محل کار خود را با چه گیاهانی تزیین کنیم؟

در محل کار خود یک گیاه زنده داشته باشید

محل کارتان را زیبا کنید
0

زندگی کارمندی آنقدر پرمشغله شده که گاهی خوردن ناهار را فراموش می کنیم حوله را به جای کمد در یخچال می گذاریم و به محض تمام شدن ساعت کاری مثل برق از دفتر بیرون می زنیم. اما همه اینها بدان معنا نیست که نتوانید روی میز خود گیاهی زنده داشته باشید. در این مقاله می خواهم گیاهانی را به شما معرفی کنم که بدون هیچ رسیدگی می توانند تا مدت هادر محل کار شما دوام بیاورند.

کاکتوس

کاکتوس در محل کار
کاکتوس

اگر در امر گیاهان تازه کار هستید برای محل کار ، یک کاکتوس بردارید. این گیاهان در نور طبیعی رشد می کنند و در طول بهار و تابستان تنها یکبار در هفته به آب احتیاج دارند. این مدت در طول پاییز و زمستان به هر سه هفته یکبار کاهش پیدا می کند.


گیاه هوازی

گیاه هوازی در محل کار
گیاه هوازی

در محل کار بسیار می توان از این گیاه استفاده کرد.این گیاه عنکبوتی شکل برای زنده ماندن حتی به خاک نیز نیازی ندارد. تمام کاری که برای آب دادنشان باید انجام دهید این است که هر ۱۰ روز یکبار به مدت ۲ تا ۳ ساعت آنها را در آب غوطه ور کنید.


گیاه یشم

گیاه یشم در محل کار
گیاه یشم

این گیاه هر روز چند ساعت تنها به مقدار متوسطی نور نیاز دارد بنابراین آنها را می توانید در هر جایی از دفترتان نگه دارید. از آنجا که خاک این گیاه قبل از آب دادنش باید کاملا خشک شده باشد، توصیه می کنیم هر روز که به محل کار رفتید چک بکنید که خاکش مرطوب است یا خیر.


گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی در محل کار
گیاه عنکبوتی

از آنجا که بهتر است بین آبیاری ها خاک این گیاه خشک شود می توانید معمولا چند روزی آب دادن را متوقف کنید. این گیاه همچنین به نور غیر مستقیم علاقه دارد یعنی حتی در بدترین حالت و در جایی بدون پنجره هم می توانید آن را نگهداری کنید تا به حال گیاهی به این قانعی دیده بودید؟!


آلوئه ورا

آلوئه ورا در محل کار
آلوئه ورا

آب دادن به آلوئه ورای خود را فراموش کردید؟ مشکلی نیست. بیش از حد آب دادن به این گیاه از کم آب دادن به آن بدتر است. کافیست هر یکی دو هفته فقط کمی بخیسانیدش.


گیاه مار

گیاه مار در محل کار
گیاه مار

از آنجا که این گیاه عمودی با نور کم و خشکی می تواند همچنان دوام بیاورد، بسیار مناسب زندگی اداری هستند. گیاه مار نیز مانند دوست عنکبوتی خود بسیار قانع است و با مقداری آب و کمی نور می سازد.


گیاه آبدار

گیاه آبدار در محل کار
گیاه آبدار

این گیاه مومی در واقع آب را در برگ های  ضخیم خود ذخیره می کند. هر هفته فقط مقداری آب به آنها بدهید کافیست. گیاه آبدار از نور خورشید و هوای خشک لذت می برد.


بامبو

بامبو در محل کار
بامبو

این گیاه خوش شانس برای زنده ماندن تنها به کمی نور نیاز دارد. برای روی میز بسیار مناسب است و یک مورد جالبتر اینکه از بامبو در فنگ شویی زیاد استفاده می شود پس با استفاده از این گیاه می توانید فضای محل کارتان را متحول کنید.


فیکوس

فیکوس در محل کار
فیکوس

محل کارتان چه غرق در نور باشد چه کم نور این گیاه برایش فرقی نمی کند و دوام خواهد آورد. و از آنجا که آنها دوست دارند چندین روز خاکشان خشک بماند بی توجهی شما به آبیاری شان در واقع انگیزه ای می شود برای رشدشان! ( واقعا نمی تونم جلوی اشکامو بگیرم ).


پیچک انگلیسی

پیچک انگلیسی در محل کار
پیچک انگلیسی

وقتی شروع به پرورش این گیاه می کنید باید مرتب به آن آب بدهید. اما همین که به ثبات برسند می توانند شرایط خشک را هم به خوبی تحمل کنند. بهتر از این موارد: در دماهای خنک خوب جواب می دهند و همگی می دانیم فضای ادارات معمولا خنک است.

منبع http://bedunim.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.