سبزیجات چگونه باید پخته شوند؟

پختن و طعم دار کردن سبزیجات

همه می دانند سبزیجات برای سلامتی مفید است اما تعداد کمی از افراد درباره نحوه پخت سبزیجات اطلاع دارند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که سبزیجات باید چگونه پخته شوند؟

اگر بلد باشید چگونه سبزیجات و حبوبات را بپزید، مزه دار کنید و با مواد دیگر مخلوط کنید، عاشق آن خواهید شد. اغلب افراد خوردن اینگونه غذاها را در رستوران ترجیح می دهند زیرا نمی توانند خودشان در خانه آنها را دست کنند. سبزیجات برای سلامتی بسیار مفید هستند و سرشار از مواد مغذی اند و حبوبات نیز منبع غنی از پروتئین گیاهی و کربوهیدرات هستند. پس ارزش آن را دارند که شیوه مناسبی برای تهیه و پخت آن اتخاذ کرد. مفید و سالم بودن این مواد خوراکی کافی نیست بلکه باید خوشمزه و لذیذ هم باشند. مزه غذا بسیار مهم است.

برای بهتر شدن طعم سبزیجات، ابتدا آنها را خرد کنید، بگذارید کمی بماند و سپس میل کنید. کلم پیچ را بهتر است کمی له کنید، وقتی سلول های گیاهی در جریان خرد کردن و له کردن آسیب می بینند، آنزیم هایی آزاد می کنند که طعم آن را بهتر می کند. سبزیجات به طور عادی مزه ای ندارند، اما وقتی خرد، له و جویده می شوند مزه دار می شوند. کباب کردن هم طعم سبزیجات را بهتر می کند به خصوص اینکه در مقایسه با روش های دیگر مانند جوشاندن، ترکیبات سالم خود را بهتر حفظ می کند.

سبزیجات و کلم و هویج
برای بهتر شدن طعم سبزیجات، ابتدا آنها را خرد کنید، بگذارید کمی بماند و سپس میل کنید

برای کم شدن تلخی سبزیجات، آن را به مدت بیشتری بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بپزید. باید به زمان دقت کنید. مثلا یک سوپ گل کلم اگر ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پخته شود، عطر و طعم فوق العاده ای پیدا می کند اما اگر این زمان تا ۶۰ دقیقه برسد، سوپ بی مزه خواهد شد. اما اگر طعم تند سبزیجات برایتان چندان مهم نیست و می خواهید ترکیبات مغذی سبزیجات حفظ شود، آنها را ریز ریز خرد کنید؛ بنابراین زمان کمتری برای پخت نیاز دارد.

کلم های خرد شده (انواع کلم ها) را به مدت ۳۰ ثانیه در آب جوش قرار دهید سپس با آب سرد بخیسانید تا تلخی آن کمتر شود زیرا حرارت ناگهانی، آنزیم هایی که موجب تلخی می شوند را غیرفعال می کند. خیساندن کلم های ریز و خرد شده در آب سرد نیز همین تاثیر را دارد اما به میزان کمتر.

۴۵۰ گرم لوبیا سبز را با ۳ قاشق سوپخوری نمک در ۴ لیتر آب به مدت ۱۶ ساعت همراه با طعم دهنده هایی مانند سیر، پیاز، رزماری و آویشن بخیسانید. اضافه کردن چاشنی به آبی که لوبیا در آن پخته می شود یا زدن چاشنی به لوبیای در حال پخت، موجب می شود عطر و طعم آن چاشنی ها را به خود بگیرد. به جای آنکه لوبیا را روی گاز بپزید، آن را در فر بپزید. لوبیاهای خیسانده شده را از آب بیرون آورده و آب بکشید سپس با ۴ لیتر آب و یک قاشق چایخوری نمک در فر قرار دهید. ابتدا لوبیاها را با حرارت بالا بجوشانید سپس آن را در فر با دمای ۳۲۵ درجه به مدت ۴۰ تا ۶۰ دقیقه بگذارید تا لوبیاها نرم و لطیف شوند. پخت لوبیا در فر موجب می شود لوبیاها کمتر حالت خود را از دست بدهند مضاف بر اینکه سدیم موجود در آن نیز افزایش پیدا نمی کند.

کباب کردن سبزیجات

سبزیجات کبابی
کباب کردن سبزیجات، به آنها یک طعم شیرین طبیعی می دهد و از سوی دیگر جویدن آنها نیز راحتتر خواهد بود.

کباب کردن سبزیجات، به آنها یک طعم شیرین طبیعی می دهد و از سوی دیگر جویدن آنها نیز راحتتر خواهد بود. قرار دادن سبزیجات در روغن قبل از کبابی کردن، به سبزی عطر و طعم می دهد. سبزیجات کبابی را می توانید به سالاد، غذا و حتی نیمرو صبح اضافه کنید. کبابی کردن سبزیجات معمولا ۳۰ دقیقه زمان می برد ( کلم زمان کمتری می برد).

  • سبزیجات را در قطعات یکسان برش دهید
  • در یک کاسه بزرگ، سبزیجات خرد شده را با مقداری روغن زیتون طبیعی و یا روغن آووکادو بریزید تا کمی روی سبزی ها را بگیرد سپس نمک و فلفل به آن بزنید.
  • این سبزیجات را حتی در حد یک لایه نازک روی یک تابه لبه دار پخش کنید. زیاد سبزی نریزید وگرنه به جای سرخ شدن بخارپز می شوند.
  • آنها را هم بزنید یا پشت و رو کنید تا به طور یکسان پخته شوند.
  • وقتی به اندازه ای که می خواستید پخته شد، از روی گاز بردارید و میل کنید.
منبع seattletimes.com