آموزش آرایش صورت و مو در کمترین زمان

در مدت زمان کم آرایش زیبایی داشته باشید

زن‌ها ۳۳۵ ساعت در سال را صرف رسیدگی به ظاهر خود می‌کنند، به عبارتی دیگر دو هفته کامل در یک سال را مشغول آرایش چهره و آراستن ظاهر خود هستند. اما با چند ترفند می‌توان این زمان را کاهش داد. اما شما می‌توانید بدون آنکه مجبور باشید همه وقت آزادتان را صرف آرایش کنید زیبا باشید.

چگونه ریمل را تمیز و مرتب بزنیم

حتی دقیق‌ترین زن‌ها هم گاهی در حین زدن ریمل، آن را اشتباهاً به پلک‌هایشان می‌مالند. برای جلوگیری از این اتفاق، کاغذی تا شده یا یک کارت ویزیت را پشت مژه‌هایتان قرار دهید و بعد ریمل را بزنید.

چگونه چسب مژه مصنوعی را به درستی بزنیم

اگر تا به حال سعی کرده باشید به مژه مصنوعی چسب بزنید می‌دانید که این کار تا چه حد می‌تواند سخت باشد. برای آنکه چسب اضافی به مژه‌هایتان پس ندهد یا داخل چشم هایتان نرود، چسب را با سنجاق سر به مژه مصنوعی بزنید.

از کانسیلر به جای پرایمر استفاده کنید

قبل از استفاده از سایه‌ی چشم کمی پرایمر به پلک‌هایتان بزنید. تنها زمانی که پرایمرتان تمام شده باشد از کانسیلر استفاده کنید چون پرایمر به ماندگاری بیشتر آرایش‌تان کمک و رنگ‌ها را درخشان‌تر می‌کند.

آرایش سریع چشم‌ها

اگر آرایش چشم‌ها برایتان سخت است، از سایه‌های کرمی به جای سایه‌های معمول استفاده کنید. سایه‌های کرمی را می‌توانید با استفاده از انگشت هم روی پلک‌ها و هم زیر مژه‌های پایینی چشم بزنید.

با یک براش آرایشی می‌توانید دو براش داشته باشید

با استفاده از سنجاق سر می‌توانید براش رژ گونه‌تان را به یک براش کانتورینگ پهن تبدیل کنید که کارکرد آن به همان خوبی براش اصلی خواهد بود.

برای آرایش چشم‌ها از یک قاشق استفاده کنید

برای آنکه سایه چشم‌ها پخش نشود یا با سایه‌ی دیگری که زده‌اید تداخل پیدا نکند، یک قاشق روی پلک‌تان بگذارید و سایه را بالای آن بزنید.

از ریمل چشم‌ها برای ابروها هم استفاده کنید

اگر ابروهایتان خیلی روشن نیست می‌توانید از ریمل برای رنگ دادن به ابروهایتان استفاده کنید. به علاوه، با این کار از صرف هزینه اضافی برای وسیله‌ای اضافه جلوگیری می‌کنید.

قبل از هر کاری چشم‌ها را آرایش کنید

برای آنکه از ریختن سایه چشم یا ریمل در حین آرایش و خراب شدن آرایش‌تان جلوگیری کنید، اول چشم‌ها را آرایش کنید و بعد به سراغ کانتورینگ و آرایش لب‌ها بروید.

آرایش ساده و تک رنگ

کار با وسایل آرایشی کرمی بسیار راحت است و این وسایل نیازی به براش‌های مخصوص ندارند. از رژ لب‌های کرمی می‌توان به راحتی به عنوان سایه‌ی چشم و با کمک انگشت استفاده کرد. این کار ایده خوبی برای داشتن یک آرایش تک رنگ است. به علاوه، اگر رنگ رژ لب‌تان خیلی پررنگ نیست، می‌توانید آن را به عنوان رژ گونه هم استفاده کنید.

چگونه آرایش روز را به آرایش شب تبدیل کنیم

اگر می‌خواهید آرایش روزتان را به سرعت به آرایش شب تبدیل کنید، کافی است در کیف آرایش‌تان همیشه یک رژ لب با رنگی برجسته و یک خط چشم داشته باشید. از هایلایتر و رژگونه هم غافل نشوید؛ این وسایل زمانی که بخواهید در عرض چند دقیقه آرایش‌تان را تغییر دهید کمک بزرگی خواهند بود.

از وازلین به جای ریمل استفاده کنید

برای آنکه زیبا به نظر برسید نیازی نیست همیشه از ریمل استفاده کنید. وازلین می‌تواند جایگزین خوبی برای ریمل باشد. تنها چیزی که نیاز دارید یک فرمژه است. کمی وازلین به فرمژه بزنید و با آن مژه‌هایتان را فر دهید. وازلین مژه‌ها را تیره‌تر می‌کند اما آرایش چشم‌ها ظریف و ملایم خواهد بود. به علاوه، این محصول درمانی ارزان و همیشه در دسترس، بر خلاف ریمل از ریزش مژه‌هایتان جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توانید از روغن‌های دیگری که حاوی ویتامین و آلوئه‌ورا هستند برای بهبود رشد مژه‌هایتان استفاده کنید.

