط چشم گربه‌ای می‌تواند مناسب باشد و بسیار جذاب است. اگر فکر می‌کنید کشیدن این مدل خط چشم برایتان سخت است و شما را عصبی می‌کند، فقط کافی است از گوشه بیرونی  بالا و پایین چشم‌ها خط چشم بکشید (سعی کنید خط به سمت بالا باشد).

اگر می خواهید چشم‌ها کشیده به نظر برسند، از نیمه چشم خط چشم را پهن‌تر کنید و خط چشم را دنباله‌دار کنید. این مدل، چشم را درشت‌تر نشان می دهد (راهنمای کشیدن خط چشم دنباله‌دار).

چشم خمار (نیمه بسته)

خط چشم برای چشم خمار
می‌توانید یک خط ضخیم در قسمت بالای مژه‌ها چشم‌ها بکشید.

در این مدل چشم‌ها پوست پشت چشم چندان قابل رویت نیست و در واقع فرم استخوان ابرو که بالای پلک قرار دارد، حالت خماری را در چشم‌ها ایجاد می‌کند. این مدل چشم‌ها ممکن است کمی خسته به نظر برسند اما برخی مدل‌های خط چشم می‌تواند این حس را از بین ببرد. اگر گوشه‌های چشم ها را کمی دنباله بدهید، این مدل چشم را جذابتر خواهد کرد. از خط چشم‌های دائمی یا واترپروف (ضدآب) استفاده کنید و از کشیدن خط در داخل چشم‌ها بپرهیزید زیرا به چشم سنگینی می دهد و آن را ریز نشان می دهد.

می‌توانید یک خط ضخیم در قسمت بالای مژه‌ها چشم‌ها بکشید. خط چشم را از داخل مژه‌ها بکشید و امتداد بدهید به سمت بیرون. این به تقارن و زیبایی چشم‌ها کمک می‌کند.

چشم بادامی

خط چشم برای چشم بادامی
از بالای گوشه بیرونی چشم شروع کنید و خط چشم باریکی از بالای مژه‌ها بکشید تا وسط چشم‌ها

آرایش چشم بادامی بسیار آسان است. این مدل چشم بیضی است اما گوشه‌های انتهایی آن کمی رو به بالاست. از بالای گوشه بیرونی چشم شروع کنید و خط چشم باریکی از بالای مژه‌ها بکشید تا وسط چشم‌ها. نیم دیگر خط چشم را داخل چشم بکشید طوری که خط چشم از بیرون دیده نشود. اگر می‌خواهید خط چشم پررنگ‌تر جلوه کند، نیمه انتهایی یعنی از گوشه خط چشم تا میانه چشم را خط چشم داخل چشم‌ها بکشید.

چشم افتاده (قوس رو به پایین)

خط چشم برای چشم افتاده
کشیدن خط چشم در گوشه بیرونی چشم‌ها، چشم را از حالت خوابیده بیرون می‌آورد.

این مدل چشم کمی خسته به نظر می‌رسد اما با کشیدن خط چشم می‌توانید چشم را بازتر نشان دهید. کشیدن خط چشم در گوشه بیرونی چشم‌ها، چشم را از حالت خوابیده بیرون می‌آورد.

آرایشگرها در آرایش کسانی که چشم افتاده دارند سعی می‌کنند لبه‌هایی از چشم که افتاده است را به بالا بکشند. اگر می‌خواهید توازن چشم‌ها حفظ شود، در گوشه بیرونی چشم‌ها خط چشم دنباله‌دار بکشید تا چشم را بالا بکشد. خط چشم گوشه چشم‌ها درست شبیه چشم بادامی کشیده می‌شود با این تفاوت که اینجا یک دنباله اضافه می‌کنیم.

تک پلکی