با قانون ۵ دقیقه همه چیز را عوض کنید!

روزانه 5 دقیقه وقت به خود اختصاص دهید

این ذهن ماست که موفقیت را ایجاد می‌کند. اگر این را باور نداشته باشید، بازی زندگی را می‌بازید یا حداقل اینکه همیشه فکر می‌کنید شانس با شما یار نیست. نحوه اندیشیدن ما درباره خودمان و گفتگوی ما با خودمان (حدیث نفس) بر همه چیز تاثیرگذار است. برخی از شما احتمالا این را با عنوان “قانون جذب” می‌شناسد. قدرت حدیث نفس بسیار زیاد است. اگر ۵ دقیقه زمان بگذارید، کوچکترین عمل شما می‌تواند تاثیرات بزرگی در زندگی شما بگذارد، از کیفیت زندگی گرفته تا توانایی تحقق اهداف. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روزانه ۵ دقیقه وقت به خود اختصاص دهید. این عادت روزانه می‌تواند به زندگی روزمره شما روشنایی و حیات ببخشد، عادت روزانه‌ای که ممکن است ناخودآگاه باشد. همین عادات است که شما را به موفقیتی که مدنظر دارید می‌رساند.

روش اندیشیدن ما مهم است. نگاهی به مطالعاتی که بر روی مولکول‌های آب شده‌است بیندازید تا ببینید چگونه ما می‌توانیم با ارتعاشات مثبت و منفی بر روی ساختار مولکولی آب تغییر ایجاد کنیم. ما نیز از آب هستیم. این یعنی می‌توانیم خود را از طریق گفتگوی درونی خود تغییر دهیم. قانون ۵ دقیقه، ساختار مولکولی آب بدن شما را تغییر می‌دهد و کمک می‌کند بدن شما در فرکانس‌های بالا ارتعاش پیدا کند. درست مانند جزر و مد دریا یا چرخه ماه، ما نیز مطابق همین الگو تغییر می‌کنیم.

برای کسانی که از مذهب و مسلک خاصی پیروی می‌کنند، اجرای قانون ۵ دقیقه آشنا خواهد بود. این قانون قربانگاه دارد، قربانی می‌کند و تشریفات خاص خود را دارد. وقتی زمانی را برای مراقبه اختصاص می‌دهیم، در واقع یک بیانیه بزرگ به خود و جهان ارائه می‌دهیم که همان “اهمیت دادن به خود” است.

هر کاری که در طول روز انجام می‌دهیم بیانگر شخصیت ماست. هر چه کارهای مثبت انجام دهید، چشم‌انداز بهتری از زندگی خود می‌سازید و به خود ایمان می‌آورید. هر دو این موارد راه موفقیت شما را ساده می‌کند. هیچوقت این باور اشتباه را نداشته باشید که: می‌توانید حتی پیش از اقدام به کاری موفق شوید و به هدفتان برسید. شما می‌توانید همه چیز را تغییر دهید. به این باور داشته باشید زیرا ذهن شما این را می‌گوید، بدن و قلبتان آن را حس می‌کند و روح و جانتان آن را طلب می‌کند. با صبر و ایمان مطمئن باشید که به غیرممکن‌ها دست خواهید یافت.

با قانون ۵ دقیقه چگونه می‌توان خود و ساختار ذهنی و عاطفی خود را تغییر داد؟ ساده است: با بسیاری روش‌ها. هر اقدام شما قدرت برابر با اقدام بعدی دارد. فعالیت‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند پتانسیل آن را دارند که نیروهای ارتعاشی بالایی را در شما ایجاد کنند. تا وقتی که حال را در اختیار دارید، کار را به فردا نیفکنید. فقط باید مطمئن شوید نسبت به انجام قانون ۵ دقیقه‌ای به طور مرتب و روزانه اشتیاق دارید و آن را به عادت موردعلاقه خود تبدیل می‌کنید، همانطور که خود را دوست دارید این عادت را هم دوست بدارید. وقت آن رسیده که طوری رفتار کنید که نشان دهد “به خود اهمیت می‌دهید”.

قانون 5 دقیقه و مدیتیشن

مدیتیشن

اگر زود از خواب بیدار می‌شوید، قانون ۵ دقیقه را برای استراحت زمان نهار یا حین رفت و آمدها کنار بگذارید یا سعی کنید زودتر به رختخواب بروید. بدین صورت می‌توانید مدیتیشن را در برنامه روزانه خود جای دهید. برخی ممکن است حین مدیتیشن دوست داشته باشند موسیقی ملایم گوش کنند و برخی ممکن است ترجیح دهند از سکوت لذت ببرند. مهم این است که شما با کدامیک راحت‌ترید. هیچ فرمول خاصی وجود ندارد.

چیزی که مهم است این است که این کار را به صورت مداوم انجام دهید. بعد از چند هفته متوجه خواهید شد که صبح‌ها هشیارتر هستید حتی بدون اینکه لازم باشد کافئین استفاده کنید. در شرایط استرس‌زا متوجه می‌شوید بیشتر می‌توانید خود را کنترل کنید (روش‌هایی برای مدیریت استرس). از لحظات آرامش بخشی که در طول مدیتیشن بدست می‌آورید لذت خواهید برد و سعی می‌کنید زمان آن را در طول روز بیشتر کنید. تمام وجود شما پر از شکرگزاری خواهد شد. شکر نعمت، نعمتت افزون کند.

