توصیه‌هایی به آقایانی که لباس مشکی می‌پوشند

اصول و قوانین پوشیدن لباس مشکی

اگر شما هم جزء آقایانی هستید که عاشق رنگ مشکی هستند، این مطلب را بخوانید. لباس مشکی باید در کمد لباس همه آقایان باشد و این رنگی است که همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در عین حال نیز استفاده از آن با چالش‌هایی همراه است. از همه مهمتر اینکه برخی انواع پارچه‌ها رنگ مشکی را خوب حفظ نمی‌کنند و رنگ مشکی آن به مرور خراب می‌شود.

اگر می‌خواهید از لباس‌های مشکی رنگ استفاده کنید، اصول و قوانینی که در ادامه ارائه می‌شود را مدنظر قرار دهید:

لباس پشمی خریداری کنید

رنگ مشکی لباس‌های پشمی قوی‌تر از سایر پارچه‌های پنبه‌ای است زیرا پشم رنگ را بهتر در خود نگه می‌دارد. برای داشتن رنگ مشکی قوی‌تر، به دنبال شلوارها، ژاکت‌ها و کت و شلوارهایی باشید که پشمی هستند.

مزیت دیگر پارچه‌های پشمی این است که به مرور زمان خراب نمی‌شوند. اگر می‌خواهید همیشه مشکی بپوشید بهتر است بر روی لباس‌های پشمی سرمایه‌گذاری کنید.

لباس مشکی و کت مردانه

ست کردن رنگ مشکی

مهم نیست پارچه لباس از چه نوعی است اما سایه روشن مشکی متفاوت است، بنابراین این نکته را هنگام پوشیدن لباس سرتاپا مشکی مدنظر قرار دهید. برای مثال وقتی پیراهن مشکی را با شلوار مشکی ست می‌کنید، پیراهن شما ممکن است سایه بنفش داشته باشد در حالی که شلوار شما سایه قهوه‌ای داشته باشد.

این تفاوت‌ها بسیار ظریف اما مهم هستند. تفاوت رنگ آنها زیر نورهای خاصی مشخص می‌شوند. پس رنگ مشکی لباس خود را زیر نور روز چک کنید.

ترکیب پارچه‌ها و بافت‌های مختلف

روش‌های درست و غلط در پوشیدن لباس مشکی وجود دارد. اما در مجموع بهتر است لباس‌هایی با پارچه‌ها و بافت‌های مختلف را با هم ست کنید. برای مثال یک ژاکت با بافت سنگین با یک شلوار ساده جلوه خوبی پیدا می‌کند. همانطور که ژاکت پشم گوسفند ساده با شلوار راه راه تنگ خوب می‌شود.

با این کار دیگر به نظر نمی‌رسد که شما یونیفرم به تن کرده‌اید و در عین حال شیک پوش به نظر می‌رسید.

لباس مشکی مردانه

در استفاده از لباس پنبه‌ای محتاط باشید

اگر پارچه پنبه‌ای استفاده می‌کنید، مراقب باشید که به سرعت رنگ آن می‌رود. به جای خرید لباس‌های صد در صد پنبه، پیراهن‌هایی که کمی لایکرا (Lycra) دارند، خریداری کنید. پارچه‌های الیاف مصنوعی به پنبه در نگه داشتن رنگ کمک می‌کنند.

پیراهن‌های پنبه‌ای براق خریداری کنید. این پیراهن‌ها از پارچه‌هایی که داخل آنها پلی‌استر و بیرون آن پنبه دارد، تشکیل شده‌است. رنگ مشکی این لباس‌ها قوی‌تر و پررنگ‌تر از دیگر انواع لباس‌های پنبه‌ای است.

مراقبت از لباس‌های مشکی

لباس‌های مشکی و تیره را به روش خشکشویی بشویید. اگر عادت دارید لباس‌های مشکی خود را بشویید، خشکشویی انجام دهید تا رنگ آن حفظ شود و از خراب شدن رنگ آن جلوگیری شود (توصیه‌هایی برای نگهداری از انواع لباس‌ها).

اگر می‌خواهید لباس‌های پنبه‌ای مشکی خود را در خانه بشویید، برای بار نخست در شستشو از یک فنجان سرکه استفاده کنید. سرکه به ماندگاری رنگ کمک می‌کند و بوی آن به محض خشک شدن لباس از بین می‌رود. سرکه همیشه بهترین ماده نرم کننده پارچه است.

همیشه لباس‌های مشکی را با آب سرد بشویید.

منبع liveabout.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.