سه توصیه کوتاه درباره شستشوی لباس

نکات کوتاه و کلیدی در شستشوی لباس

اگر می‌خواهید بارها و بارها لباس‌های خود را بشویید بدون آنکه کیفیت لباس خراب شود یا کهنه شود، باید در شستشوی لباس‌ها مواردی را رعایت کنید. از جمله:

مراقبت از لباس مانند مراقبت از مو است

ساختار لباس مانند ساختار موی انسان است و همانند مو نیاز به نظافت و مراقبت دارد. همان اقداماتی که برای نظافت و دوام مو انجام می‌دهید، برای لباس نیز انجام بدهید. چطور؟ همراه با مواد شستشو دهنده از نرم‌کننده پارچه نیز استفاده کنید زیرا نرم‌کننده حالت بهتری به لباس شما می‌دهد. استفاده از نرم‌کننده در جریان شستشوی لباس سبب می‌شود لباس کمتر چروک شود. از این رو استفاده از نرم‌کننده نه تنها لباس‌ها را صاف و خوشبو می‌کند، بلکه موجب صرفه‌جویی در زمان، انرژی و پول شما می‌شود زیرا دیگر نیازی به اتو کشیدن ندارید.

کثیف‌ترین قسمت لباس، داخل آن است

۷۰ درصد کثیفی لباس غیر قابل مشاهده است و بیشتر آن نیز از بدن شما ناشی می‌شود. کثیفی و آلودگی بدن، آلودگی‌های دیگر را نیز جذب می‌کند. به همین خاطر گاهی ممکن است لباس شما بویی نداشته باشد یا به نظر تمیز برسد، اما در واقع کثیف است و نیاز به شستشو دارد. از طرف دیگر آب سرد باکتری‌های موجود در شلوار جین را از بین نمی‌برد، زیرا باکتری‌ها با دمای پایین نیز سازگارند و دوام می‌آورند. جوراب‌ها و لباس زیر نباید بیش از یک بار پوشیده شوند، اما سوتین دو تا سه بار پوشیده شود.

آب می‌تواند به لباس آسیب بزند

ببینید تابستان‌ها چه بر سر مایوی شما می‌آید وقتی مرتب استخر می‌روید. گاهی همین اتفاق برای لباس‌ها میفتد، زیرا آبی که با آن لباس را شستشو می‌دهیم نیز حاوی مقدار زیادی کلر است. بنابراین اگر می‌خواهید رنگ لباس‌های شما از بین نرود و یا تغییر نکند، باید از شوینده‌هایی استفاده کنید که حاوی مواد شیمیایی هستند که کلر موجود در آب را از بین می‌برند. این راه حل بهتری است تا اینکه بخواهید برای فیلتر کردن آب وقت و انرژی صرف کنید.

منبع familycircle.com