روتختی پنبه ای را چگونه باید شست؟

با مزایای روتختی پنبه ای و نحوه شستشوی آن آشنا شوید

شستن روتختی پنبه ای

روتختی به لحاظ زیبایی که به خانه می بخشد و از جهات بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار است. همه دوست دارند روتختی نرم و لطیف داشته باشند که به آنها احساس راحتی ببخشد. اکثر افراد پارچه های پنبه ای را ترجیح می دهند و اینگونه پارچه ها در اشکال مختلف طرفداران زیادی دارد. روتختی هایی که با نخ با کیفیت و پنبه مرغوب درست می شوند، در میان سایر روتختی ها ارزش و محبوبیت بیشتری دارند. روتختی های پنبه ای در طرح ها و الگوهای متعدد و زیبایی موجود است. یکی از مزایای روتختی پنبه ای این است که نه تنها از تشک در مقابل کثیف شدن محافظت می کند بلکه موجب جریان هوا در تشک می شود از این رو احساس تعریق نمی کنید. این روتختی ها از خیس شدن بدن جلوگیری می کند و بنابراین از لحاظ بهداشتی بسیار مناسب هستند و مانع ورود باکتری به تخت می شوند. برای شستشوی اینگونه روتختی ها با ماشین لباسشویی باید موارد و نکاتی را رعایت کنید.

روش هایی برای شستشوی آسان روتختی پنبه ای وجود دارد. در این روتختی ها نخ پنبه های مرغوبی استفاده شده است که به روتختی ها نرمی و سبکی خوبی می بخشد.

بهترین راه شستشوی روتختی های پنبه ای برای آنکه رنگ و حالت خود را از دست ندهد این است که به طور جداگانه با آب شسته شوند.

برای آنکه حالت و نرمی این روتختی ها حفظ شود نیاز به مراقبت بیشتری دارد. باید مراقب باشید از پاک کننده های بی کیفیت که به این روتختی ها صدمه می زند استفاده نکنید. امروزه صابون و مواد شوینده های با کیفیتی در بازار موجود است که نرمی و لطافت پارچه را حفظ می کنند در عین حال که تمامی آلودگی ها و لکه های پارچه را از بین می برند. علاوه بر این می توانید برای نرم شدن پارچه و چروک نشدن آن از نرم کننده های پارچه استفاده کنید. اگر می خواهید روتختی شما تمیز و خوشبو باشد،از مواد شوینده ملایم و معطر استفاده کنید. ماشین لباسشویی و مواد شوینده خیلی قوی و زمخت می توانند به روتختی لطمه بزنند و عمر آن را کوتاه کنند.

پس از شستشوی روتختی پیشنهاد می شود از خشکشویی استفاده کنید. با این کار طرح روی پارچه و حالت آن خراب نمی شود. بهترین جنس روتختی ها آنها هستند که از نخ پنبه به صورت لایه لایه درست شده اند.

منبع lifehack.org
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.