از روغن نارگیل به جای کرم شب استفاده کنید

همگی از فواید استفاده از روغن نارگیل برای بدن آگاه هستیم. اما احتمالا نمی‌دانید که می‌توان از روغن نارگیل به جای کرم شب استفاده کرد. کافی است آن را به صورت‌تان بزنید تا در طول شب بر روی پوست‌تان بماند. صبح و زمانی که از خواب بیدار می‌شوید از دیدن نتیجه آن شگفت زده خواهید شد. روغن نارگیل نه تنها پوست‌تان را مغذی می‌کند، بلکه از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند.

لوازم آرایشی چندکاره

لوازم آرایشی جدید این امکان را می‌دهد تا در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. برای مثال، می‌توان تنها یک استیک را جایگزین رژ لب، رژ گونه و سایه چشم کرد. روش دیگر انتخاب یک رنگ چندکاره است که می‌توانید از آن در قسمت‌های مختلف آرایش‌تان استفاده کنید. این رنگ می‌بایست مناسب‌ترین رنگ برای شما باشد و اصطلاحا به شما کاملا بیاید. با این کار انجام آرایش بسیار ساده‌تر خواهد شد و می‌توانید در زمان ارزشمندتان هم صرفه جویی کنید.

از پرایمر سایه برای لب‌ها هم استفاده کنید

پرایمر سایه چشم می‌تواند به ماندگاری بیشتر رژ لب‌تان کمک کند. کافی است آن را به لب‌هایتان بمالید و رژ لب را روی آن بزنید.

بعضی از روزها شما عجله دارید و یا حوصله این را ندارید که زمان زیادی را صرف درست کردن موهای خود کنید. از آن جایی که درست کردن موها نقش مهمی در ظاهر و شیک‌پوشی شما دارد پس نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. در عوض روش‌هایی وجود دارد که نه تنها زمان بسیار کمی از شما می‌گیرد بلکه به اندازه کافی زیبا و جذاب هست و حتی برای مهمانی‌ها نیز مناسب است. در این مقاله ۵ روش ساده و زیبا را که برای موهای متوسط و بلند زنانه مناسب هستند به شما آموزش خواهیم داد.

درست کردن موها به شکل دم اسبی

تصمیم بگیرید که می‌خواهید دم اسبی شما کجا قرار بگیرد: دم اسبی‌ها انواع مختلفی دارند و این که دم اسبی در کدام قسمت قرار بگیرد تاثیر زیادی روی ظاهر شما خواهد داشت. دم اسبی در بالای سر بسیار شیک و مد روز است و چهره را جوان‌تر نشان می‌دهد. اگر دم اسبی در وسط سر قرار بگیرد ظاهر اسپورتی‌تری خواهد داشت. در مقابل دم اسبی در پایین سر ظاهر موقر و رسمی‌تری به شما خواهد داد. البته می‌تواند دم اسبی را در طرفین سر نیز بست که چندان معمول نیست اما استایل جالب و متفاوتی دارد.

آرایش

موهای بالای سر را پوش دهید: قسمت جلوی موها را جدا کنید و با شانه پوش بدهید. برای این کار موها را به صورت عمودی در دستان خود بگیرید و شانه را پشت موها قرار داده و به سمت پایین دو تا سه بار حرکت دهید تا حجم پیدا کند. حرکت شانه باید از میانه موها شروع شده و به سمت ریشه ادامه یابد. این روش برای زمانی است که دم اسبی را به سمت عقب حالت می‌دهید، اگر دم اسبی شما به صورت فرق وسط یا کنار است بخش کوچکی از فرق سر را جدا کرده و زیر آن را پوش دهید.

موها را پشت سر جمع کنید: با هر دو دست خود موها را پشت سر جمع کنید و با یک دست نگه دارید. اگر چتری بلندی دارید که به پشت سر می‌رسد می‌توانید برای ظاهر رسمی‌تر آن را نیز در دم اسبی خود جمع کنید و یا برای ظاهری راحت‌تر چتری‌ها را آزاد بگذارید.

دم اسبی را محکم کنید: یک کش سر حلقوی مناسب را بردارید و موها را داخل آن بیندازید. بسته به حجم موها و اندازه کش سر، یک یا دوبار دیگر کش را دور خودش بپیچید و دوباره موها را داخل آن بیندازید تا کاملا محکم شود و در جای خود ثابت بماند. این کار را می‌توانید با کش ساده مشکی هم انجام دهید و در انتها با یک کش تزئینی دم اسبی خود را زیباتر کنید.

دم اسبی دوبل را امتحان کنید: اگر می‌خواهید دم اسبی شما بلندتر به نظر برسد و در قسمت پشت سر پف کرده نایستد این روش را امتحان کنید. از دو طرف پشت گوش موها را جدا کنید و قسمت بالا را جدا و قسمت پایین را جدا دم اسبی کنید. در انتها، هر دو قسمت را با هم شانه کنید تا یکی به نظر برسند.