عبادت

گفتگوی مثبت با خود اعجاز می‌کند. از راز و نیاز و عبادت استفاده کنید تا انرژی‌های مثبت را در اطراف و درون خود افزایش دهید. به یاد داشته باشید که تنها نیستید و اگر خودتان اجازه دهید انرژی‌ها بر شما تاثیر خواهند گذاشت. به بیان و یا نوشتن جملات مثبت بپردازید.

فرقی نمی‌کند چه دین و مذهبی دارید، پروردگار خود را ستایش کنید و در برابر جلال و عظمت او تسلیم باشید. در آن ۵ دقیقه یا در هر زمانی از روز شکرگزاری‌های کوچک انجام دهید. در خصوص نیروهای مثبت اطراف خود هشیار باشید، آنها را بشناسید و به بهترین شکل از آنها سپاسگزاری کنید تا دیدگاهتان نسبت به خودتان، زندگی و اطرافتان تغییر کند.

یوگا و قانون 5 دقیقه

یوگا

نیازی نیست به کلاس و باشگاه بروید تا از مزایای یوگا بهره ببرید. در خانه هم می‌توانید یوگای ۵ دقیقه‌ای انجام دهید. اگر با یوگا آشنایی دارید پوزیشن‌هایی چون درخت، جنگجو، کبری، سگ سر به زیر را انجام دهید یا حرکات کششی انجام دهید. اگر با یوگا آشنایی ندارید، در یوتیوب سرچ کنید و یوگای ۵ دقیقه‌ای را یاد بگیرید. ذهن و جسم خود را به چالش بکشید. وقتی این ۵ دقیقه یوگا را انجام دهید، احساس خوبی پیدا خواهید کرد و نگرش مثبت شما نسبت به خود و کاری که می‌توانید در زندگی انجام دهید، افزایش خواهد یافت (نکات و حرکات پایه‌ای یوگا).

پرانا یا گرمای بدن به سم‌زدایی کمک خواهد کرد و به پاکسازی ذهن و بدن می‌انجامد، بنابراین برای داشتن تحرک بیشتر یوگا انجام دهید. اگر مشکل یا درد فیزیکی دارید، حرکات آرام و ملایم بهتر است اما اگر حال و هوای آن را دارید، حرکات شدیدتر می‌تواند دمای بدن را به شدت تغییر دهد و با بیماری‌ها مبارزه کند. بدین صورت شما با قدرت ذهن و بدن خود آشنا خواهید شد و درخواهید یافت درمان و پاسخ همه سوالات در بدن شماست. با انجام این حرکات ورزشی انرژی بالایی در بدن خود احساس خواهید کرد.

تنفس

ما نفس می‌کشیم اما خودمان متوجه آن نمی‌شویم. تنفس چیزی نیست که ما به طور معمول به آن فکر کنیم، یک امر ناخودآگاه است اما باید به آن فکر کنیم. ما باید نسبت به تنفس خود آگاه باشیم، به آن گوش کنیم، آن را ببینیم، بگذاریم تمام بدنمان را پر کند، بدانیم چه نقشی در زندگی ما ایفا می‌کند و چگونه ما را با دنیای پیرامونمان مرتبط می‌کند. تنفس عمیق استرس را کم می‌کند و قابلیت ما را برای مواجهه با جهان افزایش می‌دهد. تصور کنید هوای سرد و تمیزی که وارد بدن شما می‌شود و همه رفتارها و نگرش‌های مخرب و منفی را از بدنتان بیرون می‌کند. فقط ۵ دقیقه به تنفس خود بیندیشید و ببینید آیا جسم، ذهن و روح شما لحظه‌ای آرام می‌گیرد و به شما زمان برای فکر کردن و ارزیابی می‌دهد؟

ما نفس می‌کشیم اما فراموش می‌کنیم بدون تنفس وجود نخواهیم داشت. ما باید به خاطر زنده ماندن خود از نفس کشیدن سپاسگزار باشیم. هر روز تمرین تنفس عمیق را انجام دهید و به یاد داشته باشید که نفس ما روح ما و نیروی زندگی ماست. وقتی ما از دنیا می‌رویم، اولین علامت مرگ، توقف تنفس است.

سکوت

موبایل، کامپیوتر و صدای موزیک را قطع کنید، در ضمن چراغ‌ها را نیز خاموش کنید. در تاریکی بنشینید و سکوت کنید. هیچ کاری انجام ندهید. یا بیرون بروید و تنها در طبیعت بنشینید، بدون هیچ کتاب یا وسایل الکترونیکی، تنها با خود و جهان خود. ما مدام در حال انجام کاری هستیم و اینکه هر لحظه کاری انجام دهیم، معیار موفقیت ماست. در طبیعت اما هیچ رویداد و اتفاقی وجود ندارد اما هر چیزی هم شدنی است.

آرام و ساکت بودن یک هنر است. ما مدام از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر، از اندیشه‌ای به اندیشه‌ای دیگر و از صفحه‌ای به صفحه‌ای دیگر می‌رویم. ما آرام و قرار نداریم و این شاخصه زندگی انسان مدرن در دنیای مدرن است. گرچه انسان مدرن بودن مزایایی برای ما داشته است اما ارتباطمان را با وضعیت آرام و طبیعی خود از دست داده‌ایم. هرچه بیشتر سکوت و آرامش را تمرین کنیم، ارتباط بهتری با خودمان می‌توانیم برقرار کنیم. بگذارید سکوت و سکون شما موجب آرامش آب بدن شما شود.

منبع success.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.