مدفوع نوزاد و علائم هشداردهنده

در صورت مشاهده هر کدام از نشانه های زیر به سرعت با پزشک کودک تماس بگیرید

مدفوع نوزاد در بسیاری از موارد می تواند هشدار های لازم را برای شناختن بیماری و جلوگیری از پیشرفت بیماری به والدین بدهد. هر تغییر رنگی در مدفوع نوزاد باید هشداری برای والدین باشد ، حتی تغییر شکل مدفوع نوزاد می تواند در نشان دادن بیماری به ما کمک کند. در صورت مشاهده هر کدام از نشانه های زیر به سرعت با پزشک کودک تماس بگیرید .

مدفوع مایع

اسهال کودک سبز ، زرد یا قهوه ای رنگ و مایع است که می تواند نشانه عفونت یا آلرژی باشد . در صورت ادامه یافتن اسهال کودک احتمال کم آبی در بدن او وجود خواهد داشت .

مدفوع سفت و مانند سنگریزه

اگر مدفوع کودک سفت و شبیه شن و سنگریزه است ، احتمال دارد دچار یبوست شوند . علاوه بر این مدفوع سفت می تواند نشانه حساسیت کودک به شیر یا سویا و یا عدم توانایی در هضم شیر مادر یا شیر خشک باشد .

خون قرمز در مدفوع کودک

در حالی که مدفوع کودک ممکن است به دلیل خوردن یا نوشیدن غذای خاصی مانند گوجه فرنگی یا پانچ میوه قرمز رنگ شود اما مدفوع قرمز رنگ کودک می تواند نشانه وجود خون در مدفوع باشد . وجود خون قرمز در مدفوع طبیعی می تواند علامت حساسیت به پروتئین شیر باشد در حالی که وجود خون در اسهال می تواند نشانه ابتلای کودک به عفونت باکتریایی باشد .

بلغم در مدفوع کودک

مشاهده رگه های سبز رنگ به همراه رشته های براق در مدفوع کودک به معنی وجود بلغم است . این مسئله می تواند نشانه وجود عفونت در بدن کودک باشد.

مدفوع سیاه

 مدفوع سفید گچی یا خاکستری رنگ می تواند علامت این باشد که کودک غذایش ار هضم نمی کند . رنگ سفید ممکن است علامت کمبود تولید صفرا توسط کبد برای هضم غذا باشد .

منبع salamatnews.com
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.