۱۷ عادت روزانه کسانی که هیچوقت جوش نمی‌زنند

هر روز صورت خود را بشویید و در طول روز به صورتتان دست نزنید

اگر می‌خواهید بدانید کسانی که هیچوقت جوش نمی‌زنند، چه کار می‌کنند که پوست‌هایی خوبی دارند، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با عادت‌های روزانه این افراد آشنا کنیم.

هر روز صورت خود را می‌شویند

گرچه داشتن جوش وآکنه لزوما به معنی آلوده بودن پوست نیست، اما مطالعات نشان داده است شستشوی صورت ظاهر جوش را بهبود می‌بخشد. از یک شوینده ملایم پوست که آلودگی، چربی و آرایش را به خوبی از روی پوست پاک می‌کند و کمک می‌کند پوست سالم بماند، استفاده کنید. باید هر شب صورت خود را بشویید. پیروی نکردن از این عادت روتین موجب می‌شود آلودگی، چربی و آرایش مناقذ پوست را مسدود کند.

گوشی هوشمند خود را تمیز می‌کنند

تمیز کردن گوشی کسانی که هیچوقت جوش نمی‌زنند

صفحه گوشی هوشمند آلوده‌تر از آن است که شما می‌اندیشید. حتی مطالعات نشان داده است گوشی موبایل از یک توالت عمومی نیز آلوده‌تر است. اگر صفحه گوشی را به طور مداوم با الکل شستشو ندهید، آلودگی آن به پوست شما منتقل می‌شود و با تماس زیاد موبایل با پوست، جوش و آکنه ایجاد می‌شود. تماس موبایل با پوست، نه تنها منافذ پوست را مسدود می‌کند بلکه منجر به عفونت و آکنه نیز می‌شود.

صورت خود را لمس نمی‌کنند

لمس کردن مداوم پوست صورت، ایجاد جوش می‌کند. تکیه دادن صورت به کف دست در طول روی موجب عفونت پوستی و التهاب می‌شود و آلودگی و چربی منافذ پوست را پر می‌کنند.

روبالشی خود را مدام عوض می‌کنند

حتی اگر هر شب نیز صورت خود را بشویید، تعویض نکردن روبالشی می‌تواند ایجاد جوش بکند. اگر هر سه روز یکبار روبالشی خود را نشویید، آلودگی و چربی روی آن می‌ماند و وقتی صورت را روی آن می‌گذارید، این مواد منافذ پوستی شما را مسدود می‌کنند. در انتقال چربی و آلودگی فرقی نمی‌کند جنس روبالشی شما از چیست، اما یکی از روش‌هایی که متخصصان پوست معتقدند موجب جوان ماندن پوست می‌شود، استفاده از بالش نرم و کمتر ساییده شده است (نحوه صحیح شستن انواع روتختی).

رژیم غذایی مناسبی دارند

سعی کنید از رژیم غذایی مدیترانه‌ای پیروی کنید. این رژیم غذایی مملو از سبزیجات، روغن زیتون، حبوبات و مقدار کمی پروتئین حیوانی است. استفاده از آرد تصفیه شده و روغن اشباع شده برای پوست بد است (اطلاعاتی درباره رژیم مدیترانه‌ای).

آنها هیچگاه جوش‌ها را فشار نمی‌دهند و نمی‌ترکانند

فشار دادن و ترکاندن جوش‌ها منجر به ایجاد زخم‌های سرباز و بهبود طولانی مدت می‌شود و گاهی نیز ایجاد اسکار می‌کند. همه ما روی دست‌های خود باکتری‌هایی داریم، با این کار شما باکتری‌ها را به صورت خود منتقل کرده و درنتیجه منجر به عفونت می‌شود.

مراقب وزن خود هستند

چاقی یا اضافه وزن ریسک فاکتوری است که منجر به بیماری‌هایی چون بیماری قلبی و برخی انواع سرطان می‌شود. همچنین بین چاقی و آکنه نیز ارتباط وجود دارد. برای کم کردن ریسک آکنه، سعی کنید حجم بدن خود را با ورزش و تغذیه مناسب و کم کردن مصرف قند، در حد ایده‌آل نگه دارید.

حواسشان به میکروبیوم هست

میکروبیوم ترکیبی از باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌های سالم است که روی پوست و روده ما زندگی می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد میکروبیوم متوازن برای سلامت پوست بسیار اهمیت دارد. هیچ دارو یا محصول مراقبت از پوستی وجود ندارد که به محافظت یا اصلاح میکروبیوم بپردازد. اما برخی مطالعات نشان داده‌اند افرادی که دارای آکنه هستند، بین باکتری‌های خوب و بد آنها عدم توازن وجود دارد و پروبیوتیک‌های خاصی مانند Lactobacillus paracasei می‌تواند موجب بهبود شود و واکنش پوستی را کم کند.

موهای خود را مرتب می‌شویند

تمام روغن‌های طبیعی که توسط اسکالپ مو تولید می‌شود تا از مو محافظت کند، می‌تواند منافذ پوستی را بسته و ایجاد آکنه کند. شستن موها، روغن اضافی روی اسکالپ و مو را از بین می‌برد و درنتیجه چربی موهای جلوی سر و پیشانی کمتر می‌شود. اما از شامپوهای قوی مخصوص موی چرب استفاده نکنید. تماس موی چرب با پوست پیشانی منجر به بسته شدن منافذ و جوش صورت می‌شود.

از شیر بادام استفاده می‌کنند