اطلاعاتی درباره رشته ورزشی بوکس

آغاز بوکس با دست‌های برهنه بود

مسابقات بوکس یا مهاجرت یک ورزش رزمی است که تنها با دست در دستان خود مبارزه می‌کند و دارای مقررات و مقررات مختلفی است تا ورزش به طرز خشن و یا وحشیانه‌ای نباشد.

تاریخچه بوکس

بوکس در قرن‌های هجدهم و نوزده میلادی در انگلستان، که با دست‌های برهنه جنگید، باعث شد که یک ورزش بسیار وحشیانه و خشونت‌آمیز باشد. چند سال بعد این ورزش شروع به تنظیم شد، به خصوص در ۱۸۶۷ با فرمول قوانین Queenberry. بوکس همواره یک ورزش المپیک بوده و تنها در بازی‌های المپیک ۱۹۱۲ در استکهلم حضور ندارد، زیرا در آن زمان ورزش در کشور ممنوع شد. در طول سال‌ها، تغییرات بوکس در بسیاری از موارد بوجود آمده است، معروف‌ترین آنها Thai Muay Thai و Savate فرانسوی هستند که از پاها استفاده می‌کنند.

حلقه بوکس

حلقه بوکس مربع شکل است و باید در دست بین ۴,۹ و ۷ متر است. این چهار کابل طناب از ارتفاع، با قطر بین ۳ و ۵ سانتی‌متر، و باید در قطب به ۴۱، ۷۱، ۱۰۲ و ۱۳۲ سانتی‌متر قد از کف بیرون رینگ آویزان. پست‌ها باید با سطح صاف پوشانده شوند تا بوکسورها هنگام ضربه زدن به یکی از آنها صدمه ببینند.

بوکس حرفه‌ای x المپیک بوکس

قوانین المپیک بوکس برخی از تفاوت‌ها را از حرفه‌ای بوکس، که این از قوانین آماتور بوکس استفاده می‌کند. برخی از تفاوت‌ها این است که المپیک بوکس باید محافظ سر را در حالی که در حرفه‌ای که ممنوع است استفاده کند، پوشانده است. در بوکس آماتور، تنها به چهار دور می‌رسد به عنوان حرفه‌ای می‌رود به دور ۱۲. راه برنده شدن نیز متفاوت است، با توجه به نقاط متفاوت است.

چگونه در بوکس برنده شویم

هدف از بوکس است به آمار به عنوان بسیاری از بازدید مستقیم بر مخالفان، و در پایان قضات یک رای بین آنها برای رسیدن به یک حکم در کدام یک از ورزشکاران ساخته شده امتیاز بیشتری از کلاهبرداران.

راه‌های دیگری برای برنده شدن وجود دارد:

  • حریف سقوط ۲ به ۳ بار در بوم در همان دور (تعداد بستگی به رقابت).
  • از بین بردن، زمانی که حریف روی زمین فرود می‌آید یا روی طناب‌ها قرار می‌گیرد، داور به ۱۰ نزدیک می‌شود و ورزشکار نمی‌تواند در آن زمان بلند شود.
  • داور همچنین ممکن است یک ضربه فنی را امتحان کند. این اتفاق می‌افتد زمانی که یکی از بوکسورها با بسیاری از ضربات متوالی روبرو می‌شود و داور می‌گیرد که قادر به دریافت آنها نیست.
  • در نهایت، یکی از دستیاران می‌تواند حوله را به کف پرتاب کند، به این معنی که آنها از کنار می‌روند.

قضات و کارکنان

شمار افرادی که در مبارزه به غیر از بوکسورها مشغول به فعالیت هستند، همچنان بالا است و هر کدام عملکرد خود را دارند: بیایید ببینیم آنها چه هستند و چه کاری انجام می‌دهند.

داور

داور مسئول پیروی از قوانین بوکسورها است، که در حلقه قرار دارد تا رفتار ورزشکاران را کنترل و مداخله کند، زمانی که وضعیت آن را مورد نیاز می‌کند؛

قضات

در مبارزه با قضات ۳ حال حاضر، که مسئولیت باید به دفعات مشاهده سکته مغزی از هر بوکسور و بنابراین تصمیم می‌گیرید که چه کسی برنده مبارزه، در صورت عدم حذفی هستند.

دکتر

یک پزشک همیشه باید برای بررسی شرایط بوکسورها در طول مبارزه حضور داشته باشد تا مطمئن شود که آیا او قادر به ادامه مبارزه است.

زمان‌بندی

این مسوولیت زمان دور است و گونگ را که برای پایان هر دور استفاده می‌شود لمس می‌کند.

مدیر فنی

مدی