بایدها و نبایدهای استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون

آبی با هر رنگی همخوانی دارد

آبی در کل دنیا رنگ محبوبی است. آبی احساس اعتماد، راحتی و صمیمیت را منتقل می‌کند. اگر بخواهید از رنگ آبی در دکوراسیون خانه استفاده کنید، طیف رنگ وسیعی از آبی در اختیار دارید. می‌توانید رنگ آبی ملایم در ترکیب با خاکستری داشته باشید یا آبی کمرنگ یا پررنگ بدون هیچ ته مایه رنگ دیگری. آبی با هر رنگی همخوانی دارد و به خاطر سادگی آن جز رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود.

باید تناژ آبی مناسب انتخاب کنید

چگونه رنگ آبی مناسب انتخاب کنیم؟ بین آبی ملایم که در ترکیب با خاکستری ایجاد می‌شود و آبی روشن و همچنین آبی کهربایی تمیز قائل شوید.

نباید قبل از انتخاب آبی، دیگر رنگ‌ها را انتخاب کنید

از آنجا که آبی طیف وسیعی دارد، قرار گرفتن آن در کنار دیگر رنگ‌ها ممکن است تاثیر منفی در انتخاب شما بگذارد. اگر رنگ‌های دیگر را در کنار رنگ آبی مورد علاقه خود قرار دهید برای مثال ممکن است رنگ سفید خاکستری به نظر برسد یا قهوه‌ای، چرک به نظر برسد.

باید قبل از انتخاب رنگ آبی، استایل دکوراسیون خانه را انتخاب کنید

اگر عاشق دکوراسیون ساحلی هستید، آبی-خاکستری یا آبی آسمانی می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

باید درباره رنگ‌های سرد و گرم اطلاع داشته باشید

باید در خصوص سردی و گرمی رنگ‌ها بدانید تا رنگ آبی مناسب را انتخاب کنید. آبی ذاتا رنگ گرمی نیست اما آبی که ته مایه سبز دارد نسبت به آبی تیره گرمای بیشتری دارد. شناخت تفاوت اینها می‌تواند در انتخاب رنگ و دکوراسیون مناسب به شما کمک کند.

رنگ آبی در دکوراسیون منزل

نباید فراموش کنید آبی فقط برای حمام و اتاق خواب استفاده نمی‌شود

رنگ آبی در آشپزخانه در کنار کابینت‌ها یا کاشی‌های سفید بسیار زیبا می‌شود. آبی تیره یا سرمه‌ای می‌تواند احساس راحتی و صمیمیت به اتاق نشیمن ببخشد به خصوص اگر در کنار رنگ سفید یا اثاثیه رنگ خنثی قرار بگیرد.

نباید از استفاده کردن از دیگر روش‌ها برای به کار بردن رنگ آبی در خانه بترسید

می‌توانید رنگ آبی را در ایوان‌ها، درها و حتی سقف استفاده کنید. آبی آسمانی برای سقف یا ایوان‌ها مناسب است. می‌توانید درها را به رنگ آبی تیره درآورید تا شکل سنتی به خود بگیرد.

نباید از رنگ سرمه‌ای غافل شوید

رنگ سرمه‌ای بسیار محبوب است. امروزه دیوارهای رنگ تیره مد است و رنگ سرمه‌ای می‌تواند ظاهر شیکی به دیوارها بدهد. اتاق غذاخوری به رنگ سرمه‌ای در ترکیب با لوازم طلایی یا نقره‌ای بسیار شیک می‌شود. اثاثیه سفید و روشن، اتاق غذاخوری سرمه‌ای شما را از تیرگی زیاد بیرون می‌آورد.

باید به ته رنگ‌ها توجه کنید

باید بدانید چطور از ته رنگ‌ها در ترکیب با آبی استفاده کنید تا از مشکل عدم همخوانی رنگ آبی در کنار دیگر رنگ‌ها جلوگیری شود. یک ته رنگ اشتباه می‌تواند مجموعه رنگ‌هایی که در دکوراسیون خانه استفاده کرده‌اید را خراب کند. پیشنهاد می‌شود از ته رنگ‌های خاکستری و سبز در آبی استفاده کنید.

باید در استفاده از رنگ آبی خلاقیت به خرج دهید

شما می‌توانید از میان بی نهایت رنگ آبی که برای دیوارها و دکوراسیون موجود است، رنگ آبی که مناسب دکوراسیون شما باشد را انتخاب کنید. اگر رنگ آبی ساده شما را به هیجان نمی‌آورد، سبز-آبی یا آبی زنگاری استفاده کنید تا کمی به رنگتان جان بدهد.

منبع thespruce.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.