چگونه جارو‌برقی را تمیز کنیم؟

نظافت جارو‌برقی در کارایی آن بسیار اهمیت دارد

همه‌ی ما با نقش موثر جارو‌برقی در خانه آشنا هستیم. اگر خانه‌ی شلوغ و پر رفت و آمدی دارید و یا فرزند کوچکی دارید بی‌شک جاروبرقی یکی از پرمصرف‌ترین وسایل خانه‌ی شما محسوب می‌شود که به مرور زمان به دلیل کثیف شدن فیلترها و یا پر شدن کیسه‌ی آن کارایی اولیه خود را از دست می‌دهد و نیاز به نظافت دارد تا کارایی اولیه خود را باز یابد.

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن جاروبرقی:

  • آب
  • چاقو یا قیچ
  • صابون ملایم
  • مواد معطر
  • کیسه ی نو جاروبرقی

روش تمیز کردن جاروبرقی

جاروبرقی

مرحله‌ اول

تمیز کردن جارو برقی درب آن را باز کنید، وسایل جانبی جاروبرقی از قبیل کیسه جمع آوری زباله، لوله و اتصالات آن را جدا کرده و با یک ماده ضدعفونی کننده ملایم و ضد بو بشویید. بهتر است برای این کار از وان حمام استفاده کنید.

مرحله دوم

بعد کیسه‌ی جارو برقی و فیلتر را را باز کنید. توجه داشته باشید که حتما برا این کار از ماسک استفاده کنید چرا که این کیسه حاوی گرد و خاک بسیاری است که به شما آسیب می‌رساند. فیلتر جاروبرقی را زیر آب با دقت بشویید و اجازه دهید کاملا خشک شود. توجه داشته باشید برای شستن صحیح فیلتر دستورالعمل دستگاه را مطالعه کنید. معمولا فیلتر را داخل آب گرم و صابون ملایم خیس می‌کنند و پس از آب کشی در هوای آزاد می‌گذارند تا خشک شود.

مرحله سوم

تمیز کردن جاروبرقی پرز، مو و ضایعات چسبیده به غلطک جاروبرقی را با چاقو یا قیچی تمیز کنید. حالا  داخل جاروبرقی را با یک پارچه مرطوب تمیز، گرد و غبار و کثیفی‌ها را پاک کنید. در صورتی که داخل جاروبرقی بوی ناخوشایندی می‌دهد، چند روز آن را باز بگذارید یا از صابون معطر برای تمیز کردن آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از مواد معطر خانگی برای از بین بردن بوی ناخوشایند و ایجاد رایحه‌های خوش استفاده کنید. در ساخت انواع خوشبو کننده‌ها به شما کمک می‌کند.

مرحله آخر

تمیز کردن جاروبرقی تمام وسایل جانبی جاروبرقی از قبیل لوله، شلنگ و اتصالات را بعد از خشک شدن در جای خود قرار دهید وکیسه‌ی تازه را قرار دهید. حالا جاروبرقی شما مثل روز اول کارایی دارد و به شما کمک خواهد کرد.

جمع‌آوری و تنظیم: کاویاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.