چگونه قرمزی بعد از اپیلاسیون را کاهش دهیم؟

به سلامت پوست‌تان اهمیت دهید

اپیلاسیون یکی از شایع‌ترین روش‌های از بین بردن موهای زائد می‌باشد. ماهیت سریع و تهاجمی این روش موجب کندن موها شده و می‌تواند باعث قرمزی و التهاب پوست شود. اگر چه این حالت با گذشت زمان به صورت خود به خود از بین خواهد رفت، اما در اینجا روش‌هایی را برای برطرف شدن هرچه سریع‌تر این قرمزی و التهاب مطرح می‌کنیم.

کاهش قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون

استفاده از کمپرس سرد برای کاهش قرمزی پوست

التهاب و قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون مانند آفتاب سوختگی عمل کرده و برای رفع آن می‌توان از یک کمپرس سرد استفاده نمود؛ زیرا به خوبی قرمزی و تورم را کاهش می‌دهد.

روش کار

مقادیر مساوی شیر سرد، آب و یخ را درون یک کاسه با یکدیگر ترکیب کنید. سپس یک پارچه تمیز را در آن خیسانده و به مدت پنج دقیقه روی پوست قرمز بگذارید. این کار را سه بار در روز تکرار نمایید. پروتئین موجود در شیر باعث بهبود و محافظت پوست می‌شود.

استفاده از ماسک خیار برای قرمزی پوست

خیار دارای خاصیت ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی بوده و موجب از بین رفتن تورم و قرمزی پوست می‌شود. این ماسک یک روش موثر برای بهبود پوست‌های اپیلاسیون شده می‌باشد.

روش کار

برای اینکار یک خیار متوسط و خنک را رنده کرده و کمی از ژل آلوئه‌ورا به آن اضافه نمایید. سپس آن را روی محل موردنظر اعمال کنید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

استفاده از ماسک بلغور جودوسر برای بهبود قرمزی پوست

بلغور جودوسر کلوئیدی یک مرطوب کننده و از بین برنده مناسب التهاب و قرمزی پوست می‌باشد.

روش کار

چند قاشق از جودوسر خالص کلوئیدی را با مقدار کافی آب مخلوط کرده تا خمیر یکدست و نسبتا روانی ایجاد شود. آن را روی قسمت ملتهب و قرمز بزنید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که خشک شود روی پوست بماند. سپس با آب بشویید. اینکار را چهار بار در هفته تکرار کنید.

بعد از اپیلاسیون از سرکه سیب استفاده کنید

اپیلاسیون و سرکه سیب

سرکه سیب حاوی موادی است که برای درمان سوختگی‌های خفیف، التهاب و قرمزی پوست بسیار مناسب است. همچنین باعث روشن شدن و درخشش پوست نیز می‌شود.

روش کار

مقدار نصف فنجان سرکه سیب را درون یک ظرف اسپری ریخته و بعد از حمام روی پوست و