۶ روش برای استفاده مجدد از چتر شکسته

چترهای شکسته خود را دور نریزید

0

چترهای شکسته خود را دور نریزید. به شیوه های مختلفی می توانید از این چترها در خانه یا حیاط خود استفاده کنید. در این مطلب ۶ مورد از کاربردهای چتر شکسته را به شما معرفی می کنیم.

استفاده از چتر شکسته به عنوان خشک کن

چتر آبی و چتر شکسته
از چتر شکسته می توان به عنوان وسیله ای برای خشک کردن لباس ها استفاده کرد

چتر شکسته یک خشک کن دستی است. کافی است پارچه آن را بیرون بیاورید، بدنه فلزی آن را پشت و رو کنید و به میل پرده حمام (یا هر قسمتی از حمام) آویزان کنید، لباس های خیس را با گیره لباس روی آن بزنید تا خشک شود. مزیت آن این است که این خشک کن به راحتی قابل جمع شدن است.

استفاده از چتر شکسته به عنوان محافظ گیاه

گل و چتر شکسته
از قطعات فلزی چتر می توان به عنوان پایه برای محافظت از گل و گیاهان استفاده کرد

اگر باد چتر شما را شکسته و پارچه آن را پاره کرده است، چتر را بیرون نیندازید. بدنه فلزی آن را که شکسته شده جدا کنید و در قسمت های مختلف باغچه جاگذاری کنید. این قطعات فلزی کوچک می توانند ستون های خوبی برای محافظت از گیاهانی باشند که اندکی سنگین ترند و ممکن است بیفتند.

استفاده از چتر شکسته به عنوان محافظ غذاها در پیک نیک

پیک نیک و چتر شکسته
چتر شکسته می تواند از غذا در برابر نور خورشید و مگس ها محافظت کند

برای آنکه از نشستن مگس ها بر روی غذا و آلوده شدن غذا جلوگیری کنید، چتر شکسته را باز کرده و دسته آن را کوتاه کنید. آن را روی ظروف غذا که برای پیک نیک با خود بیرون آورده اید قرار دهید تا از تابش خورشید و قرار گرفتن مگس بر روی آن جلوگیری کنید.

استفاده از چتر شکسته به عنوان یک داربست فوری

گل های رونده و چتر شکسته
چتر شکسته می تواند داربستی برای گیاهان رونده باشد

قسمت پارچه ای چتر را جدا کرده و دسته چتر را روی زمین کار بگذارید تا به عنوان ستون و پایه برای گیاهان رونده مانند انگور عمل کند. منظره چتری که با گل ها پوشیده شده بسیار زیبا خواهد بود.

استفاده از چتر شکسته به عنوان سپری برای جوانه ها

جوانه ها و چتر شکسته
چتر شکسته می تواند از جوانه ها در برابر باد و سرما محافظت کند

مدتها در انتظار جوانه زدن گیاهان می نشینید و عاقبت با یک سرما و باران ناگهانی از بین می روند. برای جلوگیری از این اتفاق می توانید چتر را باز کرده، دستگیره آن را کوتاه کنید و در زمین قرار دهید. بدین صورت چتر از جوانه ها در برابر سرما زدن و اتفاقات ناگهانی محافظت می کند (روش های پرورش گل در زمستان را مطالعه کنید).

استفاده از چتر شکسته به عنوان وسیله ای برای شستشوی لوستر

لوستر و چتر شکسته
چتر شکسته می تواند برای پاک کردن گرد و غبار از روی لوستر و پنکه استفاده شود

بار دیگر که خواستید لوستر یا پنکه را تمیز کنید حتما یک چتر هم همراه داشته باشید. چتر را باز کنید، دسته آن را بر روی حالت چرخشی بچرخانید، چتر را بالا و پایین بگیرید تا گرد و غبار لوستر و پنکه را بگیرد.

منبع readersdigest.ca
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.