آرایش

درست کردن موها به شکل گرد

یک حلقه اسفنجی مو تهیه کنید: برای این کار شما به یک حلقه اسفنجی مو نیاز دارید که در بازار موجو است اما می‌توانید آن را با یک لنگه جوراب ساده هم بسازید. کافی است سر جرواب را قیچی کنید تا به شکل لوله درآید.

آرایش

موها را به شکل دم اسبی جمع کنید: مشابه روشی که در دم اسبی کردن موها گفته شد موها را با دستان خود جمع کنید و بسته به این که می‌خواهید گردی موها در کجای سر قرار گیرد آن را با کش ببندید. مدلی که در آن گردی مو درست در بالای سر قرار می‌گیرد محبوب‌ترین و جالب‌ترین مدل برای درست کردن موها است.

دم اسبی را داخل حلقه ببرید: نوک دوم اسبی را داخل حلقه اسفنجی قرار دهید و آن را تا پایه دم اسبی پایین آورید و موهای دم اسبی را دور آن باز کنید سپس اضافات موها را دور آن بپیچید. اگر از جوراب استفاده می‌کنید فقط دم اسبی را داخل لوله جوراب قرار دهید سپس لبه جوراب را بگیرید و به همراه موها آن را لوله کنید تا شکل حلقه را در پایه دم اسبی به خود بگیرد و موها نیز گرد شوند.

آرایش

حلقه را به سمت پایین بپیچانید: برای تکمیل درست کردن موها همه موهای اضافی را داخل حلقه ببرید و اگر فاصله‌ای بین موها ایجاد شده که حلقه از زیر آن مشخص است آن را اصلاح کنید. در صورت نیاز می‌توانید دور حلقه را یک کش ببندید تا محکم شود و یا از سنجاق مویی استفاده کنید.

آرایش

شینیون ساده

با شانه فرق موها را باز کنید: شینیون یک مدل کلاسیک برای درست کردن موها است که حالتی بین دم اسبی و گرد کردن با حلقه اسفنجی دارد. برای این کار شما به دو سنجاق مویی بزرگ و چهار سنجاق مویی کوچک نیاز دارید. برای شروع موها را شانه کنید و از نقطه دلخواه فرق خود را باز کنید و همه موها را پشت سر جمع کنید.

موها را بپیچید: دسته موها را گرفته و پشت سر بپیچید، مراقب باشید که فشار زیادی به موها وارد نشود. به پیچیدن ادامه دهید تا موها از پشت تا بالای سر حالت شعاعی و محکم به خود بگیرند.

آرایش

موها را به شکل گرد درآورید: در همان جهت به پیچیدن موها ادامه دهید و موها را به دست به حالت گرد درآورید و در پشت سر جمع کنید و نوک موها را زیر این گردی قرار دهید.

آن را محکم کنید: دو سنجاق بزرگ را در دو طرف گردی بزنید تا موقتا ثابت شود. سپس با انگشتان خود جلوی موها را حالت دهید و کمی شل کنید تا به شکل دلخواه درآید. سپس با چهار سنجاق کوچک آن را کاملا محکم کنید.

آرایش

بافت ساده

موها را دم اسبی کنید: مانند روشی که گفته شد موها را در محل دلخواه دم اسبی کنید.

دم اسبی را سه قسمت کنید: دم اسبی را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید

آرایش

سه قسمت را به هم ببافید: به روش باقت ساده هر قسمت را از طرفین روی قسمت کناری آن بیاورید تا بافت تمام شود. انتهای ان را با کش محکم کنید.

درست کردن موها با کش و هدبند

یک کش یا هدبند نازک دور سر ببندید: این روش درست کردن مو از زیباترین و خانمانه‌ترین روش‌ها است که برای موهای متوسط و نه چندان بلند مناسب است. برای این کار موها را به سمت پایین بریزید و یک کش یا هدبند ظریف را در قسمت تاج سر ببندید به طوری که در قسمت جلو چند سانتی‌متر تا پیشانی شما فاصله داشته باشد.

آرایش

مطمئن شوید که کش کاملا اندازه و راحت است: کش باید به اندازه کافی تنگ باشد تا موها را به خوبی نگه دارد و هم باید به اندازه‌ای گشاد باشد که موها داخل آن جا شود. کافی است بتوانید سه تا چهار انگشت خود را داخل آن جا دهید ولی توجه کنید که کش نباید به سر شما فشار بیاورد.

موها را داخل هدبند فرو کنید: از قسمت جلو شروع کنید و دسته دسته موها را رول کرده و داخل هدبند فرو کنید. اگر نتیجه نهایی کمی بی حالت و تخت به نظر می‌رسد شانه را بردارید و داخل قسمت تاج موها فرو کنید و کمی بکشید تا موها حالت بگیرند. در انتها می‌توانید با تعدادی سنجاق حالت موها را تثبیت کنید.

آرایش

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.