اشتباهات رایج در استفاده از جارو برقی

این نکات را در استفاده از جارو برقی رعایت کنید

0

جارو کشیدن خانه آنقدر که به نظر می رسد کار آسانی نیست. اگر نکات مهم را در استفاده از جارو برقی رعایت نکنید، ممکن است موجب خرابی جارو برقی و کثیف تر شدن خانه شود. در این مطلب اشتباهات رایج را در استفاده از جارو برقی با شما در میان می گذاریم.

منتظر می شوید تا کیسه جارو پر شود سپس آن را تخلیه می کنید

گرچه برخی جارو برقی ها چراغ هشداردهنده برای پر شدن کیسه جارو دارند، اما خودتان هر چند وقت یکبار کیسه را چک کنید و در صورتی که سه چهارم آن پر شده بود، کیسه را عوض کنید. این به قدرت مکش جارو کمک می کند. اگر جارو برقی شما فاقد کیسه است، فراموش نکنید که حتما مخزن آن را تمیز کنید زیرا آلودگی ها در آن جمع می شوند.

از جارو برقی در حالتی که فیلتر آن کثیف است استفاده می کنید

اگر فیلتر جارو توسط دوده و گرد و خاک مسدود شده باشد، نخواهید توانست ذرات حساسیت زا را از محیط پاک کنید (راهنمای زدودن حساسیت از خانه را مطالعه کنید). لازم نیست فیلتر را هم مانند کیسه مرتب عوض کنید، اما اگر فیلتر به نظر پوشیده از خاک و دوده آمد یا بسیار کثیف و پاره بود، باید آن را عوض کنید. فیلتر های HEPA را هر شش ماه یکبار و یا با هر ۶ بار تعویض کیسه، عوض کنید. به راهنمای جارو برقی نگاهی بیندازید و یا در سایت مربوط به شرکت تولیدکننده، توصیه های مربوط به مدل جارو برقی خود را مطالعه کنید.

از ابزار مختلف جارو برقی استفاده نمی کنید

آیا از برس های غبارروبی و برس های مخصوص درزها استفاده می کنید؟ تمیز کردن کف زمین با این ابزارها بسیار ساده تر است و کمک می کنند ذرات حساسیت زا و غبارها از قسمت هایی که ممکن است از نظرتان مخفی بماند مانند رومبلی ها، ابزار روشنایی، قرنیزها و آباژور، پاک شود.

سیم جارو برقی را به خوبی جمع نمی کنید

فشار آوردن بر روی دکمه جمع کردن سیم و ایجاد گره در سیم، به جارو برقی آسیب می زند. در عوض همزمان با اینکه دکمه جمع شدن سیم را فشار می دهید، سیم را نیز در دست بگیرید تا در ریل خود قرار بگیرد و بدون گره و پیچیدن جمع شود.

مو و کرک را از سر جارو برقی جمع نمی کنید

برس رولی سر جارو برقی اگر مدام تمیز نشود، ممکن است به مرور زمان جمع شدن کرک و موها باعث خرابی موتور جارو برقی شود که هزینه بسیار نیز برای تعمیر می برد. برای پیشگیری از این مشکل، تمام کرک و موهای پیچیده شده دور برس رولی جارو را بیرون بیاورید. برخی جارو برقی ها این امکان را دارند که برس رولی را جدا کرده و تمیز کنید.

منبع goodhousekeeping.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.